Kérastase Chronologiste: Recenzia nového radu pre vlasy nedotknuté časom

kerastase vlasová starostlivosť

Anti-aging starostlivosť o pleť si dnes do svojej beauty rutiny zaraďujú ženy už okolo veku 25 rokov. To isté sa ale nedá povedať o vlasovej starostlivosti, kde vo väčšine prípadov ženy prevenciu starnutia neriešia. Správne ingrediencie však dokážu vlasom a vlasovej pokožke navrátiť ich prirodzenú vitalitu, vďaka čomu vlasy pôsobia mladistvým a zdravým dojmom. Presne takéto účinky má aj nový rad Kérastase Chronologiste, ktorý pre vás otestovali naše recenzentky.

 

Ako spoznať starnúcu vlasovú pokožku a vlasy?

Rozpoznať prvé známky starnutia pleti je jednoduché, pretože na tvári začíname pozorovať jemné vrásky a pokožka stráca svoju elasticitu. Pri vlasoch a vlasovej pokožke je to už komplexnejšie, a preto sa mnoho žien rozhodne anti-aging vlasovú starostlivosť používať príliš neskoro. Známky starnutia je možné rozdeliť do 6 rôznych dimenzií podľa toho, či sa týkajú vlasovej pokožky alebo vlasového vlákna.

 

Proces starnutia vlasovej pokožky

Prvú zmenu, ktorú môžete na vlasovej pokožke pozorovať, je pocit suchosti. Ten súvisí s obnovou buniek a produkciou séba, ktoré sa s pribúdajúcim vekom spomaľujú. Pokožka sa nestíha premasťovať a vytvárajú sa na nej viditeľné šupiny. To vedie k narušeniu jej prirodzenej bariéry, čím sa vlasová pokožka stáva citlivejšou a náchylnejšou k podráždeniu. V tomto štádiu sa môžu na pokožke vyskytnúť červené miesta bolestivé na dotyk. Znížená tvorba kolagénu a kyseliny hyalurónovej v tele následne spôsobujú, že vlasová pokožka stráca svoju elasticitu. To sa odráža na jej mdlom a ochabnutom výzore.

 

Proces starnutia vlasového vlákna

Postupom času vlasové vlákno prichádza o svoj prirodzený lesk a je na pohľad bez života. Hlavnými dôvodmi tohto stavu sú časté stresové situácie, nedostatok vitamínov a nechránené vystavovanie UV žiareniu. Vlasové vlákno je čoraz krehkejšie až dochádza k jeho lámaniu v dôsledku oslabenej vlasovej kutikuly. Vlasy sú na dotyk suché a drsné, pretože sa zároveň spomaľuje produkcia séba. Prebiehajúce hormonálne zmeny a znížený podiel proteínov vo vlasovom vlákne prispievajú k strate tvaru a objemu vlasov. V pokročilejších štádiách procesu starnutia sa vlasové vlákno stenčuje.

 

Anti-aging vlasová rutina

Prevencia je základ. A to platí nielen o našej pleti, ale aj o vlasoch. Starnutie síce úplne zastaviť nedokážeme, no používaním správnej kozmetiky s účinnými zložkami dokážeme vlasovú pokožku a vlasové vlákno dostatočne revitalizovať, a tým starnutie spomaliť. Profesionálny anti-aging rad Kérastase Chronologiste sa vo vývine svojich produktov inšpiroval práve pleťovou kozmetikou. Produkty z radu obsahujú unikátnu zmes ingrediencií, ktoré vlasy posilňujú a pokožke navracajú jej stratenú elasticitu. Medzi kľúčové zložky patria:

  • Kyselina hyalurónová: intenzívne hydratuje a vyživuje vlasovú pokožku a vlasy
  • Vitamín E: chráni pred vonkajšími vplyvmi a UV žiarením
  • Abyssine: regeneruje poškodené vlasové vlákno

 

Recenzia Kérastase Chronologiste

Rad Kérastase Chronologiste sa skladá zo 6 produktov, ktoré v sebe kombinujú pokrokovú technológiu a zmyslový zážitok. Každý z nich má na vlasovú pokožku a vlasové vlákno špecifický anti-aging účinok.

  1. DETOX: Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant

Predšampónový kúpeľ vlasovú pokožku detoxifikuje. Tým ju zanechávajú pripravenú na vstrebanie ďalších výživných zložiek v rutine.

Musím priznať, že som doteraz žiadny „pred-šampón“ neskúšala, ale keď som sa rozhodla otestovať tento rad, tak som pred-šampón nemohla vynechať. Vždy som mala problém s rýchlo sa mastiacimi vlasmi a podráždenou pokožkou hlavy. Teraz môžem potvrdiť, že to bolo skutočne nedostatočnou očistou vlasov. Používam veľa stylingových produktov a ani dva umytia šampónom nedokázali všetko dôkladne odstrániť. Tento čierny pred-šampón ale šetrne zbaví moju pokožku hlavy všetkých nečistôt. Vlasy sú po ňom jemné a nadýchané, vydržia dlhšie svieže. Som nadšená a šampón som okamžite zaradila so svojej pravidelnej vlasovej rutiny.

