Buďte sexy na jeseň i v zime - použite samoopaľovací prípravok

Je vám ľúto, že je leto už za vami. Máte radi hnedú a opálenú pokožku, ktorá k letu toľko patrí? Nezúfajte, hnedú pokožku si môžete dopriať aj na jeseň a v zime. Udržte si sexy vzhľad vášho tela pomocou samoopaľovacích prípravkov. Ak použijete kvalitný prípravok a súčasne dodržíte základné pravidlá pre aplikáciu, môžete sa len tešiť z prekrásnej farby bez nevzhľadných škvŕn.

samoopaľovací prípravok

Na notino.sk tieto prípravky nájdete priamo v samostatnej sekcii - samoopaľovacie prípravky
Samoopaľovací krém nie je na trhu s kozmetikou žiadnou novinkou, avšak aj napriek tomu mnoho žien často nevie, ako s týmto liekom správne nakladať. K tomu, aby vaše opálenie pôsobilo prirodzene a na pokožke vám tak nevznikali nežiadúce škvrny, je potrebné poznať správny postup nanášania samoopaľovacieho krému. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako na to

1. Peeling

Na začiatok odporúčame peeling celého tela. Jedine tak dosiahnete to, že ľahko odstránite všetky odumreté bunky pokožky a samoopaľovací krém tak lepšie prenikne do pokožky. Avšak dávajte pozor, aby peeling nebol na báze oleja - v prítomnosti tuku by krém do pokožky prenikal veľmi ťažko. Na najsuchšie miesta vášho tela (lakte, kolená, členky, kĺby) odporúčame naniesť hydratačné telové mlieko kvôli rovnomernému zafarbeniu (na suchších miestach sa krém lepšie vstrebáva a tieto miesta potom môžu dosiahnuť tmavšieho zafarbenia).

2. Dôkladne rozotrieť

Pri roztieraní krému začíname spravidla od nôh cez trup až k rukám. Ak začnete naopak, vzniknú vám v oblasti brucha či hrudníka nežiadúce škvrny vzniknuté v dôsledku vášho ohýbania. Pre začiatok naneste radšej menšie množstvo krému a následne môžete dávku zvýšiť. A taktiež nezabudnite krém dôkladne rozotrieť.

3. Nechajte krém uschnúť

Aby ste sa vyvarovali ušpineniu vášho oblečenia, je vhodné po rozotretí krému nechať pokožku aspoň 15 min uschnúť. Ak príde neuschnutý krém do kontaktu s textilom (predovšetkým so svetlými farbami), s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám ho nepodarí z oblečenia odstrániť. Preto sa s usychaním samoopaľovacieho krému radšej neponáhľajte.

4. Ako si opálenie čo najdlhšie udržať

Odporúčame obmedziť dlhé sprchovanie a predovšetkým horúcu vodu. Pri holení je ideálne použiť depilačné krémy, ktoré sú pre samoopaľovacie krémy prívetivejšie, než žiletky. Ak sa budete riadiť vyššie spomínanými radami, dosiahnete toho, že vaše opálenie vydrží dlhšie a predovšetkým bude pôsobiť prirodzene.