Dueto Parfums – vôňa inšpirovaná veľkomestom

niche parfémy

Niche značka Dueto Parfums sa na trhu objavila pomerne nedávno. Vznikla v roku 2010 spojením štyroch ľudí z rôznych svetových metropol, ktorí sa rozhodli vytvárať ultra módne parfémy inšpirované modernou mestskou spoločnosťou. Unikátne parfémy ako City Oud alebo Lady Cool v sebe nezaprú inšpiráciu arabskou parfémovou školou. Tú však obohacujú o celý rad zvlášť moderných urbanistických prvkov.

Mojim kolegom u nás v Notine len tak hocičo nevonia. Nejaký ten flakónik z dielne Dueto Parfums má však hneď niekoľko z nich. Parfém Golden Boy som tak mala možnosť si ovoňať, len čo som nastúpila. A musím povedať, že ma hneď zaujal. Rozhodne to nie je mainstreamová vôňa, s ktorou by ste stretávali na každom rohu. Je to vôňa pre tých, ktorí rozumejú parfémom, módnym trendom a majú naozaj veľmi vycibrený vkus. A presne také sú všetky parfémy Dueto Parfums.

Dueto Parfums sa riadi heslom, že sú to veľké mestá po celom svete, ktoré riadia novú kozmopolitnú kultúru. Inšpirujú sa aktuálnymi globálnymi trendmi, ktoré jednoducho musíte mať: od Paríža po Tokio, od New York City až po Sao Paulo. Parfuméri s týmito trendmi pracujú a vytvárajú parfémy tak, ako módni návrhári tvoria šaty. Spojením návrhárskeho umenia, poznatkov arabskej parfémovej školy a vysokokvalitných surovín vyberaných bez kompromisov vznikajú niche parfémy, ktoré stojí za to vyskúšať.

City Oud

City Oud je úplne prvý parfém značky Dueto Parfums. Uvedená bola v roku 2010 s heslom „OUD je nová čierna vo svete parfémov“. City Oud predstavuje modernú urbanistickú ódu na klasickú zložku arabských parfémov – vzácne drevo oud, ktoré patrí k top ingredienciám pre tento rok. Táto unisex vôňa sa otvára škoricou a šafranom, v srdci nájdeme ružu a kadidlo a nakoniec sa presadzuje práve oud s pačuli. Hodí sa na denné nosenie aj na večer.

Golden Boy

Milujete vôňu kože a dymu? Potom musíte vyskúšať unisex parfém od návrhárky parfémov Sonie Constant Golden Boy! Vnímať vôňu Golden Boy je ako posadiť sa do koženého kresla alebo vojsť do malého obchodu plného kožených vecí a cítiť, ako sa vôňa kože mieša s kvetinovými a drevitými akordmi a nakoniec aj sladkou vanilkou a pižmom. Je to hrejivo dymová unisex vôňa, ktorá sa najlepšie hodí na večer a na chladné zimné dni. Najzaujímavejšie na nej je, ako odlišne vonia na ženách a mužoch. Na mužoch pôsobí neuveriteľne mužne a príťažlivo, na ženách je tajomná, jemná a zároveň mimoriadne vzrušujúca.

niche parfémy

Uber

Aromatický Uber vás zaujme už pri prvom privoňaní: kombinácia zázvoru, koriandra a horkastej arómy paliny je nezameniteľná s inými parfémami. Návrhár Michel Girardav v tejto vôni majstrovsky spojil sviežo korenisté, aromatické a drevité stránky a vytvoril skutočne osobitú unisex vôňu. Pokiaľ máte radi originálne drevité parfémy, Uber určite otestujte.

Citiver

Na začiatku svieža zelená vôňa, ktorá sa postupne rozvíja do drevitých a dymových tónov. Parfém Citiver evokuje sviežu zeleň v rušnom veľkomeste. Vyznačuje sa originálnym spracovaním mužného vetiveru, ktorý v ňom hrá výraznú úlohu. A hoci je parfém označovaný za unisexový, voňať bude skôr mužom. Vôňu vytvorila návrhárka Ursula Wandel. Hodí sa na celodenné nosenie a príjemne vás prekvapí dlhou výdržou.

Lady Cool

Sladkastá vôňa hrušky a kardamómu, výrazné kvetinové podtóny ruže a jazmínu a v základe santalové drevo s vanilkou. Lady Cool je veľmi príjemný drevitý dámsky parfém s jemne sladkým nádychom, ktorý vytvoril renomovaný návrhár parfémov Olivier Pescheux. Buďte „lady cool“, vyskúšajte túto osobitú niche vôňu pre moderné ženy v štýlovom flakóne metalicky ružovej farby.

City Love

Dokonalé spojenie romantických kvetín so zmyselnými orientálnymi drevami. City Love patrí bezpochyby k najpodarenejším parfémom značky Dueto Parfums. Púdrová fialka, opojná ruža, svieža citrónová tráva a v závere vzácny oud s pačuli a esenciou indického papyrusu. Harmonická kompozícia z dielne návrhára Olivera Pescheux.


dueto parfums 2

Zuzana, notino.sk