Je dobré umývať si tvár raz denne?

Aby vyzerala vaša pleť zdravo, je nutné si tvár pravidelne a dôkladne čistiť. Okrem zdravej výživy sa odporúča vypiť dva litre vody denne, aby bola pokožka dobre hydratovaná. Niekedy však ani toto nestačí a potom je čas položiť si nasledujúcu otázku – koľkokrát denne by sme si mali čistiť alebo umývať tvár?

Koľkokrát denne by som si mala umývať tvár?

Podľa dermatológov a odborníkov by sme si mali umývať tvár dvakrát denne. Viac ako trikrát už je nadbytočné a mohlo by zničiť rovnováhu pH a prirodzený lesk pokožky. Častejšie umývanie možno odporučiť iba v prípade, že máte veľmi mastnú pleť. Odporúčame umývať si tvár ráno a pred spaním. Najjednoduchšie je zahrnúť umývanie tváre do rutinnej starostlivosti o pleť!

Čo keď nepoužívam make-up?

Tvár si umývajte aj v prípade, že ste počas dňa bez make-upu, pretože pokožka prirodzene uvoľňuje mastnotu, ktorá upcháva póry, čo vedie k vzniku nedokonalostí a akné. Nečakajte s umývaním tváre až do chvíle, keď sa začnete cítiť nepríjemne – umývajte si ju aj v prípade, keď sa cítite sviežo a čisto.

Aký je najlepší postup?

Tvár si umyte mydlom, ktoré rozotierajte, kým sa nezačne peniť. Potom ju opláchnite teplou vodou a osušte uterákom. Následne môžete naniesť krém chrániaci pred slnečným žiarením alebo hydratačný prípravok s UV ochranou. Rovnaký proces môžete opakovať večer, ale s iným hydratačným prípravkom (ochranu pred slnkom nebudete v noci potrebovať).

Aké prípravky mám použiť?

Na mastnú pleť odporúčame Klorane Dermo Pain Crème alebo Uriage Hyseac. Skvelou alternatívou pre suchú a citlivú pleť je Cetaphil Cleansers. Ak trpíte akné, skúste si čistiť tvár so Sea of Spa Essential Dead Sea Treatment.