Čo dokážu slimáky, hady a včely urobiť s našou pleťou?

Hadí a včelí jed alebo extrakt zo slimáka sú stále viac využívané v kozmetickom priemysle, predovšetkým, ako prísady  do krémov na tvár. Dokážu totiž efektívne vyhladiť vrásky, a dokonca ich prezývajú aj prírodný botox. Aj tak sa vám nezdá vhodné, aby ste si tieto látky natierali na tvár? Možno vás presvedčí tento článok alebo aj to, že ich blahodárnym účinkom dôverujú aj mnohé celebrity.

Krémy s hadím jedom

Krémy s extraktom zo slimáka používa aj Katie Holmes


Špeciálne vlastnosti extraktu zo slimáka, z ktorého sa získavajú ingrediencie používané pri výrobe kozmetických prípravkov, objavili v Južnej Amerike. Istý francúzsky lekár tu totiž zistil, že robotníci, ktorí sa živia zberom slimákov, mali nezvyčajne jemné ruky a že sa im rýchlo hojili škrabance a iné zranenia. Na základe laboratórnej analýzy slimačieho extraktu zistil, že sliz je veľmi bohatý na látky dôležité pre zdravie pokožky, ako sú alantoín, kolagén, elastín, kyselina glykolová a vitamíny A, E a C.

Aké účinky má sliz zo slimáka?


Hydratuje. A ako vieme, hydratovaná pleť znamená pleť bez vrások.

Spomaľuje starnutie pleti. Predovšetkým vďaka vysokej koncentrácii elastínu a kolagénu.

Omladzuje pleť, vyhladí vrásky a obmedzuje výskyt pigmentových škvŕn.

Má hojivé účinky, ktoré napomáhajú miznutie jaziev a strií.

Nedráždi pleť. Preto prípravky s extraktom zo slimáka môžu používať aj alergici a ľudia s citlivou pleťou.

Preto rozhodne odporúčam vyskúšať napríklad gél s extraktom zo slimáka Diet Esthetic Vit Vit gél.

diet esthetic vit gel

Včelí a hadí jed otrávi aj tie najhlbšie vrásky

Včelie alebo hadie uštipnutie určite nie sú pre nikoho príjemným zážitkom, ale ak dostaneme včelí alebo hadí jed do nášho tela iným spôsobom, môže mať pre nás blahodárne účinky. Včelí jed, ktorý je súčasťou pleťových krémov, intenzívne bojuje proti vráskam. Látka apitoxín, ktorú obsahuje, totiž vyhladzuje, zjemňuje, vypína pleť a pôsobí proti vráskam. A to tak, že zvyšuje krvný obeh v mieste, kde bola aplikovaná, a tým sa zvyšuje prirodzená tvorba kolagénu a elastínu. Na krémy s obsahom včelieho jedu nedá dopustiť napríklad vojvodkyňa z Cambridge Kate Middleton. Tak ich vyskúšajte aj vy! Napríklad pleťový krém pre všetky typy pleti Diet Esthetic Bee Venom.

diet esthetic bee venom

Aj hadí jed sa stal v poslednej dobe veľmi vyhľadávanou látkou v kozmetickom priemysle vďaka tomu, že vyhladzuje vrásky, a to tak účinne, že pri pravidelnom používaní krémov s jeho obsahom zmiznú aj tie najhlbšie vrásky predovšetkým na čele a v okolí očí a úst. Zabraňuje totiž svalovej kontrakcii a tým vyhladzuje pleť podobne ako botox. Hadiemu jedu dôveruje v boji proti vráskam napríklad Kate Moss, ktorá vyzerá vo svojich 40 rokoch stále ako dvadsiatka, takže na tom asi niečo bude. Nebojte sa hadieho jedu ani vy a vyskúšajte denný a nočný protivráskový krém s hadím jedom Babaria Snake Venom.

babaria snake venom