Líčenie pre modré oči: zvoľte tie správne tiene!

Modré oči = modré tiene? Túto chybu robí veľa ľudí. Aby modré oči dobre vynikli, potrebujú kontrast. Aké farby z farebného kruhu to sú? Na čo vám budú dobré? Tak to vám veľmi rada vysvetlím!

líčenie vhodné pre modré oči

Modré oči sú typické predovšetkým pre Európu a už odpradávna sú znakom (genetickej) výnimočnosti. Aj preto potrebujú výnimočné líčenie, ktoré pomôže ich svetlej nežnosti aj modrej hĺbke vyniknúť.

Líčenie tón v tóne preto nechajte bokom a dajte sa cestou kontrastu. S tým vám pomôže tzv. farebný kruh. Na ňom nájdete primárne farby (žltá, modrá, červená), sekundárne (ktoré vzniknú ich zmiešaním) a tiež terciárne (ktoré tvorí vždy jedna primárna a jedna sekundárna farba). Tak dostávate farebné spektrum, na ktorom si nájdete svoju modrú farbu. Potom sa pozriete priamo naproti, do opačného, kontrastného spektra. A ste pri farbách, ktoré podčiarknu krásu modrých očí.

líčenie vhodné pre modré oči

Najlepšie tiene pre modré oči

Možno prekvapivo sa pred vami rozvinú odtiene marhuľovej a svetlé tóny ružovej, béžová, zlatisté odlesky alebo medený odtieň, koralový – tie všetky môžete bez obáv použiť na denné líčenie. Skvele vám na to poslúži paletka Slogan Palette od I Heart Revolution, na ktorej nájdete úplne jemné, základné svetlé odtiene aj odvážnejšie, s trblietkami alebo lesklé, ktoré môžete pokojne použiť namiesto rozjasňovača! Presne ako na fotkách.

líčenie očí s paletkou Slogan Palette

Perfektnú paletku má aj Dior: 5 Couleurs, odtieň Touch, urobí každé denné líčenie nádherným. A ak pokukujete aj po takej, s ktorou zvládnete výraznejší večerný make-up, siahnite bez obáv po Flawless Matte od Makeup Revolution, s 36 matnými prírodnými odtieňmi. Práve na líčenie na večernú príležitosť sa vám škála vhodných odtieňov rozširuje o fialové alebo tmavosivé a hnedé, také, s ktorými hravo zvládnete známe dymové líčenie. Tak sa nebojte a hrajte sa s farbami!

TOP ceruzky a maskary

Skvelému efektu pomôžete aj dobrou ceruzkou na oči. Shiseido ponúka vodoodolnú Makeup Kajal InkArtist v krásnom Plum Blossom odtieni – dokáže vyčariť linku aj nahradiť očné tiene. Ak potrebujete niečo odvážne, siahnite po farebných tekutých linkách NYX Professional Makeup Vivid Brights. A keď už sme v tej fialovej škále, báť sa nemusíte ani maskary v tejto farbe: sadne aj k jemnému ružovému líčeniu a perfektne riasy zahustí. O ktorej je reč? O Mascara Volume Effet Faux Cils od YSL, odtieň Fascinating Violet. Alebo stavte na klasickú čiernu riasenku Alima Pure Eyes.

makeup ako základ líčenia pre modré oči

Krásne oči by určite nevynikli bez vhodne zvoleného make-upu. V poslednej dobe sa veľmi oblúbeným stal ten od Lancome - Teint Idole Ultra WearSprávny bronzer potom výslednému líčeniu dodá ešte svetlo a jemnosť. Hodí sa na rozjasnenie a aj namiesto lícenky. Alima Pure Face bude perfektný aj preto, že v tomto prípade ide o celkom prírodnú kozmetiku.