Božský súboj – Eros verzus Olympea

Rok 2015 nám priniesol dlho očakávané novinky na poli parfémov a to od dvoch svetoznámych značiek – Versace a Paco Rabanne. Ukázalo sa, že okrem momentu uvedenia na trh majú tieto novinky spoločné omnoho viac. Napríklad si stačí porovnať obe reklamné kampane a bude vám jasné, že tvorcov musela spojiť akási tajomná telepatia. Obe značky totiž stvorili vôňu pre „súčasné bohyne“ a ich kampane čerpajú inšpiráciu z antických motívov. Tak ktorá z týchto dvoch bohýň v súboji zvíťazí?

Versace Eros verzus Paco Rabanne Olympea

Versace Eros Pour Femme

Dva roky po uvedení parfému Versace Eros pre mužov na trh sa táto talianska značka rozhodla predstaviť aj dámsky ekvivalent tejto vône. Parfém Versace Eros Pour Femme sa v Taliansku objavil už v decembri 2014, ale do ostatných krajín dorazil až na začiatku roka 2015.

Značka Versace si po niekoľkých menej vydarených vôňach stanovila ambiciózny cieľ – stvoriť ľahkú a sviežu vôňu, ktorá bude zároveň zmyselná a ženská. Podarilo sa jej to?

Flakón parfému Eros Pour Femme vyzerá naozaj luxusne. Sklenená fľaštička je pozlátená a jej prednú časť zdobí hlava Medúzy, ktorá je pre túto značku typická. Obklopujú ju motívy gréckeho kľúča. Rovnaký motív nájdete aj na viečku. Flakón je zabalený do elegantného puzdra, ktoré svojím prevedením pripomína šperkovnicu.

Tvárou vône sa stala známa holandská modelka Lara Stone, ktorá zosobňuje bohyňu zvádzajúcu Erosa, boha lásky. Oblečená je v bielych šatách a na nohách má zlaté gladiátorské sandále. Cieľom kampane bolo predstaviť silu ženy v podobe zmyselnej a hravej vône. Parfém Eros predstavuje pokušenie, vášeň a zvodnosť v jednom. Je to vôňa sily, zvádzania a individuality.

Versace Eros

Zaujímavosťou je, že zábery pre kampaň boli nafotené vo vodných nádržiach štúdia Pinewood v Londýne, kde sa natáčali aj filmy o Jamesovi Bondovi.

Parfém Versace Eros Pour Femme patrí medzi kvetinovo-drevité vône doplnené pižmom. V úvode vône ucítite zrelý, slnkom zaliaty sicílsky citrón a bergamot z Kalábrie. Tieto tóny sprevádza osviežujúca vôňa granátového jablka. V srdci parfému sa snúbi jemný kvet citrónovníka, hodvábny jazmín a rozkvitnutá pivónia. Základ vône dosahuje eleganciu vďaka drevitým tónom, a to najmä vďaka santalovému drevu, krémovému pižmu a ambroxanu.

Vôňa Versace Eros Pour Femme sa ideálne hodí na jar a na leto. Počítajte však s tým, že to nie je obyčajná svieža vôňa. Práve naopak, je veľmi zmyselná a elegantná, no vôbec nie ťažká.

Paco Rabanne Olympea

Zhruba pol roka po premiére vône Versace (august 2015) sa na trhu objavila konkurencia – parfém Olympea od Paco Rabanne. Je to ekvivalent pánskeho parfému Invictus z roku 2013, ktorý má symbolizovať súťaživosť a víťazstvo.

Motív víťazstva zostal zachovaný aj v tejto dámskej verzii, i keď v trochu inom zmysle. Kampaň vychádza z obrazu súčasnej bohyne, ktorej sa nikto v zvádzaní nevyrovná. Muži jej padajú rovno k nohám. Tvárou tejto kampane sa stala brazílska modelka Luma Grothe.

Paco Rabanne Olympea

Tvorcami tejto vône, ktorá sa radí medzi kvetinovo-orientálne, sú Loc Dong a Anne Flipo. V hlave vône sa miešajú tóny sviežej mandarínky, ktorú dopĺňa odvážne spojenie jazmínu a zázvoru. Srdce vypĺňajú protikladné tóny sladkastej vanilky a soli. Základ tvorí aróma santalového a kašmírového dreva a ambry. Všetky tieto zložky spoločne tvoria harmonickú, teplú a sladkú vôňu. Nie je to ale vyslovene tá gurmánska sladká, ktorá vládne parfumériám v poslednej dobe. Silu vanilky tento raz jemne tlmí soľ, ktorá sa v zložení parfémov vyskytuje čoraz častejšie. Dopĺňa ju aróma opojných kvetín.

Flakón parfému Paco Rabanne Olympea je vypracovaný do najmenšieho detailu a je dielom Marca Ange. Elegantnú ružovkavú fľaštičku zdobia prvky pripomínajúce vavrínový veniec. Ďalšou prednosťou je krabička, ktorá sa otvára tak, že to pripomína roztiahnutie krídel.

Mojím osobným favoritom je parfém Paco Rabanne Olympea. Podľa mňa má veľkú šancu stať sa bestsellerom tohtoročnej jesene a zimy. Rovnako ako aj ďalšie vône z dielne Paco Rabanne.

A aký je váž názor na tieto dva parfémy? Máte už niektorý z nich?

Zuzana z notino.sk