Blíži sa máj, ruží čas! Voňavá ružová voda na pleť aj vlasy

Zakaždým, keď si privoniam k ružovej vode, mám pocit, že tak nejako musí voňať láska. Obe – láska aj ružová voda – pre mňa majú navyše veľa spoločného. Dokážu krásne zamotať hlavu, zahladiť nejednu jazvu na tele aj na duši a parádne rozžiariť pleť!

prírodná kozmetika s obsahom ružovej vody

Čo sa ružovej vody týka, ženy ju používali už od staroveku. A možno aj dlhšie. Pretože ruža bola odjakživa zasvätená bohyni krásy, lásky a plodnosti, samotnej Afrodité! Na kozmetické, ale aj liečebné účely je najlepšia damascénska (damašská) ruža, preto ak narazíte na ružový esenciálny olej či ružovú vodu, máte takmer stopercentnú istotu, že sú z nej.

Vzácne a drahé

Ružová voda patrí k tzv. hydrolátom, teda kvetovým vodám. Zatiaľ čo esenciálne oleje sa lisujú za studena a je potrebných až 10 ton okvetných plátkov ruží, aby ste získali liter drahej esencie, pri hydrolátoch je to jednoduchšie. Vznikajú vo väčšom množstve počas destilácie vodnou parou a nie sú také koncentrované, takže ich na rozdiel od esenciálnych olejov nemusíte riediť, možno ich používať rovno.

lupene ruží na výrobu pleťovej vody

Zázračná ružová voda a jej neuveriteľné účinky:

Zázračne pôsobí ružová voda na pleť, vlasy a napríklad aj na bolenie hlavy. Aké má ružová voda použitie?

  1. Čistí aj tonizuje pleť pri odličovaní – pre mňa je neprekonateľná!
  2. Osviežuje a hydratuje suchú pokožku, hojí drobné poranenia, rozjasňuje, zjemňuje aj upokojuje citlivú kožu, čo sa vám bude hodiť s blížiacim sa letom (po opaľovaní či holení).
  3. Vďaka bioaktívnym látkam spomaľuje starnutie.
  4. Osobne ju používam po umytí vlasov. Ružová voda na vlasy je lepšia než kondicionér, pomôže ich rozčesať a hydratuje ich.
  5. Počas horúcich dní je lepšia než všetky dezodoranty sveta.
  6. A keď ju použijete pred rande, zafixuje make-up a na neho môže pôsobiť až afrodiziakálne!
  7. Kvapnúť ju môžete aj do sladkého múčnika alebo si dať lyžičku na bolenie hlavy, naozaj!

kvetinový hydrolát z ruží

Nenahraditeľná pre pleť

Pokiaľ túžite po čistej ružovej vode, s dôverou vyskúšajte ružovú vodu Purity Vision. Je 100 % prírodná, rovnako ako tá od Make Me Bio (a ako by mala byť každá ružová voda!). Nájsť môžete aj veľa kozmetických produktov, ktoré kvetovú vodu z ruže obsahujú a využívajú jej účinky na pleť. „Na zadok“ si sadnete zo značky NUXE. Áno, naozaj vyrába omnoho viac než slávny suchý olej. Ponúkne vám napríklad čistiace produkty s ružovou vodou. Pre normálnu aj citlivú pleť. Famózne!

kozmetika a parfémy s obsahom ružovej vody

Na ružovom obláčiku

Omamná vôňa ruží s vami môže ísť vďaka L´Occitane do sprchy, kde oceníte aj ružovú masku na vlasy Aésop. Až sa osušíte, poteší pokožku telové mlieko s výťažkami z ruží, a ak hľadáte krém, skúste Garnier Essentials (má aj telové mlieko!) či Decléor. A pokiaľ potom zamierite na schôdzku s osudovým mužom, vezmite ešte vôňu. Niekomu sadne ružová voda Rodger & Gallet, inému unisex parfumovaná voda Panier Des Sens. Tak či tak, ruža zo svojej esenciálnej podstaty upokojí nervozitu aj povzbudí zmysly. Jeho aj vaše. Tak si užite blížiaci sa máj aj s ružovou vodou v kozmetike!