Krásnu pleť môžete mať aj Vy!

Každá žena túži po krásnej a zdravej pleti. Nemusíte míňať státisíce za plastické operácie ani drahé procedúry, aby ste sa zbavili nečistôt, jemných vrások, červených žiliek, rozšírených pórov alebo akné. Stačí, ak budete dodržiavať jednoduché pravidlá, ako sa správne starať o pleť. Ak si tieto jednoduché zásady osvojíte, vaša pleť vám bude vďačná a prvé výsledky sa dostavia takmer okamžite. Dlhodobé výsledky určite oceníte s pribúdajúcim vekom.

Krásnu pleť môžete mať aj Vy!

Hydratujte zvnútra!

Najdôležitejším krokom k zdravej a krásnej pleti je jej hydratácia - a to zvnútra. Nezabúdajte preto počas dňa dodržiavať správny pitný režim! V letných mesiacoch je potrebné piť viac. V zime si potom môžete dopriať kvalitné sypané bylinkové čaje, ktoré majú očisťujúcu funkciu. Vysušenú a dehydrovanú pleť totiž schováte pod vrstvu make-upu len veľmi ťažko.

Neviete, že strava má priamy vplyv na stav vašej pleti? Chyba! Správna výživa prospieva nielen pleti, ale aj vlasom. Problematickej pleti prospieva napríklad zinok, vitamín C alebo panthenol. Pravda je taká, že niektorí ľudia majú schopnosť si vo svojom tele udržať väčšie množstvo vitamínov, ako iní. Preto je potrebné dodávať tieto vitamíny v kapsulách. Odporúčame osvedčený produkt od spoločnosti Innéov pre celkovú detoxikáciu organizmu. Trápi vás naopak povädnutá, unavená pleť alebo pociťujete známky starnutia? Určite stojí za vyskúšanie tento prípravok pre zrelú pleť od Innéov. Okrem základných vitamínov obsahuje kolagén a kyselinu hyaluronovú.

Z niektorých zdrojov sa môžete dočítať o prospešnosti vitamínov skupiny B na neduhy pleti (akné, ekzémy). Táto informácia je síce pravdivá, ale tieto vitamíny je potrebné brať len krátkodobo a v rozumnom množstve, pretože fungujú aj ako liek proti podvýžive. Zvyšujú chuť do jedla a napomáhajú ukladaniu tukov v tele.

Doprajte pleti odpočinok

Nie nadarmo sa hovorí že na pleti (predovšetkým v oblasti očí) je vidieť akákoľvek psychická únava. Dostatočný spánok urobí s vašou pleťou ozajstné divy! Ak chcete predísť tmavým kruhom pod očami a nežiaducim opuchom, doprajte si aspoň 7-8 hodín spánku denne. Vaša pleť bude dokonale odpočinutá, vypnutá a rozžiarená po celý deň.

Pravidelné čistenie

Zanesené póry, čierne bodky, alebo vyrážky bývajú väčšinou dedičné, ale väčšina z nás im bohužiaľ ešte napomáha nesprávnou starostlivosťou o pleť. Ak chodíte cez deň nalíčená, nezabúdajte sa každý večer odlíčiť!

Každá pleť je trochu odlišná, preto čo môže jednej pokožke vyhovovať nemusí vyhovovať druhej. Všeobecne sa odporúča pleť čistiť skôr micelárnou vodou ako vodou z kohútika. Tento prípravok vyrába napríklad Bioderma, Vichy alebo Avéne. Jedná sa o prípravok bežne predávaný v lekárňach, takže je vhodný aj pre alergickú a precitlivenú pleť. Ak ani po častom používaní nemáte dehydratovanú pleť, môžete použiť aj čistiaci gél spoločne s vodou. Bežná voda síce odstráni povrchové nečistoty a prach, pleť však nadmerne vysušuje a dlhodobo odstraňuje prirodzenú ochrannú bariéru.

