Depilačné krémy: Užívajte si zamatovú hebkosť

depilácia, hladká pokožka, pokožka bez chĺpkov, najlepšie depilačné produkty

Odstránenie chĺpkov môže byť efektívne, bezbolestné a pohodlné. Stačí „povolať do zbrane“ špeciálne depilačné krémy. Vďaka nim budete mať pokožku hebkú už za pár minút a navyše ju tak nepodráždite ako pri bežnom holení žiletkou.

 

Ako funguje depilačný krém

Krémy na odstránenie chĺpkov, určené pre ženy aj pre mužov, obsahujú chemické látky, ktoré dokážu chĺpok na povrchu kože oslabiť natoľko, že ho potom ľahko „stiahnete“ špeciálnou stierkou. Toto veľmi komfortné riešenie je bezbolestné a extrémne rýchle. Tým najlepším depilačným krémom stačí len pár minútok pôsobenia!

 

Vyberáme krém na odstránenie chĺpkov

Pri voľbe depilačného krému sa riaďte typom pokožky. Na citlivú kožu používajte špecializované prípravky, trebárs Veet Silk & Fresh alebo Veet Natural Inspirations s aktívnymi látkami ako Aloe vera a vitamín E, ktoré chránia pred podráždením, hydratujú a pomáhajú upokojovať citlivú pokožku.

 

Výber prispôsobte aj miestu, ktoré chcete zbaviť chĺpkov. Špecializovaná kozmetika v podobe depilačných krémov na tvár, depilačných krémov na fúziky alebo depilačných krémov na intímne partie sa totiž o danú oblasť postará omnoho šetrnejšie. Napríklad chĺpky na rukách, v podpazuší alebo slabinách môžete riešiť efektívnejšie vďaka prípravku Eveline Cosmetics Active Epil. Jeho extra jemné zloženie s Aloe vera dodá potrebnú hydratáciu a nespôsobí podráždenie ani začervenanie citlivých partií.

 

Pretože aj muži riešia nežiaduce ochlpenie, boli pre nich navrhnuté špecializované krémy na odstránenie chĺpkov, napríklad Veet Men Silk & Fresh. Ich zložky cielene pôsobia na silnejšie pánske chĺpky bez toho, že by podráždili pokožku.

 

Ako používať depilačný krém správne

  1. Skôr než sa pustíte do depilácie, naneste trošku krému na odstránenie chĺpkov najprv na malý kúsok kože, aby ste zistili, či vám nespôsobí alergiu.

 

  1. Ak je všetko v poriadku, dostatočnú vrstvu krému rozotrite na požadované miesto a nechajte ho pôsobiť podľa návodu od výrobcu. Daný čas nikdy neprekračujte! Chemické látky obsiahnuté v prípravku by mohli spôsobiť podráždenie kože.
  2. Po uplynutí stanoveného časového rozmedzia stiahnite chĺpky spolu s krémom priloženou stierkou. Depilované miesto dobre umyte a použite vhodný upokojujúci prípravok.

 

Naša rada: Stop zarastaniu

Pretože opakovaná depilácia oslabuje rast nových chĺpkov, môže sa stať, že potom nemajú silu prerásť na povrch kože a môžu zarastať. Pokožku preto dostatočne premazávajte, najlepšie krémami proti rastu chĺpkov, a pravidelne si robte peeling či masáže hubkou z lufy, ktoré podporia hladké vyrastanie.

 

Tak čo, vymeníte žiletku za depilačný krém? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti s rôznymi krémami na odstránenie chĺpkov. Aký je podľa vás najúčinnejší?