Intímna hygiena v lete: Ako sa o seba starať „tam dole“?

 

intímna hygiena

Slnkom prežiarené leto neznamená len opaľovanie sa a šantenie v bazéne. Znamená tiež zvýšené riziko. Kvôli horúčave a vlhku dokáže nepríjemné pálenie alebo svrbenie potrápiť nielen mnohé ženy, ale aj mužov, preto by každodenná starostlivosť o intímne partie mala byť rovnako dôležitá ako poctivé nanášanie opaľovacieho krému. Poradíme vám, ako sa dokonale postarať o citlivé miesta a ktorú intímnu hygienu zvoliť.

 

Zásady správnej intímnej hygieny v lete

 1. Večer – ideálne aj ráno – používajte vhodnú intímnu hygienu, ktorá vyrovnáva prirodzené pH citlivých partií. Nikdy ju nenahrádzajte obyčajným mydlom alebo šampónom. Tvár si predsa tiež nečistíte sprchovacím gélom, však? Použitím nevhodných prípravkov „rozhodíte“ hodnoty pH chúlostivých miest a dáte zelenú baktériám a ďalším problémom.
 2. Vodou ani mydlom pre intímnu hygienu sa „tam dole“ nikdy neumývajte. Prirodzené procesy, ktoré prebiehajú v tele, nie je dobré narušovať. Venujte sa teda iba zovňajšku.
 3. Cez deň si spodnú bielizeň prezlečte pokojne aj trikrát, keď bude treba – po športe, kúpaní alebo po inej aktivite, pri ktorej sa spotíte alebo namočíte.
 4. Počas menštruácie dbajte na zvýšenú hygienu a používajte vložky alebo tampóny zo 100 % biobavlny.
 5. Doma si oblečte namiesto nohavíc maxi šaty, prípadne dlhú sukňu, a pokojne choďte „naostro“.
 6. Spite vo voľných bavlnených šortkách alebo pyžame. Čipky a ďalšiu sexi bielizeň si schovajte radšej na milostné hry s partnerom.
 7. Pite dostatok vody. Hydratované telo ľahšie vyplavuje toxíny a udržuje správne pH celého tela vrátane močového systému – vyhnete sa tak nepríjemným komplikáciám.

 

Náš TIP: Všetci vieme, že najväčším orieškom býva hygiena mimo domova. Na cestách a verejných toaletách vám prídu vhod praktické intímne obrúsky. Vyskúšať môžete intímne vlhčené obrúsky Lactacyd Fresh alebo obrúsky pre intímnu hygienu Nivea Intimo Mild. Tie obsahujú extrakt z rumančeka, ktorý upokojuje podráždenú pokožku, a kyselinu mliečnou, ktorá pomáha udržiavať prirodzené pH vášho lona.

 

Čomu sa v lete pri starostlivosti o intímne partie vyhnúť?

 1. Nepoužívajte príliš tesnú a nepriedušnú spodnú bielizeň a oblečenie zo syntetických materiálov.
 2. Nenoste prepotené alebo mokré oblečenie a plavky dlhšie, než je nevyhnutné. Len čo sa naskytne príležitosť, skočte do sprchy a potom sa dobre osušte. Extra pozornosť venujte starostlivosti o svoje lono.
 3. Nikdy sa neponáhľajte do bazéna hneď po tom, ako ste si oholili intímne partie. S kúpaním počkajte aspoň jeden, ideálne dva dni.
 4. Vyhýbajte sa ostrému jedlu. Namiesto neho si doprajte potraviny bohaté na probiotiká a prebiotiká. Dajte si napríklad banán, jablko, jogurt, jahody, kakao, kefír, kimchi, kombuchu, kyslú kapustu, listovú zeleninu, nakladané uhorky, tempeh alebo topinambury.

 

Intímne umývacie gély pre ženy

Trpíte na podráždenie alebo začervenanie? Šetrný gél na intímnu hygienu A-Derma Derm´Intim s pH 5,5 si s nimi poradí. Jemný intímny gél Ziaja Mum je zas špeciálne určený pre tehotné ženy a novopečené mamičky.

 

Náš TIP: Ak by ste rada niečím nahradili klasické intímne mydlo, skúste jemný čistiaci olej Lactacyd Precious Oil alebo hmlu na intímne partie Uriage Gyn- Phy.

 

Intímna hygiena pre mužov

Veľká časť vyššie spomenutých pravidiel neplatí len pre ženy. Povedomie o pánskej intímnej hygiene nie je síce ešte také rozšírené ako pri intímnej hygiene pre ženy, ale špecializované prípravky sa našťastie dajú nájsť už aj pre mužov. Zvlášť pre potreby ich pokožky bol vyvinutý napríklad osviežujúci gél na intímnu hygienu Ziaja Yego alebo Below the Belt Grooming Active s vôňou citróna a čierneho korenia.