Líčenie na cestách? Všetko zvládnete s jednou paletkou! Ako?

Začína sezóna dovoleniek, ktorú už tradične sprevádzajú nevyhnutné nákupy a balenie vecí na cesty. A keďže nikdy nesmieme zabúdať ani na krásu, máme pre vás skvelý tip – multifunkčnú paletku líčidiel, ktorá ušetrí nelen miesto v kufri, ale aj váš čas.

líčenie

Cestovná paletka Hawaii od značky TheBalm

Táto úžasná paletka obsahuje lícenku, rozjasňujúci nude očný tieň, trblietavý očný tieň a matný tmavý očný tieň. To je všetko, čo si na cesty so sebou potrebujete vziať. Pozrite sa na tipy a triky od našej vizážistky z parfums.cz Iris, ako zvládnuť denné aj večerné líčenie len s touto paletkou a riasenkou!

tbahaww keys

Jemné denné líčenie

Krok 1

Na celé viečko nanesieme dostratena smerom k obočiu rozjasňujúci nude očný tieň. Prácu vám uľahčí napríklad štetec da Vinci Basic na očné tiene. Tieň nanášame drobnými ťahmi alebo jemným vklepávaním, aby sa nám tieň krásne zapracoval a pekne držal. Môj malý trik: Pre dlhšiu výdrž tieňov je dobré použiť bázu pod očné tiene. Pred aplikáciou ňou natrite celé viečko až k obočiu. Vhodná je napríklad báza theBalm Put A Lid On It.

Krok 2

Pomocou matného tmavého tieňa vytvoríme linku kopírujúcu riasy, aby sme ich zvýraznili. Skvelo to urobíte pomocou da Vinci Classic štetec na očné linky skosený. Má prírodné štetinky a tiene na ňom budú krásne držať. Jeho tvar je prispôsobený tak, aby ste mohli ľahko vytvoriť tenkú linku. Môj tip: Naberte farbu na štetec a drobnými ťahmi smerom od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu kopírujte líniu rias. Takto dosiahnete vytvorenie krásnych a naozaj precíznych liniek.

Krok 3

Riasenku použijeme obvyklým spôsobom. Pokiaľ chcete vykúzliť efekt žmurkacej bábiky, odporúčam ešte pred riasenkou použiť klieštiky na riasy pre ich natočenie. Na záver nanesieme lícenku. Ideálnym štetcom na nanesenie lícenky je postupne tvarovaný štetec, napríklad da Vinci Classic. Ako správne lícenku naniesť? Je to veľmi jednoduché. Usmejte sa na seba pred zrkadlom. Pekne sa vám na tvári ukážu vaše líca. Začnite ťahom štetca na výstupkoch líc (jabĺčkach) a ťahajte štetcom smerom von po línii líc tak ľahko, aby sa farba lícenky k okraju tváre postupne vytrácala. Takto budú vaše líca vyzerať krásne a prirodzene. Týmto ťahom je denné líčenie hotové!

vysledek

Večerné  líčenie

Krok 1

Do vnútorného kútika naneste nude očný tieň pre rozjasnenie a pokračujte až ku stredu oka. Opäť môžete použiť výborný štetec da Vinci Basic na očné tiene.

Krok 2

Od stredu viečka smerom von dostratena nanesieme trblietavý očný tieň. Pre toto jemné nanášanie môžete použiť štetec z prvého kroku alebo aj špeciálny štetec da Vinci Classic, s ktorým veľmi ľahko vyčarujete prechody dostratena. Môj malý tip: Od stredu oka štetcom pritlačte a smerom von rukou poľavujte. Tak dosiahnete efekt s intenzitou tieňa od tmavej po najsvetlejšiu.

Krok 3

Potom do vonkajšieho kútika oka, ale len na jeho pohyblivú časť, jemným vklepávaním štetčekom nanesieme matný tmavý očný tieň. Ten použijeme tiež ako tenkú linku od vonkajšieho kútika oka strácajúcu sa smerom ku vnútornému kútiku pod spodné mihalnice – pre ich zvýraznenie. Môžeme použiť presnejší štetec da Vinci Classic – štetec na očné linky skosený.

Krok 4

Na záver použijeme riasenku a na líčka nanesieme lícenku spôsobom, aký sme si popísali v prvom tipe na líčenie. Hotovo! Teraz budete kráľovnou plážových večierkov.

Toto krásne a rýchle líčenie zvládne naozaj každý. Prípadné otázky alebo námety na líčenie pre ďalší diel nám napíšte do diskusie alebo sa zastavte a nechajte si poradiť či nalíčiť sa v našej predajni v Prahe v OC Europark.

vetsi zaber

Iris, vizážistka z parfums.cz – OC Europark, Štěrboholy

Foto: Ondřej Suk

Modelka: Modelingová agentúra Fresh Face