Krásne nechty na leto? Skúste dlhotrvajúci lak či gél lak!

Poznáte to, pár dní do odjazdu na dovolenku a všetky manikérky majú plno. Viete čo? To nič. Krásne nechty na leto zvládnete aj vy sama doma a v krátkom čase. Stačí si k tomu vybrať správnych pomocníkov.

dlhotrvajúce laky na nechty v lete

Pre letné nechty je rovnako ako kedykoľvek inokedy základom dobrá manikúra. A pokiaľ sa vážne ponáhľate, vystačíte si so suchým variantom. Odstráňte starý lak a nechty obrúste pilníkom. Aby sa nestrapkali, používajte pilník v jednom smere (napríklad zľava doprava a späť ho dvíhajte), a úplne zabudnite na strihanie. Aplikujte prípravok na zmäkčenie kožtičky, a tú potom zatlačte pomarančovým drievkom, alebo vezmite špeciálne klieštiky. Uistite sa, že sú nechty suché a nemastné, a môžete lakovať.

Vyskúšaná klasika – dlhotrvajúci lak na nechty

Pokiaľ ste verná klasickým lakom, vyberte si pre letné nechty tie „longlasting“, „dlhotrvajúce“. Garantujú výdrž aspoň 5 dní, ale často zvládnu aj týždeň. Začnite podkladovým lakom, aby farebný vydržal ešte dlhšie, nechty neabsorbovali pigmenty zo zvoleného odtieňa a tiež boli hladké. Pokiaľ sú slabé a poškodené, zvoľte ako podklad napríklad posilňujúcu starostlivosť Sally Hansen.

dlhotrvajúce letné laky na nechty

Dlhotrvajúce laky na nechty môžete mať aj s bonusom. Napríklad Yves Saint Laurent La Laque Couture obsahuje vyživujúci ružový olej a vápnik. Chanel Le Vernis rýchlo zasychá, kryje aj v jedinej vrstve a vďaka obsahu živíc má fakt unikátnu výdrž. Luxusné letné nechty vám pomôže vykúzliť aj Dermacol 5 Day Stay s gélovým efektom. A pokiaľ nemáte trpezlivosť, pomôže vám urýchľovač schnutia: nesklame vás Catrice Super Dry Gloss ani Rapid Dry od Dermacolu.

Odolnejšia verzia – okúzľujúci gél lak

Zvlášť pokiaľ idete na viac než týždeň a viete, že sa chystáte aj na šport, adrenalín, skrátka činnosť, ktorá bude pre nechty predstavovať záťaž, odporúčam gél lak. Osobne naň staviam celý rok, pretože ako každá mama ocením všetko, čo nepotrebuje častú údržbu. A ide to s ním ľahko.

Nie, nemusíte kupovať „zapekaciu“ lampu, veľa gél lakov sa bez nej zaobíde. Aké? Vyživujúci vitamín E aj výdrž na dva týždne vám ponúkne napríklad Astor Perfect Stay Gel Color, za skúšku stojí aj Rimmel Super Gel alebo Sally Hansen Miracle Gel. A nezabudnite na top coat gel, ktorý lak zafixuje.

dlhotrvajúca letná manikúra

Crazy letné nechty

A pretože leto je tak trochu „crazy“, pokojne sa pusťte aj do rozmarného a experimentálneho zdobenia nechtov. Catrice Lux Chrome vám ponúkne zrkadlový efekt a Catrice Spectra Light zas efekt holografický! OPI má sadu lakov na nechty plnú hravých farieb inšpirovaných roztancovanou Pomádou: OPI Grease. A keby ste fakt nemali čas, skúste novinku, jeden z najrýchlejšie zasychajúcich lakov: Rimmel 60 seconds Flip Flop. Jednoducho len nanesiete, a môžete k vode, do baru alebo na pravú letnú párty!