Čo je pleťový booster a prečo ho potrebujete?

Hovorí sa, že „pokrok nezastavíš“. A tak aj kozmetický priemysel prichádza stále s novinkami v starostlivosti o pleť. Medzi najvydarenejšie v posledných rokoch patrí tzv. skin booster, ktorý pokožku zahrnie cielenú hi-tech starostlivosť v maximálne koncentrovanej podobe! Máte už ten svoj?

skin booster ako novinka pre krajšiu pleť

Skin booster spadá do podobnej kategórie ako sérum. Pôsobí nielen na povrchu pokožky, kde posilňuje kožnú bariéru pleti, ale aj v spodných vrstvách. Nanáša sa na vyčistenú suchú kožu, vždy pod krém, ktorého účinky má za úlohu podporiť a zintenzívniť (a pre to všetko sa prekladá ako „posilňovač“).

Pri niektorých značkách splýva s kategóriou sérum, ale iné majú sérum aj booster zvlášť. A potom platí, že na pleť príde najprv booster, potom sérum a nakoniec krém. Pretože booster „nakopne“ a znásobí aj účinky séra. Pri konkrétnej značke sa však môžete stretnúť aj s odporúčaním, aby ste kvapku boostera primiešali rovno do svojho krému (takže čítajte príbalové letáky).

Ľahko sa nanáša aj vstrebáva

Aby sa ľahko dávkoval a nanášal, býva booster tekutý, v pohároch s kvapkadlom. Ale môže mať aj gélovú konzistenciu, aby sa dobre roztieral aj rýchlo vstrebával. Je v každom prípade nemastný, ľahučký, na pleti pocitovo nakoniec až nepostrehnuteľný. A napriek tomu je v každej jeho dávke obrovský potenciál účinných látok, ktoré začínajú pracovať v prospech vašej pleti okamžite.

Skin booster pre každú pleť

Niektoré sa zameriavajú na výživu pokožky, iné na omladzovanie, detoxikáciu, zjednotenie tónu pleti alebo ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Sú nabité hi-tech lahôdkami, ako sú peptidy (koenzým Q10), antioxidanty (vitamín C, vitamín E) alebo kyselinou hyalurónovou a salicylovou. A to všetko v silne koncentrovanom množstve, takže boosteru potrebujete každý deň len pár kvapiek! Ktoré sú TOP?

séra z kolekcie Makeup Revolution Skincare

5x TOP BOOSTER

  1. Minule zabodoval Vichy skin booster MINÉRAL 89, ktorý z 89 % obsahuje mineralizujúce termálne vody z Vichy a kyselinu hyalurónovú prírodného pôvodu. Má ľahkú gélovú konzistenciu a pleti prináša posilnenie vrchnej vrstvy, hydratáciu aj spevnenie!
  2. Makeup Revolution Skincare Granactive Retinoid 2 % zaberá na pigmentové škvrny alebo nejednotný tón pleti a podporí prirodzenú obnovu buniek. Pomáha mu v tom predovšetkým koncentrovaný retinol. Pre obnovovanie pokožky skúste Revolution Skincare EGF Serum, dokonalú jemnosť pleti zaručí Makeup Revolution 30 % AHA + BHA Peeling Solution. Alebo chcete vašej pleti dodať luxusný zlatistý nádych? Na to vám výborne poslúži Revolution Skincare Gold Elixir.
  3. Ak hľadáte lifting booster, vyskúšajte Marbet Special Lifting Care Booster. Kyselinu hyalurónovú doplňuje vitamín B3, nenahraditeľný na regeneráciu pleti. Spoločne pôsobia na vyhladenie vrások aj ako prevencia proti mimickým.
  4. Dior Capture Youth Glow Booster je nabitý vitamínom C, ktorý zaručuje rozjasnenie unavenej a sivastej pleti, či máte 20, alebo 70 rokov. A výťažky z kosatca ju navyše zjemnia!
  5. Priamo do krému sa primiešava Clarins Detox Booster, ktorý – ako názov napovedá – pleť detoxikuje. Vďačí za to výťažkom zo zelenej kávy a kyselina hyalurónová pridá aj omladzujúci účinok!