Čo vaša pleť potrebuje najviac? Hydratáciu!

Hydratácia

Hydratácia je jedným z najdôležitejších krokov v starostlivosti o pleť. Rovnako tak ako my potrebujeme kživotu vodu, potrebuje ju i naša pleť. O pleť sa staráme najráznejšími krémami, sérami, maskami, pravidelne ju čistíme, ale jediná vec, ktorú naša pleť potrebuje naozaj nutne, je hydratácia.

Prečo? Bez dostatku vody pleť stráca pevnosť, pružnosť i pekný vzhľad, a práve preto sa na hydratáciu kladie taký dôraz. Aby ste teda boli so svojou pleťou čo najspokojnejší, na túto potrebu nezabúdajte.

Čo môže spôsobiť nedostatočná hydratácia?

Starnutie pokožky a ďalšie škodlivé vplyvy okolia spôsobujú to, že naša pleť už nezvláda produkovať potrebné množstvo prirodzeného tuku a následne stráca schopnosť udržať si vodu. Asi si dokážete predstaviť, čo sa deje, keď pleť nemá dostatok vody. Objavujú sa vrásky, stráca elasticitu, je vysušená a má drsný povrch. Vďaka tomu pleť vyzerá zbytočne staršia, než je. A pritom stačí iba doplniť tekutiny. Ale pozor, hydratácia musí byť primeraná. Nielen nedostatok, ale i nadbytok vody sa prejavuje negatívne.

Ako doplniť vodu?

Ktomu slúžia najráznejšie kozmetické hydratačné prípravky, ktoré priťahujú vlhkosť zokolitého prostredia do pokožky, tvoria bariéru medzi kožou a okolím, aby sa spomalilo vyparovanie vody, vytvára rovnováhu tuku a vody, aby pleť zostala vláčna a v neposlednej rade umožňujú pleti dýchať.

U hydratácie platí zásada, že hydratovať pokožku je veľmi jednoduché, avšak docieliť optimálnu hydratáciu a tento stav udržať je náročné a zložité. Vyžaduje to kvalitné a ochranné prípravky s najvhodnejším zložením. Určite poznáte a používate najrôznejšie hydratačné krémy, ale…

Čo skúsiť niečo trochu iné?

 H2yaluronic Thermal Water

H2yaluronic Thermal Water

Revolučná termálna voda, ktorá osvieži, hydratuje a zároveň zastaví starnutie vašej pleti vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej. Pomocou kolagénu redukuje termálna voda vrásky, vypĺňa kontúry a rozjasňuje pleť. Je vhodná pre všetky vekové skupiny a pre všetky typy pleti. Zadržiava vodu v pokožke, ktorá je nevyhnutná pre udržanie mladistvého vzhľadu a zdravej pleti. Mladšej pleti pomáha predchádzať vzniku vrások a udržiava ju pevnú.

Produkt je vhodný na každodenné použitie predovšetkým po odličovaní, peelingu a po hĺbkovom čistení tváre - vtedy potrebuje pleť najviac hydratovať, pretože póry na našej pleti sú otvorené. Po hydratácii môžete použiť vaše obvyklé sérum či krém na pleť.

 

Maska Saloos Green Clay

Pleťová a telová maska Saloos Green Clay

Poznáte zelený íl? Už po storočia pôsobí blahodarne na našu pleť. Zbavuje pokožku toxických látok, nečistôt, prebytočnej mastnoty. Vyživuje ju, upokojuje, spevňuje, vyhladzuje a samozrejme dokonale hydratuje. Výhoda je, že masku zo zeleného ílu je možné použiť na všetky typy pleti a dokonca i na telo.

Stačí zmiešať ílovú hmotu svodou vpomere 1:1 a naniesť na tvár alebo telo. Na tvári sa vyhnite okoliu očí. Nechajte pôsobiť 20-30 minút, potom použite ako peeling a opláchnite.

TIP: Ak íl zaschne, prestanú pôsobiť jeho účinky, takže ak vám počas pôsobenia maska zaschne, znova ju namočte, trebárs rozprašovačom.

 

Maska Brazil Keratin Collagen Mask

Hydratačná maska Brazil Keratin Collagen Mask

Brazílsky keratín nemusíte používať iba kregenerácii vlasov, dokáže skvele regenerovať i vašu pleť. Trebárs vpodobe masky Brazil Keratin Collagen Mask. Tá sa intenzívne a komplexne stará  o pleť  hĺbkovo hydratuje, chráni ju pred vonkajšími vplyvmi, čistí póry, vyhladzuje jemné vrásky a redukuje tie hlboké. Ak ide o hydratáciu pleti, tak množstvo živín a vlhkosti, ktoré táto maska dodá pleti, je až 10krát vyššia než u bežných masiek. Je vhodná pre všetky typy pleti, pretože je zložená prevažne zprírodných prísad a kolagénu.

Masku stačí rozbaliť, priložiť na pleť (ihneď po rozbalení) a nechať pôsobiť 30 minút. Zvyšky masky po odstránení vmasírujte do pokožky. Po aplikácii bude vaša pleť krásne jemná na pohľad i na dotyk, zvlhčená, rozjasnená a zjednotená.

 

Argánový olej Born to Bio Argan

Arganový olej Born to Bio Argan

Doprajte svojej pleti tzv. „marocké zlato“  arganový olej. Ten je lisovaný zo semien arganovníka a je známy svojimi zázračnými účinkami. Ako pôsobí na pleť? Má silný antioxidačný (alebo anti-aging) efekt, hĺbkovo hydratuje a ihneď po aplikácii zanecháva pleť zamatovo hebkú. Ikeď sa jedná o olej, skvele pôsobí i na mastnú pleť  už po 14 dňoch pravidelného používania zaznamenáte omnoho nižšiu tvorbu kožného mazu. Mimo to lieči i najrôznejšie kožné problémy ako sú ekzémy, akné, lupienka, slnečné popáleniny, jazvy a strie.

Stačí jemne vmasírovať a potom už iba čakať na premenu vašej pleti.

TIP: Arganový olej môžete použiť i do kúpeľa, stačí pár kvapiek a pokožka celého tela bude dokonale hydratovanáa hebká.

 

Clarins Face Make-Up True Radiance

Hydratačný make up Clarins Face Make-Up True Radiance

Keď už sa snažíte svoju pleť hydratovať najrôznejšími maskami a kúrami, používajte i hydratačný make-up, ktorý pleť nevysušuje, naopak jej dodá počas dňa potrebnú vlhkosť a živiny. Mám vyskúšané, že skvelý je, predovšetkým na letné horúce dni, rozjasňujúci hydratačný make-up Clarins Face Make-Up True Radiance. Skvele priľne kpleti, má výborné krycie schopnosti, nemastí, vydrží celý deň a hlavne pôsobí úplne prirodzene. Na výber je mimoriadne veľké množstvo odtieňov, že si určite vyberiete!

 

Zuzana, notino.sk