Kórejská starostlivosť o pleť alebo 10 krokov k dokonalej kráse

Kórejčanky sú známe svojou láskou k beauty rituálom aj kvalitnej kozmetike. Večer čo večer, v desiatich premyslených krokoch, pleť čistia, hydratujú, vyživujú a robia tiež maximum pre to, aby zastavili jej starnutie a stále vyzerali ako bábiky!

Kórejská kozmetika tiež nie je hocijaká. Vychádza z prírodných surovín, a vyberá si často… ehm, kuriózne ingrediencie. Morské riasy, čierne uhlie alebo výťažky z bambusu či morských rias sú v pohode. Ale slimačí extrakt alebo hadí a včelí jed? K tomu si pripočítajte najmodernejšie technológie spracovania, a je tu možno úplne najlepšia kozmetika na svete. Ako sa krok za krokom aplikuje?

10 krokov kórejskej starostlivosti o pleť

kórejská 10kroková starostlivosť o pleť

1. Čistenie olejom

Aby ste sa zbavili make-upu aj nečistôt, potrebujete čistiaci olej. Ten od značky Missha, M Perfect Cover, čistí do hĺbky a vďaka tea tree oleju zanechá pleť aj príjemne osvieženú. Vmasírujte ho do suchej pokožky a užívajte si jeho očistné účinky.

2. Čistenie penou

Na radu musí prísť aj čistiaca pena (napr. Mizon Great Pure) alebo čistiaci gél. Napeňte ich ideálne s pomocou hubky, čím pleť zároveň premasírujete aj vyčistíte (znovu) do hĺbky.

3. Peeling

Krúživými pohybmi naneste na pleť peeling, ideálne s obsahom ovocných kyselín. Tým zbavíte pokožku odumretých buniek aj naštartujete tvorbu nových. 

4. Tonikum

Na vyrovnanie pH v pokožke aplikujte jemnými pohybmi ešte tonikum. Vďaka nemu potom minimalizujete tiež viditeľné póry.

5. Esencia

Je pomaly čas začať hydratovať a vyživovať. Na tvár, krk aj dekolt ľahkým poklepaním vmasírujte malé množstvo esencie a počkajte, kým sa nevstrebe. U nás sa veľmi nepoužíva, ale pre Kórejčanky je to nevyhnutná súčasť beauty rituálu.

6. Ampulky

Účinné látky vo vysokej koncentrácii opäť vmasírujte do pokožky. (Kórejčanky mimochodom všetko citlivo vmasírovávajú či vklepávajú, dokonca si tvár ani nesušia obyčajným uterákom. Používajú tie z mikrovlákna a opatrne ich prikladajú k pokožke!)

7. Sérum

A ešte raz masáž. Tentoraz si vezmite sérum, napríklad Mizon Multi Function Formula, ktoré regeneruje pleť, hydratuje ju aj vyhladzuje jemné vrásky. A opäť vklepte do pokožky.

kórejské plátenkové pleťové masky Korika

8. Plátenková pleťová maska

Vrcholom umenia kórejskej starostlivosti o pleť sú plátenkové masky. V posledných rokoch zažívajú obrovský boom a k tým najlepším patria napríklad masky Korika! V troch radoch (NaturBeauty, SciBeauty a StarBeauty) vašej pleti ponúknu hydratáciu, omladenie, výživu alebo napríklad detox! Vyberte si tú svoju, priložte ju na 15 až 20 minút na tvár a vstrebávajte novú dimenziu svojej krásy!

9. Očný krém

I keď si pokožka práve prešla obrovskou procedúrou, kórejskej kozmetiky ešte nie je dosť. Vyberte si ľahší očný krém a nanášajte ho opäť jemným vklepávaním. Čo tak napríklad ten od značky očný krém Missha, s vyhladzujúcim efektom?

10. Nočná pleťová maska/Gélkrém

Kórejčanky milujú v záverečnom kroku ďalšiu pleťovú masku. Tentoraz má gélovú konzistenciu a natriete ňou tvár namiesto krému a necháte pôsobiť celú noc.

Tak čo, idete do toho? Kórejská starostlivosť o pleť síce nie je o pár minútach, ale výsledky sú ohromujúce!