Farba tohto roku je Marsala! Ako sa nalíčiť v jej tónoch?

Ako farba tohto roku bola zvolená Marsala. Marsala je temne vínová farba s kvapkou hnedej. Je pomenovaná po slávnom červenom víne zo Sicílie. Táto farba v sebe ukrýva eleganciu a nenútenosť. Vyžaruje z nej sebaistota a dôveryhodnosť. Marsala tento rok dominuje móde, dizajnovému nábytku, floristike a tiež líčeniu. Práve v tomto odvetví je neuveriteľne variabilná.

Marsala

Marsala je farba, s ktorou sa pri líčení môžete skutočne vyblázniť. Dá sa nosiť ako očné tiene, pristane vám na lícach, perách aj nechtoch. Tí odvážnejší môžu do tónu Marsala zahaliť aj svoje vlasy. Aj tam bude veľmi slušivá.

Táto farba je navyše univerzálna pre všetky typy pleti, takže sa nemusíte báť, že by vám nesvedčala. Nie je tak extravagantná ako klasická červená, takže sa v nej budú dobre cítiť aj tie hanblivejšie z vás. Na druhú stranu to nie je ani klasická hnedá, takže okorení líčenie niečím novým a poteší milovníkov experimentov. A hoci Marsala je len jedna, nič nebráni tomu, aby ste pri líčení používali aj odtiene, ktoré sú Marsale iba podobné. Taktiež nemusíte meniť celú svoju kozmetickú výbavu. Nahliadnite do svojich zásob, nejaké vínovo - zemité odtiene určite objavíte. A keď nie, tu je niekoľko tipov, čo si v tejto trendy farbe môžete zaobstarať.

Očné tiene

Vínová na očiach je možno trochu neobvyklá, ale ak si dáte pozor na pár detailov, dokáže vás prekvapiť a určite si ju zamilujete. Ak ste milovníkom skôr neutrálnejšieho líčenia, ako základ zvoľte svetlohnedú alebo ružovú. Hnedo - vínovú potom dajte len do ohybu. Tak ako tak, Marsala má tendenciu robiť tak trochu uplakané oči. Tento problém ale jednoducho eliminujete čiernou linkou, ktorá oddelí vínovú farbu od oka. Ak nechcete čiernou orámovať celé oko, tak vínovú vôbec nesťahujte na dolnú líniu a použite namiesto nej hnedú. Sama som si na tento typ líčenia obľúbila paletku Nude Tude od The Balm. Nájdem tam veľa neutrálnych odtieňov ako základ, odtieň sexy je pravá nefalšovaná Marsala a na spodnú linku je tam niekoľko krásnych tmavohnedých tieňov. Linky použite také, ktoré máte najradšej. Za seba odporúčam kolekciu Black Sensation od Dermacol. Tá obsahuje linky tekuté, gélové alebo v ceruzke. Všetky sú krásne čierne a dobre sa s nimi pracuje.

Lícenka

V prípade lícenky odporúčam odtieň Marsala ľahko poupraviť podľa toho, aká je vaša pleť. Ak ste tmavší, teplejší typ, siahnite po klasickej Marsala farbe. Odporúčam napríklad Estée Lauder Pure Color v odtieni Rebel Rose alebo variáciu Raizin od Mac. Ak ste však skôr studenší typ alebo je vaša pleť veľmi svetlá, pravá Marsala by na vás mohla pôsobiť až príliš tvrdo. Nájdite si teda jej sestru, ktorá v sebe bude mať o niečo menej hnedej a bude smerovať cez vínovú skôr k červenej. Napríklad Soft Cardinal od Max Factor.

marsala blogerka

Rúž

Pri rúži máte najviac príležitostí experimentovať, pretože každá z nás má inak zafarbené pery a aj rovnaký rúž vytvorí na rôznych ľuďoch odlišnú farbu. Voľte teda úplne čokoľvek od čisto vínovej, cez pravú zemitú Marsala pokojne až po hnedú. Siahnite po klasike Rimmel Lasting Finish v odtieni 01 alebo sa trochu rozmaznajte luxusnejším kúskom od Helena Rubinstein. V jej kolekcii Wanted Rouge nájdete hneď niekoľko Marsala adeptov. Sú to odtiene Magnetize, Arousa alebo Possess.

Lak na nechty

Čo sa lakov na nechty týka, je to veľmi jednoduché. Marsala odtieň je veľmi elegantný, ale zároveň decentný. Pristane každému a hodí sa na všetky príležitosti, od bežného pracovného dňa až po plesy. Za seba mám jasného favorita. Nové laky od Maybelline Colorama sú úžasné. Dobre sa nanášajú a skutočne dlho vydržia. Zamerajte sa na odtieň 16, ktorý je celkom verný farbe Marsala.