Make-upy pre mastnú pleť

S mastnou pleťou sa potýka veľké percento žien. Za jej vznikom stojí nadmerná produkcia mazu z mazových žliaz. Jej príčinou býva nevyrovnaná hladina hormónov, stres, zlé stravovanie alebo nezdravý životný štýl.

Mastná pleť je veľmi často spojená s nevzhľadnými rozšírenými pórmi a vyrážkami. Tvár sa väčšinou najviac leskne v tzv. T-zóne, do ktorej patrí čelo, nos a brada. O mastnú pleť je potrebné sa pravidelne starať a dôkladne ju čistiť špeciálnymi prípravkami.

Aj v prípade líčenia je dôležité používať takú dekoratívnu kozmetiku, ktorá je pre mastnú pleť priamo určená. Ak totiž používate make-up, ktorý typovo nevyhovuje vašej pleti, môže sa stať, že váš nedostatok nielen nezakryje, ale môže ho aj zhoršiť. Ak chcete efektívne prekryť nežiaduci lesk vašej tváre, je potrebné použiť taký make-up, ktorý vašu pleť zmatní a zároveň nebude obsahovať žiadne prídavné oleje. Pre mastnú pleť sú tiež ideálne make-upy vo forme 2v1, u ktorých je make-up zároveň aj púdrom.

Na trhu existuje v súčasnej dobe naozaj široký výber špeciálnych make-upov, ktoré sú pre použitie na mastnú pleť priamo navrhnuté. Nájdete medzi nimi napríklad aj také, ktoré dokážu tvorbu mazu redukovať a absorbovať. Inšpirovať sa môžete nasledujúcimi tipmi:

 


Exkluzívny make-up Vichy Normateint pre redukciu mazu

 

Make-upy pre mastnú pleť

 

Tento unikátny krycí make-up je navrhnutý tak, aby dokonale prekryl nedostatky vašej pleti a zároveň eliminoval nežiaduci lesk vašich tvárových partií. Make-up je obohatený o ozdravujúcu účinnú látku Zincadone A ™, ktorá viditeľne redukuje maz a je nekomedogénna, čo znamená, že neupcháva póry. Po nanesení make-upu bude

pleť naviac dokonale zjednotená. Make-up ďalej obsahuje termálnu vodu Vichy, UV filter SPF20 a je vhodný aj pre použitie na citlivú pleť.

 

 
Inteligentný make-up Clinique Superbalanced

 

 make up mastna plet1

 

Clinique Superbalanced je jedinečný tekutý make-up, ktorý neobsahuje olej, ale zároveň dokáže zaistiť pleti okamžitú hydratáciu. Vďaka špeciálnym aktívnym zložkám absorbuje maz na miestach, kde je to potrebné. Tento make-up dáva pleti matný a rozjasnený vzhľad a je známy svojou dlhodobou výdržou bez zmeny. Naviac dokonale zjednocuje farebný tón pleti a je hypoalergénny.

 

 
Fluidný make-up La Roche-Posay Unifiance Matt Fluid

 

make up mastna plet3

 

Tento jedinečný make-up s fluidnou nemastnou textúrou dokonale zbaví pleť lesku a zakryje všetky jej nedokonalosti. Obsahuje kombináciu zinku (regulátor tvorby mazu) a Ciblage Sebum, vďaka ktorým pleť pôsobí matne a prirodzene, pretože táto unikátna kombinácia dokáže neutralizovať lesk už pri samotnom vzniku. Make-up vám zaistí dokonalé líčenie po celý deň, je hypoalergénny a neupcháva póry. Je bez parabénov a bez parfemácie.

 

 

Kompaktný make-up diegodallapalma Compact Powder Foundation

 

make up mastna plet2

 

Compact Powder Foundation je exkluzívny podkladový make-up, ktorý má veľmi príjemnú jemnú konzistenciu, ktorá sa ľahko nanáša a skvele drží na tvári. Make-up obsahuje mikronizované čiastočky, ktoré na vašej pleti vytvoria dokonale ľahkú, takmer púdrovú textúru tvorenú sférickými polymérmi s neuveriteľnou priľnavosťou a rýchlym a jednoduchým nanášaním. Compact Powder Foundation dodáva pleti prirodzený a svieži vzhľad. Zjednocuje tón pleti. Je špeciálne navrhnutý pre normálnu, mastnú aj zmiešanú pleť. Používať ho môžete dvojakým spôsobom a to vlhkou alebo suchou hubkou. Pre silné krytie použite vlhkú hubku. Pre slabé krytie použite suchú hubku.