Ak je vaša pokožka suchá, ocení jemné pleťové mlieka. Vašu pleť však nezabúdajte čistiť, aj pokiaľ nie ste nalíčená! Cez deň sa vám totiž na pokožke usadí veľké množstvo nečistôt z prostredia v ktorom sa nachádzate! Čistenie pleti ráno a večer však nie je dôležité len kvôli odstráneniu make-upu alebo nečistôt, ale tiež preto, že ak pokožku dostatočne nečistíte, účinné látky krémov ťažšie prenikajú do pleti a nie sú dostatočne využité. Ak často cestujete a nechcete vašou kozmetikou vyplniť všetko miesto vo vašej batožine, stačí si pribaliť špeciálne čistiace obrúsky, ktoré sú veľmi praktické na uskladnenie a vohdné aj pre rýchle použitie na cestách. Pravidelným používaním čistiacich prípravkov 2x denne dosiahnete viditeľný rozdiel už po prvom týždni!

Používajte vhodné krémy!

Dokonale očistená pleť potrebuje hydratáciu a výživu. V súčasnosti existujú na trhu denné, nočné a očné krémy, ktoré je potrebné vyberať podľa veku a typu pleti. Denné krémy však nemajú iba funkciu starostlivosti o pokožku, ale chránia vašu pleť aj pred nepriaznivými okolitými vplyvmi, ako sú nečistoty z ovzdušia alebo rôzne výkyvy počasia. Nočné krémy zase obsahujú množstvo výživných látok, ktoré môžu nerušene počas spánku prenikať do pleti a dodávať jej vitalitu a sviežosť. Pri aplikácii krému je dobré postupovať smerom nahor a do strán. Odporúča sa tiež krátka masáž. Bolo totiž zistené, že pravidelnou masážou sa pleť spevňuje a nie je tak náchylná na tvorbu vrások, a napomáha lepšej cirkulácii krvi - výsledkom je zdravšie vyzerajúca pokožka. Pre lepší efekt aplikuje krém aj na krk.

 

Odstráňte odumreté bunky!

Trápia vás šupinky a zrohovatená koža? Neváhajte a použite pleťový peeling, ktorý už po prvom použití dokáže vašu pokožku zbaviť odumretých buniek a nevzhľadných šupiniek. Peeling bez problémov odstráni aj zrohovatenú vrstvu pokožky, vďaka čomu naštartuje prirodzenú regeneráciu pleti. Jeho použitie zároveň zlepší prenikanie výživných látok z kozmetiky do vašej pokožky. Niektoré peelingy obsahujú prospešné kyseliny, ktoré jemným spôsobom rozpustia odumretú časť pokožky. V zložení výrobkov hľadajte napríklad kyselinu salicylovú alebo kyselinu glykolovú, ktorá funguje ako vynikajúci exfoliant. Stimuluje a uľahčuje obnovu zrohovatenej vrstvy pokožky s jej následným stenčením.Tento prípravok sa neodporúča používať pred slnením ani pred pobytom v silnom mraze. Ideálne obdobie pre exfoliáciu zrohovatenej kože je jeseň alebo jar.

Pleťové masky

Ak si želáte dostať vašu pleť do naozaj skvelej kondície, doprajte jej jedinečnú starostlivosť prostredníctvom exkluzívnych pleťových masiek! Vhodne zvolená maska na tvár hydratuje pokožku, osviežuje unavenú pleť, hĺbkovo ju čistí a navyše jej dodá potrebné vitamíny. Pokiaľ máte  mastnú pleť, dokáže maska vyčistiť dokonca aj upchaté a rozšírené póry. Pre problematickú pleť odporúčame pleťové masky s obsahom ílu a kaolínu. Všetkým druhom pleti prospeje maska obsahujúca aloe vera. Pred nanesením masky je dobré tvár krátko napariť nad odvarom z bylín, aby sa účinné látky, ktoré sú v maske obsiahnuté, lepšie vstrebali do pokožky.

Ak si pri čistení pleti nevystačíte domácou starostlivosťou, je potrebné pravidelne navštevovať kozmetické štúdio alebo obľúbenú kozmetičku, ktorá pleť vyčistí bezbolestne ultrazvukovou špachtľou a dočistí pomocou naparovania. Krémy sú ale nutnosťou predovšetkým ako ochrana pred ostrým slnkom (obsah UVA / UVB) a silným mrazom, kedy pôsobia ako bariéra pred poškodením. Masku si potom stačí dopriať raz týždenne.

Na notino.sk nájdete v kategórii pleťovej kozmetiky viac ako 1500 prípravkov pre starostlivosť o pleť.