Kúzlo vonných sviečok

Sviečky sú už od nepamäti mocným symbolom pri rôznych rituáloch a významných udalostiach. Ich svetlo už v pohanských časoch znázorňovalo život a jeho krehkosť. V dnešnej dobe nájdeme plameň sviečok skoro všade, kde chceme vykúzliť výnimočnú atmosféru, napríklad pri nedávno oslávených Všetkých svätých či pri práve prebiehajúcom advente. So sviečkami oslavujeme aj narodeniny, pretože symbolizujú splnené priania. Verí sa totiž, že dym zo sfúknutých sviečok nesie naše prianie k hviezdam.

vonné sviečky

Ako voňajú Vianoce?

Jedným zo spôsobov, ako sa pripraviť na najkrajšie sviatky v roku, je okrem malých sviatočných drobností tiež výber sviečok. Malé, veľké, okrúhle a hranaté, voňavé alebo neparfumované, v rôznych farbách, formách a veľkostiach, sviečka je skrátka nenahraditeľným doplnkom a dekoráciou pre všetky sviatočné príležitosti. Sviečky robia z domu domov.

 V dnešnej dobe sa nemusíte spoliehať na tradičné sviečky v adventných vencoch. Poskladajte si svoj vlastný veniec podľa fantázie a prevoňajte svoj domov na železnú, bronzovú, striebornú aj zlatú nedeľu zakaždým inak. Vonné sviečky tiež ponúkajú popri očisťujúcej a upokojujúcej moci plameňa aj terapeutický účinok vonných esencií.

Pre vytvorenie tej pravej vianočnej atmosféry skúste napríklad sviečky od americkej firmy Bath & Body Works. Warm Vanilla Sugar vás nadchne vyváženou vôňou vanilky, kokosu, ryže a santalového dreva s jemnými kvetinovými podtónmi. Sviečka A Thousand Wishes vás zase naladí kompozíciou santalového dreva, cukru, jantáru, mandle a pižma. V jej teplej esencii ucítite aj šampanské a dulu. Obe sviečky sú prezentované v krásnych pohároch, ktorých súčasťou je aj viečko pre jednoduchšie skladovanie.

vonné sviečky Bath & Body Works

Vonné sviečky sú tiež ideálnym darčekom, nech už je váš rozpočet akýkoľvek. Dostupné sú aj niche sviečky ako luxusné dekorácie, ako napríklad sviečky Byredo či Diptyque. Skúste napríklad Muguet, prvotriednu aromatickú sviečku s vôňou konvalinky Oranger od Diptyque. Oranger má nádherne sýtu vôňu pomaranča a pomarančových listov, takže nielenže prevoniate svoj domov, ale určite oceníte aj veľmi originálny, minimalistický dizajn.

vonná sviečka Diptyque Oranger

Ak radi dekoruje viacerými sviečkami naraz, obklopte sa napríklad luxusnými, a pritom cenovo dostupnými Luminum Candle. Objavte novú, mäkko vianočnú vôňu santalového dreva s Premium Aromatic Sandalwood či Premium Aromatic Vanilla s bohatou krémovou vôňou vanilky. Tieto sviečky horia čisto a dlho, a to najmä vďaka použitiu kvalitných ingrediencií pri ich spracovaní. Vďaka jednoduchému dizajnu sa dajú kombinovať a zostavovať do dekorácií podľa vašej fantázie.

vonné sviečky Luminum Candles

Obľúbenou vianočnou klasikou sú tiež celosvetovo známe sviečky Yankee Candle. Maslovú, vanilkou parfumovanú arómu vianočného pečiva ponúka sviečka Christmas Cookie a Merry Berry Linzer zas prevonia obývačku sviatočnou arómou vianočného pečiva. Firma Yankee Candle ponúka aj vosky do aromalámp. Vyskúšajte napríklad čarovnú vôňu škorice a klinčeka Sparkling Cinnamon. Ako lacnejší variant ponúka Yankee Candle aj menšie, votívne sviečky, ktoré vydržia horieť až 15 hodín. Napríklad votívne vyhotovenie noblesnej vône Winter Glow, evokujúce zasnenú náladu zmrznutých listov na zasnežených stromoch v chladnom vzduchu.

Ak vás náš list celkom neuspokojil, pozrite sa, aké ďalšie vonné sviečky máme za pár drobných v našej ponuke.

adventný veniec

Sviečky sú skrátka neodmysliteľnou súčasťou domácej pohody a Vianoc. A ako budú voňať tie vaše?