LIBRE: Sloboda v podaní Yves Saint Laurent


Libre


„Sloboda je princípom značky Yves Saint Laurent. Všetko je to o ženskej sile.“ To sú slová zakladateľa jednej z najluxusnejších značiek na svete, legendárneho francúzskeho módneho návrhára Yvesa Saint Laurenta. Medzi vizionárov sa definitívne zaradil v roku 1966, keď rozostril hranice genderu tým, že ako prvý predstavil dámsky smoking. YSL Libre, nová vôňa z dielne Yves Saint Laurent Beauté, je zosobnením slávneho dámskeho tuxeda Le smoking a jeho progresívneho posolstva. 

 

Sloboda ešte nikdy nebola opojnejšia

Libre Eau de Parfum je symbolom slobody. Je tu pre tých, ktorí sa neboja vybočiť z denného stereotypu a chcú sa vydať svojou vlastnou cestou, podľa svojich vlastných pravidiel. Sloboda je pre dnešné ženy ultimátnym luxusom a pre mnohé z nich môže byť skutočne výnimočná. Trúfalá a šik, Libre porušuje zabehnutý status quo.

 

Tvár zajtrajška

Výrazné rysy aj výrazný hlas. Ambasádorkou ako stvorenou pre túto rebelskú vôňu sa stala speváčka Dua Lipa. Ženská interpretka s najviac prehrávanými skladbami na svete za posledné dva roky je krásna, štýlová a odvážna – rovnako ako Libre. Dua Lipa sa nebojí ísť za svojím a dávať na vedomie svoje názory. Voňavý symbol slobody nemohol mať lepšiu zástupkyňu.

 ysl libre

Návrat levandule

7 rokov zdokonaľovania a vyše 1 500 variácií – to je Libre v číslach. Rovnako ako jej inšpirácia v podobe dámskeho smokingu spája ženské a mužské prvky v nečakane sexi vyhotovení. Opäť uvádza do sveta dámskych parfumov levanduľu z Provence, ktorá bola doteraz považovaná za rýdzo mužný tón. Špeciálna odroda Diva Lavender je súčasťou programu pre navrátenie levanduľových polí späť do Francúzska.

 

Levanduľu hladko doplňujú spaľujúce kvety marockého pomarančovníka, ktoré hrejivo prestupujú vôňou, zatiaľ čo mandarínka jej dodáva šťavnatý nádych. Bohatá vanilka z Madagaskaru a žiariaca ambra s neroli povznáša arómu na ďalšiu úroveň. Libre je vytvorená z udržateľne získaných ingrediencií a najkvalitnejších materiálov sformulovaných exkluzívne pre YSL.

 

Ikonický dizajn

Flakón Libre, navrhnutý umelkyňou Suzanne Dalton, je ódou na haute couture a extravaganciu. Spojenie mužských a ženských elementov sa tu premieta v splynutí ostrých geometrických tvarov s opulentným zlatým logom YSL. Skosený čierny uzáver je zdobený žiarivou zlatou retiazkou, ležérne obtočenou okolo hrdla. Tento flakón bude luxusným prírastkom do každej parfumovej zbierky. 

ysl libre