Dermacol kozmetické štetce od Petry LovelyHair

Čo majú spoločné Dermacol a beauty bloggerka Petra LovelyHair? Okrem lásky k líčeniu teraz aj nový rad pätnástich kozmetických štetcov, ktorá vznikla pri zaujímavej spolupráci českej kozmetickej značky s dlhou tradíciou a najúspešnejšej beauty bloggerky Česka. Kvalitné kozmetické štetce z prírodných aj syntetických vláken a drevenou rukoväťou sú zaručený recept na dokonalý make-up. Dobrá správa je, že sa dajú kúpiť nielen v dvoch výhodných sadách, ale aj jednotlivo.

kozmetické štetce od Petry LovelyHair

Dokonalý make-up

Ako beauty bloggerka roku 2013, 2014, 2015 a 2017, Petra LovelyHair líčením priamo žije. Vie presne, aké štetce sa hodia na konkrétne produkty a dokonale pozná ich parametre. Petra presunula svoju kolekciu štetcov pod značku Dermacol a navrhla nový rad tak, aby vyhovovala tým najnáročnejším ženám.

V správnej výbave kozmetických štetcov by nemal chýbať jeden štetec na make-up, púder, lícenku a štetec na oprášenie opadaných tieňov a nečistôt pod očami. Vďaka správnemu štetcu zo syntetických vláken ušetríte množstvo make-upu. Nespotrebujete ho totiž toľko, ako pri nanášaní prstami či hubkou. A navyše vám naozaj kvalitný štetec vydrží roky.

Syntetické či prírodné?

Do syntetických vláken sa nevpíjajú tekuté líčidlá, preto sú vhodné najmä na výrobu štetcov na make-up. Napríklad rovno zastrihnutý make-up štetec je navrhnutý na jednoduchú aplikáciu tekutého make-upu a púdru, vďaka kvalitným syntetickým vláknam nezanecháva šmuhy, je z nenasiakavého materiálu a dá sa ľahko vyprať, napokon ako všetky štetce. Oproti nim prírodné vlákna z kozej srsti poskytujú možnosť nabratia ideálneho množstva práškového líčidla a jeho aplikáciu tak, aby nedošlo k zmiešaniu s tekutým podkladom. Preto je skosený štetec z prírodných vláken vhodný na výrobu štetcov na púdre, lícenky a rozjasňovače.

štetce na makeup

Typy štetcov na make-up

Štetce D51 – D59 sa hodia na všetku starostlivosť o pleť. Ich rad je rozšírený o rôzne zastrihnutie a skrátenie, preto sa ich funkčnosť občas dubluje. Záleží na type pleti a preferencii danej ženy. Make – up štetec s oblou špičkou je vhodný na nanášanie minerálneho make-upu, tekutého púdru alebo lícenky. Kontúrovací štetec je zas určený na definíciu presných kontúr, na použitie bronzeru a na precíznu aplikáciu sypkého púdru.

Ďalší v rade je púdrový štetec s oblou špičkou zo syntetických vláken. Štetec D56 s prírodnými, oblo strihanými štetinami je určený na aplikáciu púdru, lícenky a rozjasňovača. Rovno strihaný, veľmi hustý kontúrovací štetec na líca, čelo, nos a bradu je úzky, a preto sa s ním dajú dobre vykresliť potrebné kontúry. A veľmi užitočný je plochý riedky štetec D59 na oprášenie tieňov, ktoré pri líčení spadnú pod oko, vhodný je aj na rozjasňovač a pomáha absolútne dokonalému vzhľadu. Štetec D59 totiž doslova ometie všetky nečistoty z perfektne nalíčenej pleti.

kozmetické štetce

Typy štetcov na líčenie očí

Označenie D62 – D84 nesú štetce na oči a očné okolie. Tieto sú veľmi vhodné aj pre ženy, ktoré v líčení nemajú príliš veľkú prax. Pomocou štetcov sa veľmi ľahko vytvorí dymové líčenie, ale aj precízna očná linka.

Korektorový štetec je dizajnovaný na nanášanie korektora okolo oka a menších záhybov tváre. Je vhodný aj na rozjasňovač pod obočie a do vnútorného kútika oka. Blending štetec je určený na rozmazávanie očných tieňov alebo blending, na nanášanie tieňov na väčšiu plochu a tiež na zapúdrovanie oblasti pod očami.  Ďalší korektorový štetec má prírodné štetiny a je vhodný na nanášanie bázy alebo primera na očné viečka. Malý precízny štetec na oči D74 sa hodí na rozmazanie očných liniek na hornom aj spodnom viečku či na presné nanesenie rozjasňujúcich očných tieňov do vnútorného kútika oka.

Biely štetec s precíznymi hustými prírodnými štetinami je vhodný na presné nanášanie tieňov do ohybu viečka či ich rozmazanie. Štetec D84 je ideálny na aplikáciu gélových liniek, je skosený, tenký a hustý, zaručuje presnú aplikáciu tekutej hmoty a možno s ním aj dokresliť oko očným tieňom alebo farebným gélom.

P. S.: Pozor, nezabudnite na údržbu, Petra LovelyHair odporúča štetce pravidelne prať v jemnom šampóne!