Brazílsky keratín na vlasy

Brazílsky keratín na vlasy

Brazílsky keratín na vlasy

Sú vaše vlasy veľmi poškodené a hľadáte niečo, čo by vám ich pomohlo naozaj hĺbkovo zregenerovať? Túžite mať rovný a uhladený účes? Potom vyskúšajte jedinečné účinky látky zvanej keratín, ktorá v poslednej dobe zaznamenala veľký boom a mnoho výrobcov vlasovej kozmetiky ju pridáva do svojich výrobkov.

Čo je to keratín a aké má účinky?

Látka keratín je stavebná bielkovina, ktorá je okrem iného základnou zložkou našich vlasov. V roku 2006 bol v Brazílii vyvinutý tzv. brazílsky keratín. Je to čistý prírodný produkt, ktorého hlavnou zložkou je proteín, z ktorého sa skladajú ľudské vlasy. Brazílsky keratín odvtedy zaznamenal v kaderníckom priemysle veľký úspech. Je určený k regenerácii, ochrane a tvarovaniu vlasov -najmä k dlhodobému narovnaniu vlasov. Používanie brazílskeho keratínu je vhodné ako ochrana pred slnečným žiarením, mrazom, vetrom a morskou alebo chlórovanou vodou. Brazílsky keratín zamedzuje lámavosti vlasov, podporuje ich rast a dodáva im silu a oslnivý lesk. Zároveň keratín vlasy hĺbkovo regeneruje a obnovuje vlasové vlákno.

Pre aké vlasy je keratín vhodný?

Brazílsky keratín je vďaka svojmu zloženiu a vlastnostiam vhodný pre akýkoľvek typ vlasov. Vhodný je aj pre farbené alebo chemicky upravované vlasy. Navyše platí pravidlo, že čím viac sú vlasy poškodené, tým väčší výsledný efekt docielite. Platí však upozornenie, že brazílsky keratín by nemali požívať tehotné a dojčiace ženy, zároveň je však vhodný už od 12 rokov veku.

Značka vlasovej kozmetiky Brazil Keratin je cielene zameraná na výrobky s vysokým obsahom keratínu. Nájdete tu napríklad rad výrobkov, ako je Brazil Keratin Chocolate s obsahom keratínu a čokolády pre poškodené vlasy alebo kolekciu Brazil Keratin Coco, ktorá ponúka šampóny, kondicionéry a masky na vlasy s obsahom výťažkov z kokosu, keratínu, panthenolu a aloe vera. Zaujímavou kolekciou je tiež Brazil Keratin Bio Volume, v ktorej nájdete skvelé šampóny a kondicionéry vhodné pre všetky typy vlasov, navyše vyrobené v tzv. BIO formulácii. Takéto výrobky neobsahujú silikóny, ropné produkty, etoxyláty a ani škodlivé parabény.

Špičkovú látku keratín si môžete zakúpiť aj v jedinečných a kvalitných prípravkoch napríklad od L'Oréal Professionnel Série Expert Pro-Keratin Refill. V tomto rade určenom pre profesionálne použitie nájdete vynikajúci šampón i kondicionér pre poškodené vlasy, ktoré ešte môžete doplniť skvelou výživnou maskou s vysokým obsahom keratínu alebo môžete vyskúšať jedinečný regeneračný krém s keratínom, určený pre oslabené a zničené vlasy.

Skvelým prípravkom je tiež regeneračná kúra Brazil Keratin Beauty Keratin, ktorá je špeciálne určená pre uhladenie a obnovenie poškodených vlasov. Jedinečné zloženie, ktoré sa skladá z keratínu a kolagénu vaše vlasy dokonale hydratuje, regeneruje a zanechá ich lesklé, pružné a príjemné na dotyk. Prípravok navyše uľahčuje česanie a následnú úpravu vlasov. Málokto možno vie, že keratín je vhodný aj na výživu a posilnenie rias. Vyskúšať môžete skvelé maskary od značky Brisch Collage, ktoré obsahujú keratín a kolagén, predlžujú riasy, starajú sa o ne a dodávajú im neuveriteľný objem.