DKNY - Luxus z New Yorku

Hoci spoločnosť DKNY patrí v súčasnosti k najznámejším značkám po celom svete, málokto vie, čo sa za touto skratkou skrýva. Celý názov tejto značky je totiž Donna Karan New York. A práve táto módna návrhárka, Donna Karan, založila v roku 1989 spoločnosť, ktorá sa už dlho nezameriava iba na odevy, ale taktiež na hodinky, šperky a parfémy.
Poďme sa teraz pozrieť na život tejto významnej osobnosti, na jej počiatočné úspechy a hviezdnu kariéru, ktorá Donnu Karan vyniesla až na post tzv. Kráľovnej americkej módy.

DKNY - Luxus z New Yorku

Prvé úspechy

Donna Karan sa narodila v roku 1948 v New Yorku. Jej rodičia sa taktiež sústredili na módu a všetko okolo nej. Jej matka, krásna a úspešná žena, pracovala ako modelka a nevlastný otec Donny bol vyučený krajčír. Nie je preto divu, že malá Donna mala k dianiu v oblasti módy sklony už od útleho veku.
Svoju kariéru začína Donna Karan u Anny Kleinovovej ako módna návrhárka. A práve v tejto dobe sa začína prejavovať jej veľký potenciál a nové nevšedné nápady. Zásadnú zmenu v živote Donny Karan priniesla jej vlastná kolekcia Seven Easy Pieces (čiže sedem základných kúskov oblečenia, ktoré by mala vlastniť každá žena), ktorá uchvátila celý New York a z Donny sa tak potom stáva uznávaná módna návrhárka.

Luxus, elegancia, nevšednosť

Donna Karan si vo svojej tvorbe odjakživa zakladá predovšetkým na elegancii, luxuse a nevšednosti. Jej tvorba je nezameniteľná s akýmkoľvek iným módnym návrhárom na svete sa veľmi skoro stáva symbolom celého New Yorku. Či už sa jedná o módu, hodinky, šperky, či parfémy, všetko je na prvý pohľad rýdzo luxusná záležitosť, ktorá v sebe odráža sebavedomie a úspechy tejto svetoznámej módnej návrhárky. Nie je preto divu, že si táto vitálna a úspešná žena vyslúžila množstvo prezývok ako Kráľovná Siedmej Avenue (tu je sídlo spoločnosti) či Kráľovná americkej módy.
A kde berie táto energická a všetkými obdivovaná žena inšpiráciu? Už mnohokrát sme Donnu mohli počuť, že New York a všetko s ním spojené pre ňu predstavuje vskutku srdcovú záležitosť a preto je prirodzené, že všetky jej návrhy prvotne vychádzajú práve z tohto veľkomesta, kde vládne moderný, nespútaný a predovšetkým uponáhľaný život, ktorý zároveň človeku ponúka veľa príležitostí.

LVMH na scéne

Roku 2001 dochádza k odkúpeniu firmy DKNY inou svetoznámou firmou LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy). Avšak neznamená to, že by vďaka tomuto kroku prestala Donna Karan pokračovať vo svojej hviezdnej kariére. Aj naďalej rozvíja svoje nevšedné nápady a pracuje ako módna dizajnérka, venuje sa charite, dáva priechod novým nápadom, ktoré sa odrážajú v tejto luxusnej a elegantnej značke a v neposlednom rade sa vo voľných chvíľach venuje svojim siedmim vnúčatám, ktoré sú pre ňu veľkým potešením.

Parfémy

Určite nie je prekvapením, že v oblasti parfémov patrí značka DKNY k jednej z najžiadanejších. Parfémy DKNY sú spravidla luxusnou záležitosťou, ktorá vás nadchne a nepustí. DKNY je skrátka inšpiratívna vo všetkých smeroch.

Medzi najžiadanejšie vône značky DKNY patria napríklad DKNY Be Delicious Fresh Blossom, parfém, ktorý vzbudzuje záujem už svojim netradične zaguľateným flakónom, ktorý je v podstate akýmsi symbolom tejto výnimočnej značky. Táto sladkastá ale zároveň osviežujúca vôňa čerstvého ovocia je ideálnou voľbou pre úspešné a energické ženy, ktoré sú vášnivé, nespútané a skrátka milujú život.
Medzi ďalšie obľúbené vône patrí DKNY Women Energizing 2011. Táto hravá a veľmi príjemná vôňa je určená predovšetkým ženám, ktoré sú rady stredobodom pozornosti a milujú čarovne hravé kvetinové tóny.

DKNY Women Energizing 2011 predstavuje luxus, eleganciu, nespútanosť a nikdy neutíchajúcu energiu, ktorá spočíva predovšetkým v osviežujúcich citrusových tónoch, lotosu a opojnej orchidei.
Ak hľadáte niečo na teplé letné večery, potom je pre vás ideálnou voľbou DKNY Be Delicious Night Woman, ľahko orientálna kvetinová vôňa stvorená priamo pre nočný život.
Avšak nenechajte sa zmýliť, DKNY sa vo svojej tvorbe neobmedzuje iba na ženy. Obdobu ženského parfému pre mužov predstavuje DKNY Be Delicious pour Homme. Jedná sa o citrusovo-drevitú vôňu, ktorá je určená pre silných a sebavedomých mužov, ktorí sú si vedomí svojej charizmy. Zloženie tohto parfému spočíva v bolestnom grapefruitu, borievky, jazmínu a v neposlednom rade tu nájdeme predovšetkým príjemne opojné tóny kávy.

Okrem parfémov značka DKNY ponúka napríklad aj telové mlieka pre ženy, ako sú DKNY Pure alebo DKNY Be Delicious Night.