Farbou jesene je zlatá! Ako sa nalíčiť v jej tónoch?

Už dávno neplatí, že k opálenej pleti sa hodí predovšetkým zlatá farba. To je síce aj naďalej pravda, ale rovnako dobre sa zlatá farba hodí aj k veľmi svetlej pleti. Dokážeme si to na našej modelke s veľmi svetlou pleťou, ktorú nalíčim v zlatých odtieňoch. Zlaté odtiene simulujú opálenie, rozjasňujú a dodajú vašej pleti krásny a svieži letný nádych.

líčenie

Základom tohto líčenia je ako vždy dokonalý make-up, ktorý zjednotí farbu pleti a zakryje drobné neželané nedostatky. Ja som použila dlhotrvajúci oil free od artdeco. Nielenže dlho vydrží, ale okrem toho neobsahuje olej a preto neupcháva póry.

Aby sme dosiahli precízne nanesenie, odporúčam použiť vhodný štetec. Ja používam najčastejšie tie ploché, ktoré sú menšie a preto sa s nimi lepšie pracuje. Navyše vďaka tomu, že nie sú tak husté ako štetce guľaté, predídeme tak zbytočnému plytvaniu, ku ktorému často dochádza práve pri tekutých make-upoch.

Pri nanášaní make-upu robíme štetcom krátke ťahy, ktorými ho lepšie do pleti zapracujeme. Postupujeme od čela smerom nadol až k brade, s ľahkým prechodom cez spodnú čeľusť až na krk a dostratena.

dsc

Namiesto fixačného púdru použijeme rozjasňujúci púder, ktorý pleti dodá pleti svieži vzhľad s trblietavým nádychom. Púder nanášame na celú tvár, ja som použila theBalm Mary – Lou Manizer.

Môj tip: Produkty s púdrovou konzistenciou sa najlepšie nanášajú pomocou štetcov s prírodnými štetinami. Čím je štetec väčší a jemnejší, tým bude aplikácia pre vás príjemnejšia.

Pleť máme takto dokonale pripravenú, ďalej sa môžeme zamerať na oči. Podkladovú bázu použijeme pod očné tiene vždy ako základ. Slúži totiž ako fixátor a taktiež nám zaistí väčšiu sýtosť farby. Mojou obľúbenou bázou je tá od značky artdeco. Bázu rozotrieme po celom hornom viečku až k obočiu. Najlepšie sa vám bude aplikovať prstami.

Teraz už môžeme aplikovať očný tieň. Najskôr použijeme svetlý tieň, ktorý nanesieme na celé viečko smerom od vnútorného kútika oka.

dsc

Pre toto líčenie som vybrala mastný tieň od Artdeco High Performance Eyeshadow Waterproof očné tiene v ceruzke číslo 28. Ten totiž nechá krásne vyniknúť lesk a zlaté tóny nášho líčenia.

Teraz nasleduje tmavý tieň. Použila som farbu z limitovanej letnej edície Artdeco Sunshine Eyeshadow číslo 15.

dsc

dsc

Aby sa vám tieň pohodlnejšie nanášal, odporúčam použiť štetec na očné tiene guľatý. Práve s týmto štetcom bude aplikácia omnoho precíznejšia.

Tmavý tieň začneme nanášať od vonkajšieho kútika oka smerom dovnútra a na hornej línii pohyblivej časti viečka prejdeme zľahka dostratena. Vo vonkajšom kútiku oka tieň zľahka pretiahneme smerom von. Oko tak opticky zväčšíme a dosiahneme takzvaný efekt mačacích očí. Tmavým tieňom nakoniec zvýrazníme spodné riasy, ale iba v prvej tretine oka pri vonkajšom kútiku.

dsc

Pre zvýraznenie horných rias použijeme čierny tieň. Výborne vyzerá napríklad tieň z paletky theBalm Nude Dude.

Opäť nám skvele poslúži guľatý štetec. Čierny tieň naberieme na jeho špičku a okopírujeme ním líniu horných rias smerom od vonkajšieho kútika oka k vnútornému a opäť dostratena.

dsc

Teraz nalíčime riasy. Odporúčam čiernu riasenku Dior Diorshow New Look. Získa si vás svojou drobnou kefkou, ktorá sa dostane ku každej jednotlivej riase vášho oka. Riasy krásne oddelí, takže bude celkový vzhľad vyzerať veľmi prirodzene.

dsc

Predposledným krokom tohto líčenia je nanesenia bronzera. Ja som si vybrala trblietavý  od značky theBalm Betty – Lou Manizer bronzer a tiene v jednom, ktorý dodá líčeniu opálený vzhľad a krásne vám rozžiari líčka. Bronzer použijeme hlavne na zvýraznenie lícnych kostí, ale zľahka ním môžeme prepudrovať aj čelo a nos.

Môj trik: Ako si na tvári čo najlepšie nájsť lícne kosti?

Líca vcucnite dovnútra tak, ako to robia malé deti, keď napodobňujú ryby. Na tvári sa vám objaví šikmá línia, po ktorej budete viesť tieň. Ten následne rozotriete dostratena smerom nahor, aby tak nevznikol výrazný prechod či farebný skok.

dsc

Celé líčenie je svieže a trblietavé, preto som tomu prispôsobila aj posledný krok a tým je líčenie pier. Vybrala som lesk Artdeco Sunshine, ktorý síce obsahuje drobné trblietky, ale i napriek tomu pôsobí vďaka jemnému bordó nádychu prirodzene a sviežo.

Týmto máme líčenie za sebou. Použili sme viac rozjasňujúcich a trblietavých produktov ako obvykle, ale efekt zlatého líčenia to jednoducho vyžaduje. Veď práve tieto produkty ho robia tak žiarivým.

dsc

Máte otázky k tomuto líčeniu alebo námety na ďalšie diely? Napíšte nám do diskusie alebo sa zastavte a nechajte si poradiť či sa nalíčiť v našej predajni v Prahe v OC Europark.

Iris, vizážistka parfums.cz - OC Europark, Štěrboholy

Foto: Ondřej Suk

Modelka: Modelingová agentúra Fresh Face