Makadamiový a arganový olej vo vlasovej starostlivosti

Želaním každej ženy je mať krásne a zdravé vlasy. Mnoho žien nevie, ako sa o ne správne starať. Medzi najdôležitejšie faktory zachovania zdravých vlasov patrí vyvážená strava s dostatkom vitamínov a minerálov, čisté, pokojné prostredie, obmedzenie stresových situácií, a samozrejme vhodne zvolené vlasové produkty. Pre zdravý a krásny žiarivý vzhľad vašich vlasov je dôležité , aby boli dôkladne hydratované a regenerované. Ktoré výrobky vám toto spoľahlivo zaistia, bez toho aby vaše vlasy zbytočne zaťažili?
 

Makadamiový olej

Odpoveďou sú prvotriedne oleje výnimočnej kvality, ktoré sú už dlhú dobu obľúbenými ingredienciami kozmetických prípravkov pre starostlivosť o telo a pleť. Nie je preto divu, že sa tieto zázračné elixíry prírody začínajú presadzovať i v kozmetike zameranej na korunu krásy každej ženy. Medzi najpoužívanejšie, a tiež najúčinnejšie prírodné oleje, ktoré zaistia potrebnú výživu vašim vlasom, patria jednoznačne makadamiový a argánový olej, ktorý je tiež často uvádzaný pod názvom marocký olej, nakoľko pochádza z Maroka.
 

Makadamiový olej pochádza z plodov stromu makadámie trojlistovej (Macadamia ternifolia), ktorá rastie v dažďových pralesoch v Austrálií, v strednej Amerike a v južnej Afrike. Tento unikátny olej sa získava lisovaním semien za studena. V kozmetickej starostlivosti zohráva významnú úlohu vďaka svojim vynikajúcim blahodarným účinkom na pleť a vlasy. Zároveň tiež býva neoddeliteľnou súčasťou exkluzívnych zmesí na masáže.

Jemný makadamiový olej bohatý na výživné prvky má bledú farbu a disponuje jedinečným zložením, ktoré je podobné prirodzenému kožnému tuku. Pozoruhodné zloženie s vitamínmi A, B a E a s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín zvyšuje vláčnosť i pružnosť suchej pokožky a vlasom dodáva luxusný pocit hydratácie a zdravia. Cenný olej tiež chráni vlasy pred vplyvom chemických látok a pred škodlivým UV žiarením.
 

Argánový olej (prezývaný tiež ako „marocké zlato“) sa získava z jadier stromu argánie tŕnistej (Argania spinosa) vyskytujúcej sa výhradne v juhozápadnej časti Maroka. Argánia tŕnistá je jedným z najstarších druhov stromov na našej planéte. Výživný argánový olej má zlatožltú farbu a je známy predovšetkým svojimi zázračnými účinkami nielen na zdravie pokožky, ale i vlasov.
Olej má výrazné antioxidačné účinky, ktoré sú známe svojím pôsobením proti voľným radikálom, a zároveň obsahuje mimoriadne vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín, ktoré pomáhajú oživovať prirodzenú lipidovú vrstvu vo vlasoch. Domorodé marocké ženy ho používajú už po stáročia pri ošetrovaní pokožky i vlasov, a to kvôli jeho priaznivým účinkom. Veľmi im pomáha v boji proti strate hydratácie v neľútostnom púštnom podnebí.
 

Argánový olej spoľahlivo zabraňuje nielen štiepeniu končekov a lámaniu vlasov, ale zároveň ich posilňuje a chráni pred vysušením a dehydratáciou.
Vďaka dôslednej regenerácií pokožky hlavy sa tiež stimulujú a ozdravujú vlasové folikuly a vlasy tak rastú rýchlejšie, sú zdravé a žiarivé.
 

