Indulona - kozmetická stálica od dôb našich babičiek

Krém na ruky, ktorý je na trhu už viac ako 50 rokov. Krém, na ktorý naše babičky a mamičky nedali, a mnohé stále ešte nedajú, dopustiť. Krém, ktorého sa, od spustenia výroby, predalo už viac ako pol miliardy túb. Áno, stará dobrá Indulona. Chcete vedieť čím je vlastne tak výnimočná a prečo sa stále teší takej popularite? Tak čítajte ďalej!

krém na ruky

História „zázračného krému“

Unikátna receptúra Indulony bola poprednými českými a slovenskými dermatológmi vytvorená už vroku 1948 a už vpäťdesiatych rokoch bola označovaná za „zázračný krém“. Originálna modrá Indulona, ako ju poznali naši rodičia a prarodičia a tak, ako ju poznáme dnes, vznikla vroku 1958 a vroku 1964 sa v slovenskom Hlohovci spustila jej sériová výroba, ktorá je tam dodnes.

Včom je Indulona vlastne tak výnimočná?

Všetky výrobky Indulony sú založené na kombinácii prírodnej vazelíny, ktorú naši vedci vroku 1948 vyvinuli, a originálnej, špeciálnej farmaceutickej vody. Indulona je totiž jeden zmála kozmetických výrobkov, ktorý je vyrábaný za podmienok porovnateľných svýrobou liekov. Aniet sa čomu diviť. Výrobca Indulony je totiž hlavne výrobcom liečiv. Navyše modrá Indulona neobsahuje vôbec žiadne konzervačné látky a je preto vhodná i pre tu úplne najcitlivejšiu pokožku vrátane detskej. Tiež ste prekvapení?

Značka Indulona vdnešnej dobe neponúka iba modrú Indulonu Original, ale jej výrobky sa snažia prispôsobiť rôznym špecifikám pokožky každého znás a my si teraz jej novinky krátko predstavíme. Od tohto roku si totiž od Indulony môžete zaobstarať nielen krémy na ruky, ale i rôzne telové mlieka a krémy..

Indulona Original

Je to ta stará dobrá Indulona, ktorá je stále vyrábaná podľa tradičnej receptúry. Má regeneračné a ochranné účinky a je preto vhodná predovšetkým na vysušenú a popraskanú pokožku, ktorú dokáže okamžite regenerovať a hydratovať. Telové mlieko z tejto rady je určené pro intenzívnu výživu všetkých druhov pokožky. Obsahuje účinné látky a jojobový olej. Pôsobia hojivo, uzamykajú vpokožke vlhkosť a pokožku upokojujú. Špeciálny telový krém je veľmi hutný a to vďaka vysokému podielu prírodnej vazelíny. Je tak určený pro veľmi suchú a citlivú pokožku. Dodáva pokožke pevnosť, elasticitu a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Zatiaľ, čo telové mlieko je vhodné na pokožku celého tela, ktorá je po ňom krásne hebká a pružná, telový krém odporúčam skôr na suchšie miesta  ako sú napríklad lakte alebo chodidlá. Okrem skvelých účinkov som si istý tým, že sa vám bude páčiť aj už tradičná „indulonová vôňa“, ktorá mne osobne evokuje detstvo.

 Indulona Orginal

Indulona nechtíková

Už podľa názvu je jasné, že táto Indulona obsahuje výťažok znechtíka lekárskeho. Ten je známy svojimi protizápalovými účinkami. Pokožku upokojuje a regeneruje, a preto sú krém na ruky Indulona i telové mliekoztejto rady určené pre hĺbkovú regeneráciu. Ak trpíte na začervenanie pokožky, tak výrobky ztejto rady pre vás budú jasnou voľbou.

 Indulona nechtíková

Indulona marhuľová

Marhuľový olej obsahuje vitamíny A, B a vitamíny skupiny B, ktoré pôsobia proti starnutiu a udržujú mladistvý vzhľad pokožky. Navyše pleť zjemňujú a dodávajú jej pevnosť. Telové mlieko je tak určené pre zjemňujúcu starostlivosť, skvele sa rozotiera, nezanecháva mastný film a vaša pokožka bude navyše krásne voňať po marhuliach.

 

Indulona olivová

Tento typ Indulony je určený predovšetkým pre hĺbkovú hydratáciu suchej a namáhanej pokožky. Je to predovšetkým vďaka blahodarným účinkom olivového oleja. Ten je známy ako výborný antioxidant a zdroj vitamínov A a E, ktorý pokožku chráni pred vysušením, poskytuje dlhodobú hydratáciu, elasticitu a hebkosť. Vtejto rade nájdete okrem krému na ruky tiež telové mlieko a hutný telový krém. Olivovú Indulonu môžete použiť i ako skvelú masku na ruky a výživu pre vaše nechty. Stačí večer naniesť hrubšiu vrstvu, na ruky navliecť bavlnené rukavice a nechať pôsobiť približne 30 minút. Výsledkom budete prekvapení!

 Indulona olivová

Indulona ochranná

Pýtate sa, kam že sa nám podela červená Indulona? Nebojte sa, stále sa vyrába. Hovorilo sa jej dezinfekčná, dnes ju nájdete pod názvom ochranná. Je to hlavne hydratačný a regeneračný krém s antibakteriálnymi účinkami a preto sa používa hlavne na ochranu rúk pred mikrobiálnou kontamináciou a pri drobných poraneniach. 

 Indulona ochranná

Indulona ochranná na nohy

Novinkou je krém na nohy z tejto rady. Je vhodný hlavne pre tých, ktorí majú veľmi suché chodidlá so sklonom ku zrohovateniu. Navyše zaceľuje praskliny a celkovo pokožku chodidiel zmäkčuje.

 Indulona ochranná na nohy

Na záver je ešte nutné dodať, že okrem toho, že všetky výrobky sú vyrábané vo farmaceutických podmienkach, neobsahujú parabény a sú dermatologicky testované.

 

Zuzana, notino.sk