Hygge II: jesenná romantika presne podľa vás

Lístie už opadáva, teploty klesajú, rána sú hmlisté a večery prichádzajú čím ďalej tým skôr. A spolu s nimi aj nutkavá túžba ponoriť sa do útulnej domácej atmosféry, dokreslené tým, čomu sa hovorí severský hygge životný štýl. Takže… ak ste pripravení a máte uvarený čaj, poďte sa s nami „zababušiť“ do teplých diek, nechať sa uniesť voňavou atmosférou sviečok a inšpirovať sa.

hygge pohoda s knihou

Pokiaľ zatiaľ netušíte, ako celkovú hygge atmosféru naladiť, bude sa vám hodiť nedávny hygge článok. Ale pokiaľ už máte predstavu, vezmeme vás rovno na ďalšiu exkurziu do sveta útulnosti v našej hygge sekcii!

Pre všetky zmysly

Pri hygge je totiž okrem iného dôležité, že sa hrá so všetkými zmyslami. Lahodí oku (je skrátka krásny). Páči sa hmatu, pretože chce príjemné materiály (hebké deky, mäkké drevo…). Dôležitý je aj čuch, pretože bez vône to nejde. A pri takej pohode príde aj chuť na niečo dobré alebo chill out zvukovú kulisu.

S muzikou vám nepomôžeme, ale niečo pre vaše uši(!) tu predsa len máme. Sú to prekvapivo sviečky Woodwick! Vďaka špeciálnym knôtom, ktoré počas horenia praskajú ako drevo v krbe, sú pre hygge fakt ako stvorené. Skvelé sú všetky, ale… schválne, skúste napríklad Woodwick Pomegranate!

Woodwick Pomegranate sviečka pre správnu hygge atmosféru

Kúzlo difúzora

Pre správne voňavú atmosféru sa hodia aj difúzory a jedny z najkrajších ponúka talianska značka Culti, špecialista na luxusné interiérové vône. Do hygge štýlu dobre zapadá napríklad Culti Stile Mountain, asociujúca ticho hôr. Difúzory sa dajú doplniť a pri mnohých z nich máme tester na vyskúšanie! Culti ovládajú aj bytové spreje a vône určené do šatníka! Čo tak púdrovo svieže Culti Home Tessuto?