Farba roku 2019: koralová. Vieme, ako ju nosiť!

Už pár týždňov je to jasné – Pantone farba roku 2019 bude Living Coral, živá koralová, balansujúca na pomedzí červenej, oranžovej a ružovej. Do našich dní má tohto roku vniesť energiu, životný optimizmus, ale tiež pohodu a dobrú náladu. Objaviť sa „musí“ vo vašom šatníku, oživiť môže váš interiér a samozrejme: parádna je aj v líčení!

Pantone farba roku 2019 - Living Coral

Skvelou voľbou je koralová farba pre tmavovlásky, ktoré doslova rozžiari. Vyhýbať sa jej nemusia ani blondínky, zvlášť tie s teplými blond odtieňmi, ale v ich prípade platí: čím sýtejšia koralová, tým lepšie. Vrásky by mohla robiť azda len červenovláskam. Koralovočervené šaty v ich prípade nebudú to pravé, ale ono bohato stačí, keď sa nová farba roku prejaví napríklad v doplnkoch alebo líčení.

Koralová na lakovanie

Začať „flirtovať“ s koralovou môžete pri lakovaní nechtov. Tohto roku ju určite zaradia všetky značky, ale teraz hneď vám ju ponúkne napr. Rimmel. Jeho 60 seconds Flip Flop (odtieň Coral Blush) navyše neskutočne rýchlo schne a skúsenosti hovoria, že tiež dlho vydrží. Odtieň Coralium má aj Chanel Le Vernis, ktorý sa pýši veľmi vysokým leskom aj schopnosťou nechty vyživiť a posilniť.

Koralová farba na pery

K dokonalosti dokáže farba roku doviesť aj pery. Ale pozor: potrebuje zúbky ako perličky. Zažltnutie má tendenciu zdôrazňovať. Takže, oprášte kontakty na ústnu hygienu, nechajte zúbky naleštiť a potom smelo testujte. Fantastický je tekutý rúž Dior Addict Lip Tattoo v odtieni Natural Coral. Pery opticky zväčšuje a hodí sa na deň aj na večerné líčenie.

dekoratívna kozmetika vo farbe roka Living Coral

Living Coral na oči aj líca

Tohtoročná Pantone farba roka je perfektná aj pri líčení očí. Makeup Revolution má paletku očných tieňov Life on The Dance Floor, konkrétne odtiene Guest List, z ktorých si vyberie naozaj každá z nás. A samozrejme, koralová môže byť aj vaša lícenka (napr. Coral Temptation Blush od Bourjois) alebo rozjasňujúci púder.

Farba roku vo vlasoch

Hľadáte zmenu účesu? Koralová oživí aj ten najobyčajnejší zostrih a zvlášť pre leto to bude farba snov! Navyše nemusíte ísť hneď do trvalého odtieňa, sú tu jednodenné farby L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup alebo Colorista Washout, ktoré vám vydržia v závislosti od zvoleného odtieňa 5 až 15 umytí.

Koralová na doplnkoch

No a keby ste mali farby roku 2019 stále málo? Krásny, koralovo sfarbený flakón má vôňa šťastia: Lancôme La Vie Est Belle plná ovocia aj vzácnych kosatcov alebo sladkých praliniek. Alebo sa pozrite na hydratačný očný krém All About Eyes Rich od Clinique. Koralovo sfarbený prebal skrýva poklad, ktorý vám pomôže od vrások aj opuchov a nakopne prirodzenú tvorbu kolagénu.

Tak nech vám koralová prinesie do celého roku veľa živej energie a krásy!