DAILY ROUTINE: Detoxikácia a hĺbkové čistenie pleti

Predvianočný zhon, tučné jedlo a večierky… Koniec roka je vždy náročný a nie div, že s novým rokom potrebujeme nevyhnutnú detoxikačnú kúru a regeneráciu. Detoxikácia nie je len o pití ovocných štiav a bylinkových čajov, ale aj o hĺbkovom vyčistení pleti, na ktorej sa koniec roka tiež nepriaznivo podpísal. Ale pozor, zaradiť medzi svoje denné rutiny iba kvalitné čistenie pleti nestačí.

Aby vaša zosivená pleť opäť zažiarila zdravím, pridajte raz za čas naozaj intenzívny detox. Čo to vlastne je? Pri detoxikácii je nevyhnutné pleť zbytočne nezanášať syntetickými látkami. Vyberajte si teda najlepšie prírodnú kozmetiku bez obsahu parabénov, silikónov, syntetickej parfumácie a konzervačných látok.

Pokiaľ chcete pleť skutočne prečistiť, vynechajte aspoň na jeden deň make-up. Pleť bude krásne dýchať. Mnohé z nás sa však bez neho nezaobídu. To nič. Vyberte si make-up od kvalitných značiek dermatokozmetiky, ktorý neupcháva póry a nezaťažuje pleť. Alebo siahnite po BB či CC kréme s ľahšou štruktúrou. Make-upu ako takému sa však rozhodne vyhnite pri športe – zabránil by odplavovaniu škodlivín a tie by upchávali vaše póry.

detoxikácia pleti

Každodenná rutina – čistenie pleti

Krok 1: Ranné čistenie pleti

Na ranné čistenie pleti väčšina z nás zabúda. Ale aj cez noc sa na našej pleti usadzuje prach a nečistoty. Ráno, našťastie, postačí, keď pleť vyčistíte tonikom, ktorý pleť zároveň osvieži a stiahne póry.

Krok 2: Veľa tekutín

Nie je od veci pripomenúť, že základom detoxikácie je pitie dodatočného množstva tekutín. Voda odplaví z tela škodliviny a tie sa potom nebudú dostávať von cez vašu pleť. Preto si jej doprajte aspoň dva litre denne.

Krok 3: Odličujte sa

Odlíčenie pleti je jednoducho základ. Na odstránenie najväčších nečistôt použite najlepšie odličovacie mlieko alebo čistiaci olej a potom sa pustite do intenzívneho čistenia pleti.

Krok 4: Použite čistiacu kefku na tvár

Dočistiť pleť môžete tampónmi napustenými pleťovou vodou. Výborný čistič na tvár je tiež micelárna voda, ktorá nedráždi pokožku. Na hĺbkové čistenie pleti a čistenie pórov však odporúčame zaobstarať si čistiacu kefku na tvár. Výborné elektrické čistiace kefky majú napríklad značky Braun, Mary Kay alebo Silk’n. Špičkou sú prístroje Foreo Luna.

čistiace prístroje na pleť

Čistenie pomocou hĺbkovo čistiacej kefky Foreo Luna vám zaberie maximálne 2 minúty. Naneste na tvár gél, čistiacu kefku opláchnite vodou, zapnite vibrácie a môžete začať. Najprv prechádzate po lícach od čeľuste smerom k uchu, potom sa presuniete k čelu, kde jemnými ťahmi postupujete od stredu na obe strany. A nakoniec ťahmi hore a dole vyčistíte oblasť nosa a jemne prejdete oblasť pod očami. Potom už zostáva len opláchnuť tvár vodou a osušiť ju čistým uterákom.

Krok 5: Tonizujte a hydratujte

Teraz máte pleť dokonale vyčistenú, pre osvieženie ju ešte môžete pretrieť tonikom, natrite ju ľahkým nočným krémom a nechajte odpočívať.

Intenzívna detoxikácia pleti

Vašu daily routine doplňte raz za čas nejakou intenzívnou procedúrou pre detoxikáciu pleti. Ponúkajú sa predovšetkým detoxikačné masky, pleťový peeling a občas skúste tvárovú gymnastiku, ktorá pomôže intenzívne prekrviť tvár a odplaviť z kože škodliviny.

Pleťový peeling s detoxikačnými účinkami

Hlavnou funkciou peelingu je odstránenie odumretých kožných buniek. Pleť tak bude krásne prevzdušnená a bude lepšie vstrebávať živiny z krémov, pleťových sér a masiek. Peeling by ste si mali dopriať raz týždenne, častejšia aplikácia by vám mohla škodiť. Tvár si pred jeho aplikáciou najprv opláchnite a potom jemnými krúživými pohybmi premasírujte. Vyhnite sa iba citlivej oblasti okolo očí. Potom peeling opláchnite.

Detoxikačné pleťové masky

Intenzívnu očistu poskytne vašej pleti tiež detoxikačná maska. Masku nanášajte na už vyčistenú tvár a nechajte ju pôsobiť v čase, ktorý je uvedený v návode. Úžasné detoxikačné účinky majú predovšetkým bahenné masky. Skúsiť môžete napríklad detoxikačnú masku Ahava Mineral Radiance s minerálmi z Mŕtveho mora. Perfektná je aj ílová čierna maska L’Oréal Paris Pure Clay, ktorá nielen absorbuje všetky nečistoty z vašej pokožky a pórov, ale tiež eliminuje nedokonalosti pleti a zápaly. Ideálne pre aknóznu pleť.

detoxikačné pleťové masky

Detoxikáciu pleti, samozrejme, podporíte aj zdravým životný štýlom, pobytom na čerstvom vzduchu a pravidelným pohybom. Potom budete mať pleť bez jedinej chybičky.