Dlhé a zdravé vlasy - nechajte ich rásť

Dlhé a zdravé vlasy - nechajte ich rásť

dlhé zdravé krásne vlasy

Túžite mať dlhé vlasy, ale zdá sa vám takmer nemožné ich získať?

Po čase sa začnú štiepiť, vypadávať a slabnúť? Mať dlhé a zároveň zdravé vlasy nie je tak ťažké, ako sa môže zdať. Dodržiavaním pravidiel, ktoré sa dočítate v tomto článku, docielite, aby vám dlhé a zdravé vlasy narástli čo najrýchlejšie.

1. Správna starostlivosť sa začína šetrným umývaním vlasov

Časté umývanie vlasy zbytočne zaťažuje a vysušuje. Výlučok mazových žliaz - kožný maz, robí pokožku hebkú, chráni ju a tiež chráni vlasy pred vysychaním a lámaním. Pretože neumyté vlasy nie sú spoločensky vhodné, skúste niekedy namiesto klasického umývania použiť suchý šampón, ktorý odstráni nežiaduci zápach, nečistoty i prebytočný maz. Nanáša sa ako sprej a následne sa vyčeše.

Odporúčame napríklad: suchý šampón Tigi. Vlasy najskôr opatrne rozčešte, aby ste minimalizovali riziko ich zauzlenia.

Klasickým umývaním vlasov šampónom môžeme napáchať väčšie škody, než si myslíme. Vlasy nikdy nevrstvite na hlave a nedrhnite ich. Naneste šampón ku korienkom, napeňte ho a jemne rozotrite až ku končekom, alebo nechajte šampón po dĺžke vlasov len voľne stekať. Taktiež sa vyvarujte používaniu horúcej vody a radšej ich oplachujte vodou vlažnou.

Každému vyhovuje iný šampón. Všeobecne sa však dá povedať, že ak máte husté, silne poškodené vlasy s rozštiepenými končekmi, dobre im poslúžite šampónom L' Oréal Professionnel Repair. Ak sú vaše vlasy skôr jemné, slabé, nedorastajú, ale pritom sa neštiepia a súčasne ste priaznivcom prírodnej kozmetiky, vyskúšajte šampón O'Right Goji Berry. Tento šampón obsahuje 93 % prírodných zložiek,  vďaka ženšenu posilňuje vlasové korienky. Dobrým variantom je tiež kozmetika Klorane, Kérastase, Matrix - prírodná rada.

2. Starostlivosť o vlasy po umytí

Po umytí použite kondicionér alebo masku na vlasy s ohľadom na stav vašich vlasov. Kozmetiku rovnako ako v prípade šampónov striedajte. Dlhé vlasy, najmä končeky, potrebujú hutnejšiu výživu. Kúpte si preto uhladzujúcu masku na vlasy. Niekomu vyhovuje skôr prírodná kozmetika, iný rád uhladí vlasy práve pomocou silikónov, tak aby sa neštiepilili a dorástli.

Krásne a lesklé vlasy môžete podporiť každotýždennými zábalmi. Do svojho obľúbeného kondicionéru alebo masky si môžete pridať tiež čistý, za studena lisovaný olej. Obľúbené sú tieto oleje: kokosový, arganový, ricínový alebo avokádový.

Ak ste zástankyňou prírodných zábalov, napríklad pomocou vaječných žĺtkov, nezabudnite po tejto starostlivosti použiť výživnú masku.

Zabudnite na nešetrné vysúšanie vlasov uterákom, ktoré poškodzuje vlasovú štruktúru. Vlasy radšej zabaľte do turbanu a potom ich nechajte uschnúť najlepšie prirodzenou cestou. Ak máte takú štruktúru vlasov, ktorá nedovoľuje nechať vlasy prirodzene uschnúť, použite pred fénovaním kvalitný ochranný sprej, ktorý zabráni lámaniu. Tieto prípravky nájdete v bezoplachovej starostlivosti. Ak však môžete, upravujte vlasy tepelne iba výnimočne. Dôležitá je tiež kvalita použitého fénu alebo žehličky.

3. Pravidlá pre krásne a dlhé vlasy

Používajte takú kefu na vlasy, ktorá vaše vlasy nepoláme. Odporúčame kefu Tangle Teezer. Ak ste o nej ešte nepočuli, je čas to napraviť.

Na zopnutie copu však pre vás máme skvelý tip v podobe geniálnej plastovej gumičky InvisiBobble Traceless Hair Ring, ktorá nespôsobuje neestetické otlaky vo vlasoch a zaisťuje pevné držanie copu bez prílišného zovretia. Vlasy sa navyše do gumičky nezachytávajú, a teda ich netrhajú. Na noc si nezabudnite vlasy radšej zapliesť do vrkoča, vďaka tomu môžete opäť významne znížiť riziko polámania a mechanického ničenia.

Dlhé vlasy potrebujú výživu a starostlivosť nielen zvonku, ale aj zvnútra. Pre zdravie, pevnosť a oslnivý lesk vašich vlasov je preto potrebné zaradiť do jedálnička vitamíny ako je C, B, A, E, ale aj kremík, vápnik, zinok alebo horčík. Tieto dôležité vitamíny a minerály nájdete v strukovinách, mrkve, brokolici, melóne alebo banánoch. Ananás obsahuje biotín v najprirodzenejšej forme pre telo. Veľmi dôležité je tiež zvýšiť príjem proteínov, zdravých tukov a dodržiavať správny pitný režim.

Zelené potraviny ako špenát, rukola, mäta dodajú lesk nielen vlasom, ale aj pokožke. Do jedálnička zaraďte aj listovú zeleninu a šaláty. Je dokázané, že vďaka ich konzumácii získava väčšiu pevnosť nielen pokožka hlavy, ale aj vlasová cibuľka. Do jedál pridávajte tiež kokosový olej, jedzte oriešky. Všetky tieto prírodné tuky dodajú vlasom hydratáciu.

Ak nemáte čas, alebo jednoducho chcete mať všetky potrebné vitamíny v jednej pilulke, odporúčame používať potravinové doplnky. Vyskúšajte skvelé potravinové doplnky stravy na rast vlasov od firiem Innéov, Altermed alebo Bioderma, ktoré obsahujú všetky vyššie zmienené látky.

Nakoniec je potrebné poznamenať, že ak chcete mať dlhé vlasy, mali by ste obmedziť ich strihanie na nevyhnutné minimum tých najpoškodenejších koncov. Namiesto klasickej chemickej farby vyberte preliv, ktorý prekryje odrasty vlasov.