Bronzer, lícenka a rozjasňovač podľa typu tváre

maybelline

Jemne vykontúrované líčka pomocou bronzeru sú jedným z najväčších trendov tohto roka! Mnoho žien si však kladie otázku, ako na to. A preto vám prinášame tento jednoduchý manuál, ktorý sa odvíja od konkrétneho typu tváre. Vytvoriť si líčenie ako pobozkané od slniečka už potom zvládnete ľavou zadnou.

O typológii tváre už asi viete. Ale ktorý typ je práve ten váš a ako sa dá zistiť? Zoberte si do ruky rúž alebo ceruzku na pery, postavte sa rovno pred zrkadlo a obkreslite si naň tvar svojej tváre. Ďalej je to už ľahké. Tvar na zrkadle, ktorý sa čo najviac podobá na – koliesko, ovál, srdiečko či štvorec, si narolujte ďalej v článku.

Ešte predtým však niekoľko informácií o tom, kam ktorý produkt od Maybelline aplikovať. Bronzovací a kontúrovací púder City Bronzer je matný, a teda ho môžete použiť na dosiahnutie opáleného efektu, ale tiež jemné a prirodzené kontúrovanie tváre. Všeobecne platí, že patrí tam, kde vzniká tieň, ktorý aplikáciou bronzera podporíte – takže pod lícne kosti a spodnú peru. A ďalej tiež na miesta, ktoré chcete do tieňa schovať. Pri lícenke Fit Me si môžete vybrať nielen odtieň, ale aj to, či chcete jemne trblietavú alebo matnú. Následne ju naneste na jabĺčka líc. Tie zbadáte, keď sa usmejete. A na záver rozjasňovač – buď  Face Studio Strobing Stick  v tyčinke nebo Master Chrome  v púdrovej forme, oba patria na najvyššie body tváre – vršky lícnych kostí, špičku nosa a bradu.

Oválna tvár

Ako prvé sa pozrime na ten najjednoduchší tvar z pohľadu bronzovania a kontúrovania. Stačí ho zľahka vykontúrovať bronzerom v oblasti lícnych kostí, lícenkou dodať farbu líčkam a rozjasňovačom zvýrazniť vršok lícnych kostí, bradu a očné okolie. Na to vyskúšajte napríklad korektor Age Rewind Eraser v ružovkastom odtieni 05. Sú ženy, ktoré majú pocit, že tvár je až príliš podlhovastá a chcú ju troška „zaguľatiť“. Opäť sa dá pomôcť bronzerom a jemne vykontúrovať čelo pozdĺž celej línie vlasov. V prípade spodnej čeľuste opäť naneste bronzer po celej jej dĺžke.

oval

A – korektor, B – bronzer, C – lícenka, D- rozjasňovač

Okrúhla tvár

Tá potrebuje hlavne zúžiť a opticky predĺžiť. Aby ste zistili, kam aplikovať bronzer, našpúľte pery, urobte tzv. rybičku a naneste ho do vzniknutých „priehlbín“. Nemusíte sa báť ani trochu ostrejšej hrany. Od lícnych kostí pokračujte až k hrane čeľuste. Tým potlačíte zaguľatenie spodnej časti líc a dosiahnete optické predĺženie. Bronzer aplikujte jemne aj na spánky a pokračujte od nich pozdĺž línie vlasov k čelu. Ďalším krokom je lícenka, no s tou pri okrúhlej tvári pracujte opatrnejšie, len zľahka a pod uhlom. Skôr iba kopírujte bronzer, než aby ste zvýraznili jabĺčka. A na záver rozjasňovač – ten sústreďte hlavne do stredu tváre, ktorá vďaka tomu jemne vystúpi, a tiež na hranu nosa a stred brady. Opticky vám pomôže aj rozjasnenie očného okolia svetlým korektorom.

okrúhla

A – korektor, B – bronzer, C – lícenka, D- rozjasňovač

Srdcovitá tvár

Srdcovitá tvár sa vyznačuje širším čelom a úzkou bradou. Čelo je potrebné schovať a naopak bradu zvýrazniť. V rámci čela siahnite teda po bronzovacom púdri a zamerajte sa na boky popri línii vlasov, čím sa čelo opticky zúži. Líčka vykontúrujte, aby ste zdôraznili lícne kosti pod nimi. Pomocou našpúlených pier uvidíte, kam naniesť bronzer. Lícenku v tomto prípade aplikujte na jabĺčka líc a rozjasňovač na bradu, vršok lícnych kostí a očné okolie.  

srdcovitá

A – korektor, B – bronzer, C – lícenka, D- rozjasňovač

Hranatá tvár

Pokiaľ vám obrys vašej tváre v zrkadle najviac pripomína štvorec, čítajte ďalej. Pri tomto tvare je širšie čelo aj čeľusť, preto opäť siahnite po bronzeri a aplikujte ho po bokoch čela pozdĺž vlasovej línie. U líčok sa tentoraz vyhnete špúleniu, zamerajte sa skôr na boky a hranu čeľuste a už od spodnej strany uší ju zjemnite a potlačte. Lícenkou si zvýraznite jabĺčka, nebojte sa zájsť aj troška ponad ne. Rozjasňovačom nakoniec zvýraznite najmä bradu a stred nosa, prípadne svetlým korektorom jemne prejasnite očné okolie alebo stred čela, nech na tieto časti pritiahnete viac pozornosti.   

hranatá tvár 

A – korektor, B – bronzer, C – lícenka, D- rozjasňovač

 

Ak by ste si chceli pozrieť práve líčenie hranatej tváre, sledujte nový diel Make-up in the City s blogerkou Karolínou z blogu Ok-makeup. A schválne, či sa vydržíte nezasmiať! Za odmenu potom môžete využiť zľavový kód NMB2SK, s ktorým získate 20% zľavu na produkty Maybelline.