Krémy na citlivú detskú pokožku pre vás testovala mamička Lucka

Čo je pre vás v oblasti krásy a starostlivosti o telo zásadné a najdôležitejšie a na čo by ste určite nezabudli? Starostlivosť o vlasy? Starostlivosť o pleť? Hltáte všetky naše články so starostlivosťou o ruky a nechty? Necháte si radi poradiť s make-upom alebo tým, ktoré vône letia tento rok? Trúfam si tvrdiť, že vo chvíli, kedy sa stanete rodičmi, tak nastanú chvíle, keď si nebudete istí, ako sa najlepšie starať o jemnú pokožku vašej drahej ratolesti. Zo seba môžeme sem tam urobiť "pokusné králiky" a vyskúšať nový krém, extravagantný rúž, rady skúšame nové vône (a vraciame sa k tým "našim"). Ale len tak vyskúšať na detskej, dokonale alabastrovej, pochopte - pre nás najvzácnejšej pleti - nový krém, to nie je len zábava, ale i zodpovednosť. Preto je tu pár postrehov a tipov, ktorými z vás trochu tejto zodpovednosti zbavím.

detská kozmetika

Ochranný pleťový krém Sebamed Baby Care

Produkty značky Sebamed sú na citlivú pleť zamerané už od jej vzniku v päťdesiatych rokoch minulého storočia, kedy sa začali starať o ekzematickú pokožku s použitím prípravku bez alkalických zložiek. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že pleťový krém Baby Sebamed je naozaj vytvorený s citlivosťou k malým spotrebiteľom. Či už ide o jeho konzistenciu, ktorá nie je príliš hutná a mastná, či jeho vôňu. Je naozaj taký jemnučký a urobí pleť vášho dieťatka ešte jemnejšou - verte tomu, že ešte o trošičku to možné je. A to, že vôňu dieťatka príliš nezmení, skôr podporí tú jeho vlastnú, ľahkú a prirodzenú, je veľké plus. Nie je príjemné, keď je váš drobček mastný ako šiška a vonia ako rozliaty flakónik Channelu. Na to má ešte chvíľu čas a najneskôr v pätnástich mu môžete u nás tú jeho vôňu vybrať. Teraz pre neho však môžete zvoliť niečo v súlade s jeho, zatiaľ dokonalou, vôňou a k tomu Baby Sebamed veľmi odporúčam. Rovnako je veľmi vhodný na krátku masáž tváričky, ktorá sa v rodičovskej literatúre odporúča ako jeden z tipov na upokojenie. Vôňa je upokojujúcim spôsobom príjemná nie len vám, ale aj dieťaťu. A hlavne môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že prípadná trošička do očka zatúlaná krik nevyvolá.

Verím tomu, že i ďalšia detská kozmetika značky Sebamed stojí za to. Takže ak hľadáte pre svoje bábätko niečo naozaj kvalitné, určite nešliapnete vedľa, keď vyberiete tu.

sebamed baby care

Pleťový krém Weleda Baby and Child – pre dieťa i pre vás

Nechtíkový pleťový krém Weleda Baby and Child je vhodný pre citlivú pleť a môžu ho použiť nielen deti od prvého dňa života, následne dojčatá, batoľatá a tak ďalej, ale môžete ho použiť i vy! Je tak šetrný k citlivej pleti, že sa nemusíte skrátka vôbec obávať o pleť žiadneho člena rodiny. Mal by mať ošetrujúci charakter, čo môžem za pár dní jeho kradmého "požičiavania" od dcéry za seba potvrdiť. V jej prípade verím, že sa táto starostlivosť vráti, až bude trochu staršia.

Krém obsahuje prírodný mandľový olej, čo bude práve tým kúzlom, ktoré udržiava pokožku vláčnu. Krásne hydratuje detskú pokožku, je bez konzervačných látok, je ľahký svojou konzistenciou a ľahko sa rozotiera. To oceníte omnoho viac u detí než u seba. Pri vlastnej pleti je ľahká roztierateľnosť samozrejme príjemný bonus, ale u mrviaceho sa dieťaťa, ktoré (zatiaľ) starostlivosť o pleť nechápe a odmieta jej venovať čas, je to výhoda, ktorú na tomto mieste vynášam do nebies.

A ďalším bonusom Weleda Baby and Child je rýchle vstrebanie krému, ktorý neostane na vašich rukách ako mastnota, ale ako najväčšia jemnosť. To rovnako oceníte až s materskou skúsenosťou. Veľmi často sa procedúra mazania odohráva takmer súbežne s procedúrou prebaľovania a obliekania a mať pri tom nemastné, teda obratné a rýchle ruky, je podmienkou úspechu celej akcie. Navyše má tak krásnu vôňu čistoty a detstva, že budete mať pri natieraní tváričky chuť zavŕtať sa do detských periniek a len vdychovať.

weleda baby and child

BIODERMA ABC Derm Cold Cream

BIODERMA ABC Derm Cold Cream je podľa mňa nenahraditeľný hlavne počas zimy (ale dá sa používať i pri priaznivejšom počasí). Počas zimných mesiacov je potrebné pokožku chrániť rovnako starostlivo ako počas tých letných, len pred trochu inými vplyvmi. A každá maminka rieši, ako zabezpečiť, aby nebola dieťaťu zima, kontroluje stále dookola ruky, nohy, zátylok, ale pleť tých najmenších je často jedinou nekrytou časťou tela, ktorú môže mráz pekne nepríjemne potrápiť. Pokiaľ však tento prípravok nemáte doma. Je potrebné zvoliť niečo mastnejšie, ale niečo, čo sa krásne vstrebe, niečo čo neobsahuje príliš vody, aby dieťatko neomrzlo, ale malo hydratovanú pokožku. A toto všetko BIODERMA ABCDerm Cold Cream spĺňa. Niekedy je pre mamičky nepríjemná akákoľvek aróma, ktorá do tej dokonalej vône jej ratolesti zasahuje. Nedivím sa tomu, často sa môže stať, že vlastné dieťa vám vonia (väčšinu času) dokonale. A na to očividne tvorcovia krému mysleli. BIODERMA ABC Derm Cold Cream obsahuje vysoko kvalitné oleje, ktoré majú skutočne neutrálnu, v podstate žiadnu vôňu. I keď som túto kolekciu ocenila predovšetkým počas zimy, tak ju neprestanem používať ani počas teplejších dní, pretože je proste skvelá. A budúcu zimu nakúpim ďalšiu várku týchto zázračných produktov.

bioderma derm cold creme

mamička Lucka