Líčenie na letné dni, ktoré Vám zaberie iba desať minút!

Nechce sa vám ráno skoro vstávať? Máte budík nastavený na nezmyselný čas len preto, aby ste sa stihli upraviť pred zrkadlom? Alebo sa ponáhľate a nestíhate??

líčenie

Mám pre vás návod na rýchle a elegantné líčenie, ktoré vám nezaberie viac ako desať minút. A všetky vieme, že každá minúta, ktorú ráno pred zrkadlom ušetríme, je minútou v posteli navyše. Na našej modelke vám predvediem, ako sa nalíčiť rýchlo a pritom vyzerať sviežo a dokonale upravene.

V týchto horúcich letných dňoch platí, že menej je viac. Pleť potrebuje dýchať a prirodzene sa potiť, preto odporúčam používať namiesto make-upu tzv. BB alebo CC krémy s SPF faktorom - sú tónované, takže prekryjú drobné nedostatky, ale pleť tak veľmi nezaťažia.

Veľmi dobré skúsenosti mám s tónovacím hydratačným krémom theBalm BalmShelter SPF 18, ktorý som na našu modelku použila. Pleť pekne hydratuje, zanecháva ju hebkú, matnú a navyše dlho vydrží.

Malý tip: Ak tónovací krém nezakryl všetky nedostatky pleti, použite korektor (camouflage).

Na dané miesta ho naneste pomocou plochého štetca alebo bruškom prsta. Korektory majú väčšiu kryciu schopnosť, preto ich naozaj stačí použiť len tam, kde sú potrebné - na drobné jazvičky, akné alebo pigmentové škvrny.

dsc1858

S očnými tieňmi sa pre bežné denné líčenie nemusíte hrať. Oči stačí iba zľahka zvýrazniť a otvoriť pomocou očnej linky. Ak máte menšie oči, veďte linku od vnútorného kútika oka pozdĺž rias, aby jemne presahovala von. Krásnu linku vytvoríte napríklad pomocou tekutých očných liniek. Ak ste ale zvyknuté na ceruzku alebo fixku, môžete použiť aj tie, ale v lete by som odporúčala skôr tie vodeodolné. Naneste maskaru a oči sú nalíčené.

Malý tip: Oči budú vyzerať väčšie, ak budete kefkou maskary vyčesávať riasy smerom k vonkajšiemu kútiku oka.

dsc1865

ocidetail

Pre zvýraznenie efektu opálenia použite bronzujúci púder. Na denné líčenie odporúčam skôr matné bronzery, na večer sú potom vhodné tie, ktoré obsahujú trblietky.

Ako bronzer správne nanášať? Prácu s bronzerom vám uľahčí štetec. Vhodný je skosený štetec na lícenku. Bronzer nanášajte po línii hornej čeľuste smerom od kútika úst k ušiam. Potom púdrom prejdite zľahka aj okolo spánkov a vlasov na čele, nakoniec zľahka cez chrbát nosa. Na tieto miesta vám totiž najviac svieti slniečko a preto keď ich zvýrazníte, vyzerá to prirodzene.

dsc1871

Na záver namaľujte pery sýtym odtieňom rúžu. Ja som použila červený Artdeco Perfect Color Lipstick odtieň 13.03 poppy red, ale je len na vás, akú farbu si vyberiete. Nezabudnite k výraznému rúžu prispôsobiť lak na nechty. Nemusíte sa báť aj sýtych ružových či oranžových farbičiek, v lete vyzerajú s opálenou pleťou veľmi efektne.

dsc1883

A to je celé kúzlo rýchleho letného líčenia - namiesto make-upu tónovací krém, ľahké zvýraznenie očí, bronzer na zvýraznenie opálenia a sýta farba rúžu. Vyskúšajte tento postup zajtra ráno aj vy a uvidíte, že sa doň pre jeho jednoduchosť a rýchlosť zamilujete.

dsc1904

Máte otázky k tomuto líčeniu alebo námety na ďalšie diely? Napíšte nám do diskusie alebo sa zastavte a nechajte si poradiť či sa nalíčiť v našej predajni v Prahe v OC Europark.

Iris, vizážistka parfums.cz - OC Europark, Štěrboholy

 

Foto: Ondřej Suk

Modelka: Modelingová agentúra Fresh Face