Chemický peeling doma? Áno! Ale opatrne

 

chemický peeling, domáci peeling

 

Potrebujete sa zbaviť akné, zosvetliť pigmentové škvrny alebo zjemniť vrásky? Okamžitý výsledok a nadšenie zo sviežej a mladistvej tváre vám prinesie domáci chemický peeling.

 

Chemický peeling

Jedna z najpopulárnejších procedúr dermatologických kliník ženám už nejaký čas dodáva dokonalú pleť na počkanie. Pokrok sa však nedá zastaviť, a tak si práve teraz môžete chemický peeling urobiť v súkromí a pohodlí domova. Stačí dodržať správny postup a potom sa už môžete pýtať zrkadla, kto je najkrajší na svete.

 

Čo je chemický peeling

Princíp je podobný, ako keď sa had zvlieka z kože. Nebojte sa, nestane sa z vás hadica, len prídete o vrstvu starých kožných buniek. Ovocné AHA kyseliny alebo kyselina glykolová či mliečna, ktoré peelingy obsahujú, začnú proces hĺbkovej regenerácie a omladenia.

 

Čo dokáže domáci chemický peeling

  • - poradí si s akné
  • - zjemní jazvičky a vrásky
  • - vyhladí nerovnosti
  • - zosvetlí pigmentové škvrny
  • - farebne pleť zjednotí

 

Stačí sa riadiť návodom. Prípravok nanášajte iba na vyčistenú pleť tváre, krku a dekoltu, očnému okoliu sa vyhnite.

 

Pomaly, ale isto

Účinky chemického peelingu v kozmetickom salóne sú rýchlejšie, ale pleť zhruba po 2 – 3 dňoch prechádza očistným procesom, ktorý často sprevádzajú chrasty, šúpajúca sa suchá koža či podráždenie. Naopak, domáci peeling je šetrnejší a nástup účinkov pozvoľnejší. Pokožka sa môže trochu šúpať, ale home office kvôli tomu potrebovať nebudete – všetky následky pošle do večných lovíšť spoľahlivý denný hydratačný krém. 

 

TIP: Trápia vás pigmentové škvrny na chrbtoch rúk? Domáci chemický peeling urobí s nimi krátky proces!

 

Pozor, slnko!

Pleť po chemickom peelingu potrebuje dôslednú ochranu pred slniečkom, pretože je veľmi citlivá a náchylná na poškodenie. Za svojho každodenného spoločníka preto adoptujte krém minimálne s SPF 30, majiteľky svetlej pleti by nemali vychádzať z domu bez bodyguarda SPF 50. Všetky peelingové produkty používajte podľa návodu a nekombinujte ich navzájom – to by ste sa zahrávali s alergickou reakciou alebo poškodením či scitlivením pleti.

 

3 top domáce chemické peelingy pre dokonalú pleť

 

1. Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution je intenzívny chemický peeling na rozjasnenie a hĺbkové čistenie obohatený o ovocné zložky, ktoré dodávajú pleti rozžiarený vzhľad. Raz a navždy sa teda rozlúčte s mdlou pokožkou, a to platí aj pre vegánov!

 

2. Malé znovuzrodenie tváre zariadi peeling NeoStrata Resurface s kyselinou glykolovou, špecialistkou na obnovu kožných buniek. Vďaka obsahu Aminofilu vyhladzuje, vypína a rozjasňuje pleť.

 

3. Dvojfázová nočná kúra Lancôme Visionnaire Crescendo vyhladzuje, vyrovnáva a rozžiaruje pleť v spánku. Nanáša sa večer na očistenú pleť. Počas prvej fázy, ktorá trvá 14 nocí, dôjde k odstráneniu vrchnej vrstvy odumretých buniek. Druhá, rovnako dlhá, ale silnejšia fáza naštartuje regeneráciu a redukciu vrások, rozšírených pórov a tmavých škvŕn.

 

najlepšíe peelingy na doma, domáci peelig, chemický peeling