Katka, 35 rokov

 

  1. OČISTA: Kérastase Chronologiste Bain Régénérant

Kyselina hyalurónová a antioxidanty obsiahnuté v šampónovom kúpeli dodávajú vlasom hĺbkovú hydratáciu. Vlasy sú po použití pevnejšie a lesklejšie.  

Nie nadarmo sa tridsiatka vníma ako zlomový bod v procese starnutia. Do tridsiatky som mala bezproblémové, krásne a dlhé vlasy, ktoré nepotrebovali žiadnu náročnejšiu starostlivosť. Potom to začalo ísť z kopca. Teraz so štyridsiatkou som musela vlasy skrátiť po ramená, boli spľasnuté, bez lesku, vysušené. Skúšala som mnoho radov na suché vlasy, ale nebolo to ono, vlasy len zbytočne zaťažili. Chronologiste rad je ale iný, naozaj rieši to, čo potrebujem. Obľúbila som si predovšetkým šampón. Vlasy dôkladne umyje, dodá im zdravý vzhľad a život. A tá vôňa! Myslím, že ich znovu nechám dorásť.

Klára, 41 rokov

 

  1. VÝŽIVA: Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant

Maska vlasové vlákno intenzívne vyživuje vďaka ingrediencii Abyssine. Vlasy sa stávajú odolnejšie a pokožka je upokojená.  

Moje vlasy potrebujú s pribúdajúcimi rokmi čím ďalej intenzívnejšiu starostlivosť. Nikdy som ale nenašla masku, ktorá by mi vyhovovala. Po všetkých sa mi vlasy zaťažili, boli rýchlejšie mastné a spľasnuté. Chronologiste maska je ale úplne perfektná. Vlasy sú uhladené a vyživené, zároveň vzdušné a jemné. Je to perfektný balans medzi účinkami masky a konzistencie kondicionéru. Môžem len odporučiť.

Adela, 35 rokov

 

  1. OCHRANA: Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant

Termoochranná starostlivosť vlas obaľuje ochranným filmom, ktorý predchádza poškodeniu teplotou až do 230 °C. Taktiež znižuje negatívny vplyv UV žiarenia na vlasoch.

Takmer denne svoje vlasy tepelne upravujem, či už fénom, kulmou, alebo žehličkou. Termoochranu preto vnímam ako zásadný krok, na ktorý si už pár rokov potrpím. Kérastase mliečko vlasy krásne uhladí a ochráni pred náporom tepla, a to bez zaťaženia. Pokiaľ svoje vlasy trápite nonstop stylingom ako ja, určite toto mliečko vyskúšajte.

Janka, 25 rokov

 

  1. LESK: Kérastase Chronologiste Huile de Parfum

Parfumovaný olej vlasy vyživuje, podtrhuje ich lesk a eliminuje rozštiepené končeky. Luxusná vôňa perzskej limetky, čajovej ruže a ľahkých driev je príjemným bonusom navyše.  

Toto je absolútna pecka. Vlastne ani neviem, či je potrebné písať niečo ďalšie. Olejček vyživuje a dodáva vlasom krásny lesk a pružnosť a navyše vonia naozaj božsky. Je to veľmi sofistikovaná ale zároveň nevtieravá vôňa. Vlasy voňajú aj na druhý a tretí deň. Skutočne sa tej vône nemôžem nabažiť.

Dana, 27 rokov

 

  1. REGENERÁCIA: Kérastase Chronologiste Sérum Universel

Unikátna konzistencia séra udržuje ingrediencie v ich najúčinnejšej forme. Vďaka tomu olej dokáže vlasy i vlasovú pokožku hĺbkovo regenerovať, čím sa výrazne zlepšuje ich kvalita.  

Pýtala som sa samej seba, či investovať do svojich vlasov toľko, predsa len toto sérum nie je úplne najlacnejší produkt. Ale pretože ma moje mdlé a unavené vlasy trápili už dlho a nič nepomáhalo, rozhodla som sa kúpiť si sérum z radu Chronologiste. A musím uznať, že to stojí za to. Efekt je silný ako u pleťových sér – majú ďaleko intenzívnejší účinok. Vlasy sú napumpované výživou a získali zase svoj stratený lesk a život.

Zdenka, 47 rokov

 

Ktorý z anti-aging vlasových produktov vás zaujal najviac? Veríme, že výber nie je jednoduchý. Ak však túžite po vlasoch nedotknutých časom, produkty z radu Kérastase Chronologiste sú tou správnou investíciou.