Líčenie pre zelené oči do práce aj na večierok

Zelené oči sú jedny z najvzácnejších a samy osebe zaujímavé. Zelenoočkám sa prisudzujú vlastnosti „šelmy“, temperament aj značný sexappeal. Ako to docieliť aj pri líčení a ako sa, naopak, nalíčiť len nenápadne?

zelené oči, líčenie, makeup

 

Fialové kontrasty

Keď túžite po tom, aby zelené oči naozaj vynikli, pusťte sa do hľadania fialových tieňov. Pre zelenú farbu je práve fialová dokonale kontrastná! Pri dennom líčení sa môžete pohrať napr. s luxusnou paletkou Chanel Les 4 Ombres, odtieň Tissé Cambon, kde popri zemitej fialovej nájdete aj jemnú ružovú. A to je ďalšia farba, s ktorou si zelené oči dobre rozumejú a ktorá denný look prejasní a tiež stiahne od dramatickosti k nežnému vyzneniu.

Ak chcete experimentovať a odviazať sa, berte útokom jasné tóny fialovej, fuksiovej alebo ostro ružovej. Makeup Revolution má na také účely paletku New-Trals vs Neutrals. A podporiť jasnú fialku môžete aj vhodnými linkami: perfektné a multifunkčné sú Rimmel Wonder Swipe. Kreslia veľmi presne, ale keď ich prstom rozmažete, máte rovno aj očné tiene!

Hnedá + nude = klasika

Zelené oči vyzerajú perfektne aj v spoločnosti hnedých alebo nude a staroružových odtieňov. Kontrast mizne, ale zostáva prirodzený look, ktorý oceníte po celý deň. Perfektnú kombináciu farieb vám ponúkne By Terry Eye Designer Palette, odtieň Smoky Nude, kde sa prelínajú jemné ružové s nude či tmavohnedými odtieňmi a dávajú vám pre deň aj noc nekonečné možnosti líčenia (zvládnete s ním aj dymové oči!).

nude, hnedá, zelené oči

Kovové odlesky

A sme pri ďalšej vhodnej kombinácii. Sú to farby medu a zlata, ktoré pohľad zelených očí prejasnia a pri večernom líčení môžete pritlačiť poriadne práve v zlatých tónoch. S nimi je potom líčenie naozaj slávnostné. Dermacol Quattro vás prekvapí výdržou pigmentov všetkých štyroch tieňov. A keby to na vás bolo ešte málo, je tu Lancôme Big Color Lash Top Coat, odtieň Faboulos Gold prekryje vrstvou zlata aj končeky vašich rias!

Sedia vám skôr studené tóny? Odkloňte sa jednoducho od zlata k striebristým tieňom a skúste Collistar Double Effect. Tak, a líčenie pre zelenoočky je hotové! :)

Ak by vás zaujímalo, aké farby paletky sa hodia k modrým a hnedým očiam, prečítajte si o nich viac v našich článkoch.