Blahodarné účinky olejov:

  • Intenzívne vyživujú a vyhladzujú vlasy, ktoré potom zostávajú výnimočne hladké, lesklé a poddajné.
  • Oleje sa okamžite vstrebávajú do vlasov a nezanechávajú mastný film.
  • Preukázateľne predlžujú životnosť farby a zabraňujú jej vyblednutiu.
  • Prirodzene chránia vlasy pred škodlivými UV lúčmi.
     

Tieto unikátne prírodné oleje nájdete v špičkových produktoch kozmetiky Macadamia Natural Oil a v exkluzívnej kozmetike Moroccanoil. Obe značky vo svojich produktoch využívajú vysoké množstvo týchto kvalitných olejov a predstavujú vysokú úroveň v starostlivosti o vlasy. Výrobky značiek Macadamia Natural Oil a Moroccanoil si dokážu skvele poradiť s problémami vašich poškodených a dehydrovaných vlasov. V ich širokej ponuke nájdete ošetrujúce šampóny, kondicionéry, vlasové masky, a v neposlednom rade výborné prípravky pre bezoplachovú starostlivosť i prvotriedne stylingové výrobky.
 

Pre suché a poškodené vlasy použite šampón Macadamia Natural Oil, ktorý sa skladá z vysokej koncentrácie makadamiového a argánového oleja. Jemne čistí a obnovuje vlhkosť vlasov. Neobsahuje sulfáty ani parabény, pre to je k vlasom aj k vlasovej pokožke veľmi šetrný. Pre dokonale hĺbkové ošetrenie poškodených vlasov môžete tiež vyskúšať regeneračnú masku Macadamia Natural Oil, ktorá zlepšuje prirodzenú elasticitu vlasov, zvyšuje lesk a zabezpečuje dlhotrvajúcu zdravú kondíciu vašich vlasov.
 

Pokiaľ hľadáte vhodný kondicionér pre vaše namáhané vlasy, určite vás nesklame Moroccanoil Repair, ktorý ich spoľahlivo regeneruje s pomocou argánového oleja, keratínu, mastných kyselín a bielkovín. Pre dosiahnutie želaného efektu nanášajte kondicionér rovnomerne na vlasy predtým umyté šampónom Moroccanoil Repair. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite. Výsledok vás presvedčí o výnimočnosti týchto produktov. Odmenou vám budú hodvábne jemné, vyživené, žiarivé vlasy a jemne ošetrená a hydratovaná vlasová pokožka. Vaše vlasy budú zdravé nielen zvonka, ale aj vo vnútri.
 

Na bezoplachové ošetrenie sa skvelo hodí olej v spreji Macadamia Natural Oil, ktorý je špeciálne navrhnutý pre všetky typy vlasov. Perfektne sa vstrebáva a poskytuje potrebnú výživu s okamžitým účinkom. Olej nastriekajte na vlasy po ich konečnej úprave. Pridá im neodolateľný lesk, ktorým všetkých očaríte.
 

Vaše divoké vlny skrotí a dokonale hydratuje krém pre vlnité vlasy Moroccanoil Curl, ktorý obsahuje pokročilú technológiu, ktorá dodá vašim vlasom úžasný lesk, pružnosť a zároveň podporí prírodné kučery. Prípravok ponúka optimálne držanie vašeho účesu, väčší objem, lesk a kontrolu. Uľahčí vám rozčesávanie, ktoré s ním bude oveľa jednoduchšie. Poteší vás aj tým, že poskytuje ochranu proti vlhkosti, a tak sa už nikdy nebudete musieť obávať neposlušných vlasov.
Dokonalú fixáciu vášho účesu zaistí lak na vlasy pre silné spevnenie Moroccanoil Styling, ktorý je vhodný pre všetky typy vlasov. Zanecháva ich vzdušné a lesklé, a taktiež vám zaručí dlhotrvajúce držanie účesu bez strnulosti po celý deň. S týmto prípravkom je váš účes v dobrých rukách za akéhokoľvek počasia.