FOAMIE: Voňavé ekologické produkty, ktoré nesmú chýbať vo vašej kúpeľni

 

Plastové znečistenie a všeobecne nadmerná produkcia odpadu, predstavujú pre planétu a naše životné prostredie obrovský problém. Štúdie ukazujú, že každoročne vyprodukujeme približne 300 miliónov ton plastového odpadu, čo je ekvivalentom hmotnosti celej ľudskej populácie. Toto číslo je rozhodne alarmujúce a nemali by sme ho brať na ľahkú váhu. Tipov a trikov, ako sa vyhnúť plastom a zbytočnému odpadu, existuje naozaj veľa. Jednou z najjednoduchších vecí, ktorú v našich životoch môžeme zmeniť a pomôcť tak k ochrane nášho životného prostredia, je nakupovať kozmetiku bez plastu.

Značka Foamie už od roku 2018 prináša tuhé alternatívy k bežným tekutým produktom v plastových fľašiach. Produkty, ktoré sa rýchlo zamilovali zákazníci vďaka ich hravému dizajnu, účinnému zloženiu a ľahkému použitiu, sú vyrábané v Nemecku. Začnite spoločne s Foamie bezplastovou revolúciu vo vašej kúpeľni a vymeňte plastové fľaše za praktické a účinné tuhé produkty.

Tuhé prípravky Foamie sú šetrné k vlasom, pokožke i planéte. Žiadny z produktov Foamie nie je balený v plastovom obale a neobsahuje ani mikročastice, ktoré by potenciálne mohli znečisťovať prírodu. Produkty neobsahujú mydlo, jedná sa o syndety, ktorých pH je špeciálne optimalizované pre vlasy a pokožku.

tuhý šampón, Foamie, ekologický šampón

 

Čím sú produkty Foamie tak výnimočné? Ich zloženie je čisto vegánske a neobsahuje žiadne toxické a potenciálne nebezpečné látky ako napr. silikóny, mydlo, sulfáty, lilial, minerálne oleje a plasty. Tuhé prípravky Foamie obsahujú za studena lisovaný syntetický detergent a extrémne koncentrované a účinné zloženie s obsahom prírodných ingrediencií. Navyše neboli testované na zvieratách. Špeciálny tvar a ergonomický dizajn tuhých prípravkov Foamie poskytuje masážny efekt, zaručuje ľahkú manipuláciu a ten najpríjemnejší zážitok počas ich používania.

Foamie aktuálne ponúka niekoľko tuhých produktov pre starostlivosť o vlasy a telo: šampóny, kondicionéry, sprchovú starostlivosť a čistiacu pleťovú starostlivosť. Z produktov vlasovej starostlivosti možno vyberať zo 4 radov: Shake Your Coconuts pre normálne, Aloe You Vera Much pre suché, Hibiskiss pre poškodené a You're Adorabowl pre jemné vlasy. Vlasy sú po použití hebké, lesklé a vyživené. Šampón a kondicionér stačí namočiť pod tečúcou vodou, napeniť a rovnomerne naniesť na vlasy. Potom stačí penu opláchnuť a užívať si pocit čerstvo umytých vlasov.

kúpeľňa, Foamie, tuhý šampón, tuhý sprchový gél

 

Namiesto sprchových gélov ponúka Foamie skvelú praktickú alternatívu Body Bar. Tuhá sprchová starostlivosť s vôňou mäty a zeleného čaju Foamie Mint To Be Fresh alebo Foamie Oat To Be Smooth ovseného mlieka a papáje poskytne úplne nový zážitok zo sprchovania! Krásna svieža vôňa povzbudí zmysly a jemné vyživujúce zloženie sa postará o hydratáciu pokožky. Stačí len namočiť a jemne premasírovať pokožku. Unikátny tvar navyše poskytne uvoľňujúci masážny efekt.

Foamie, mydlo s uškom, tuhý šampón, tuhé šampóny

 

Najnovším produktom Foamie je čistiaca pleťová starostlivosť Face Bar. Face Bar jemne čistí pleť a zbavuje ju nečistôt a mastnoty. Ponúka sa v dvoch variantoch - Foamie Aloe You Vera Much s aloe vera pre suchú a Foamie Too Coal To Be True s aktívnym uhlím pre zmiešanú pleť. Face Bar má na zadnej časti niekoľko zárezov, ktoré počas používania poskytnú jemný peelingový efekt pre odstránenie odumretých kožných buniek.

čistenie tváre, foamie

 

Tuhé produkty sú praktické a ľahko skladovateľné. Nezaberajú toľko miesta v kúpeľni a sú vhodné aj na cestovanie. Šampóny, kondicionéry a tuhá sprchová starostlivosti sú vybavené bavlnenou šnúrkou na zavesenie, ktorá uľahčuje ich skladovanie. Po použití stačiť produkt zavesiť na šnúrku a nechať vyschnúť. Pre uľahčenie prenášania v batožine Foamie tiež ponúka praktickú krabičku Travel Buddy, do ktorej možno produkt uzavrieť. Krabička je vyrobená z 80% pšeničných vlákien a 20% recyklovaného polypropylénu. Vďaka vnútornej vložke môže produkt v krabičke bez problémov vyschnúť. Silikónové tesnenie zabezpečuje vodotesné skladovanie, takže aj ostatné veci v batožine budú chránené.

tuhé produkty

Tuhé produkty vydržia približne 25 použití a ich kúpou sa vyhnete približne 2 plastovým fľašiam! Ekologickú a šetrnú starostlivosť si zamiluje naozaj každý, kto ju vyskúša. Nedá na ňu dopustiť aj Andrea Kalousová, česká Miss World 2015, modelka a populárna influencerka, ktorá sa stala ambasádorkou značky. Andrejku aktuálne môžete vidieť na televíznych obrazovkách v relácii Tvoje tvář má známý hlas. Jej favoritom je tuhá sprchová starostlivosť Body Bar a tuhé produkty Foamie sa stali súčasťou jej beauty rutiny.

foamie, vaňa

 

Instagram @andreakalousova

Objavte značku Foamie a vyskúšajte na vlastnej koži, že ekologické tuhé prípravky sú oveľa lepším riešením pre vás, pre životné prostredie aj pre vašu peňaženku.