Dokonalá intímna hygiena je dôležitá

Dokonalá intímna hygiena je dôležitá

Intímne partie každej ženy alebo dievčaťa si vyžadujú trochu inú starostlivosť než zvyšok tela. Je to dané predovšetkým tým, že ženské intímne miesta majú svoje špecifické prostredie s mierne kyslým pH a prirodzenou bakteriálnou flórou, ktorá zaisťuje obranyschopnosť pohlavných slizníc. V prípade, že je táto rovnováha narušená, môžu vzniknúť rôzne zápaly, infekcie alebo iné gynekologické problémy, ktoré sú sprevádzané pálením, svrbením, začervenaním alebo nepríjemne zapáchajúcim výtokom.

hygiena telo intímna starostlivosť

Prirodzené kyslé pH prostredie ženského pohlavia je často narušované rôznymi vplyvmi, ako sú napríklad obdobie menštruácie, menopauzy alebo tehotenstvo. Negatívny vplyv na prirodzenú bakteriálnu mikroflóru pošvových slizníc môže mať aj užívanie antibiotík a hormonálnej antikoncepcie, používanie menštruačných tampónov alebo návšteva sauny či bazénu. Dôležitú úlohu hrá aj stres, únava, pohlavný styk alebo zaparenie intímnych partií vplyvom nepriedušného oblečenia.

K tomu, aby sa vám podarilo prirodzenú rovnováhu kyslého prostredia vašich intímnych partií udržať, je dôležité vyvarovať sa používaniu prípravkov, ktoré nie sú určené priamo na starostlivosť o túto časť tela. Ide najmä o bežné parfémované sprchové gély alebo zásadité mydlá. Táto nevhodná kozmetika totiž môže pH hodnotu pošvových slizníc nielen podráždiť, ale často býva aj hlavnou príčinou narušenia zmieňovanej rovnováhy!

Na starostlivosť o ženské intímne partie preto existujú špeciálne prípravky, ktoré majú jemné umývacie účinky a zároveň podporujú zdravú bakteriálnu flóru potrebnú na ochranu pohlavných orgánov pred zápalmi. Ide predovšetkým o gély, fluidy, emulzie alebo peny. Tieto prípravky vám poskytnú dokonalý hygienický komfort a zároveň pôsobia preventívne proti tvorbe zápalov aj výtokov a v prípade už vzniknutých gynekologických ťažkostí urýchľujú dobu liečby. Špeciálne prípravky na intímnu hygienu sú neparfémované a neobsahujú žiadne dráždivé látky. Sú vhodné na každodenné používanie a zanechajú vaše intímne partie dokonale čisté, bez nepríjemného zápachu alebo pálenia.

lactacyd

Skvelým tipom je napríklad emulzia na intímnu hygienu Lactacyd Femina, ktorá je výnimočná tým, že obsahuje rovnakú kyselinu mliečnu, ktorú prirodzene produkuje ženské telo. Vďaka tomu obnovuje a udržiava prirodzené, mierne kyslé prostredie intímnych partií a pomáha ich tak chrániť pred zápalmi. Zároveň zmierňuje ich nepríjemné prejavy.

Vyskúšať môžete aj gél na intímnu hygienu so špeciálne nízkym pH 5,5 A - Derma Derm'Intim alebo jedinečnú umývaciu emulziu Nivea Intimo Double Effect 2v1. Tá nielenže obsahuje kyselinu mliečnu a jemne čistí intímne partie, ale tiež vďaka obsahu zvláčňujúceho avokádového oleja umožňuje šetrné oholenie intímnych oblastí bez nežiaduceho podráždenia .

Na trhu tiež existujú špeciálne tuhé mydlá na intímnu hygienu, ako je napríklad prírodné mydlo Klorane Dermo Pain Creme. Pre prípad, že sa chcete cítiť príjemne sviežo aj počas dňa, alebo práve nemáte k dispozícii sprchu, môžete použiť praktické vlhčené obrúsky na intímnu hygienu, ktoré vám poskytnú skvelý hygienický komfort a ktoré môžete nosiť neustále pri sebe v kabelke.