Dokážete vybrať ten správny krém pre muža?

Dnes vôbec nie je zložité vybrať ten správny krém pre ženu. Väčšina výrobcov totiž ponúka kompletnú starostlivosť určenú nielen danej vekovej skupine, ale sa ich produkty obvykle delia aj podľa typu pleti. Máme teda starostlivosť pre pleť citlivú, suchú, so sklonom k začervenaniu ap. Ale čo muži? Teraz vás určite napadne, či je vôbec potrebné kupovať špeciálne krémy určené výhradne pre mužov? Sú rozdiely medzi ženskou a mužskou pokožkou skutočne tak veľké? Čítajte a dozviete sa viac!

krém pre mužov

Základný rozdiel medzi pleťou žien a mužov je v jej hrúbke. Muži majú približne o tretinu hutnejšiu pleť, ktorá je teda aj o niečo odolnejšia. Veľké rozdiely v pokožke sú takisto spôsobené pôsobením hormónov, teda testosterónu u mužov a estrogénu a progesterónu u žien. Testosterón spôsobuje to, že mužská pokožka má väčšie sklony k masteniu, čo ovplyvňuje aj tvorbu vrások. Suchšia ženská pleť starne skôr a postupne, preto sa v kozmetike pre dámy tak často stretáme s rozdelením podľa veku. To v pánskej kozmetike nenájdete. Ale keďže je príroda spravodlivá, ak sa už mužom nejaké tie vrásky vytvoria, bývajú spravidla hlbšie. Ďalším faktorom, ktorý by sme mali brať do úvahy pri výbere pánskej kozmetiky, je holenie. Vedeli ste, že priemerný muž sa vo svojom živote oholí asi 160 000 ráz?

Ako teda máme vybrať pre muža správny krém, ak nie podľa veku? Predovšetkým je potrebné sa zamerať na aktuálny stav pleti a na to, čo ju trápi. Preto sú v pánskej kozmetike časté krémy a séra pre unavenú pleť, na kruhy pod očami, pre citlivú pleť alebo pleť so sklonom k začervenaniu po holení. Aby som vám názorne ukázal rozdiely medzi jednotlivými krémami, tak som vybral štyri krémy z pánskej kolekcie L'Oréal Paris Men Expert a tie som otestoval. Ako teda dopadli?

Krémy pre mužov L'Oréal Paris Men Expert

Všetky tieto krémy majú spoločnú jednu vec a tou je textúra – je gélová, takže sa veľmi dobre rozotiera a vstrebáva. Krémy nie sú príliš parfémované, takže vás ich vôňa nijako neobťažuje a na pleti nezanechávajú mastný film. Rovnako aj balenia sú si podobné. Majú ideálnu veľkosť na cesty a obsahujú dávkovač, takže nemusíte premýšľať nad správnym množstvom. Jedno stlačenie poskytne dostatok krému na celú tvár. Z tohto pohľadu nič praktickejšie pre muža asi nenájdete.

L'Oréal Paris Men Expert Hydra Sensitive

Tento krém je určený hlavne pre citlivú pleť, ale prakticky ho môže používať každý muž, ktorý chce svoju pleť predovšetkým hydratovať. Krém obsahuje komplex minerálov ako vápnik a horčík, ktoré pomáhajú pleti bojovať s nepriaznivými vplyvmi. Osobne by som tento krém odporučil skôr mladším mužom, ktorí nemajú žiadne viditeľné problémy s pleťou a zatiaľ ich netrápia ani prvé viditeľné vrásky.

loreal menexpert hydrasensitive

L'Oréal Paris Men Expert All-in-1

Páni, ak máte skutočne citlivú pleť a jej citlivosť sa počas holenia alebo po ňom ešte viac vystupňuje, tak vám s pokojným svedomím môžem odporučiť tento krém. Samotný výrobca ho definuje ako „všetko v jednom“. Nielenže pokožku hydratuje, ale účinne bojuje aj proti jej začervenaniu. Pravdou je, že moja pleť ako taká nie je citlivá, ale to sa po holení mení. Je to problém viacerých mužov, pokožka jednoducho ostane po holení trochu citlivejšia ako obvykle. Krém som teda vyskúšal aj ja a bol som milo prekvapený. Pomerne rýchlo po aplikácii začal pôsobiť a pocit napnutej pokožky a začervenanie rýchlo ustúpili. Ak má teda niekto skutočne citlivú pleť, mohol by byť pre neho tento krém malým zázrakom.

L'Oréal Paris Men Expert Hydra Energetic

Tento krém je určený predovšetkým pre unavenú pleť a musím povedať, že sa ním experti z  L'Oréal Paris trafili do čierneho. Ak sa často vyskytujete v prašnom či zafajčenom prostredí alebo pracujete v klimatizovanej kancelárii, je tento krém presne pre vás. Hneď po aplikácii budete cítiť osvieženie a po pravidelnom používaní bude vaša pleť pôsobiť oddýchnutým a zdravším dojmom. Zásluhu na tom má predovšetkým obsah vitamínu C a kofeínu a Active Defense Systém, ktorý pleť chráni pred pôsobením voľných radikálov. Pre mňa je tento krém víťazom tohto malého testovania.

 loreal menexpert vitalift

L'Oréal Paris Men Expert Vita Lift 5

Máte pocit, že je vaša pleť ochabnutá a všimli ste si na tvári prvé vrásky? Tak siahnite po tomto kréme. Obsahuje Par-Elastyl a Pro-Retinol, ktoré bojujú proti ochabovaniu pleti a tvorbe vrások. Aj keď takmer žiadne vrásky nemám, zdala sa mi pleť po nejakom čase vypnutejšia. Každopádne je boj s vráskami behom na dlhú trať a preto si myslím, že ak už niekto nejaké tie vrásky má, viditeľné výsledky sa dostavia až po niekoľkých týždňoch pravidelného používania. Ale ak mám vychádzať pri hodnotení zo spokojnosti s ostatnými testovanými krémami, tak verím, že vás ani tento krém nesklame.

Matej z notino.sk