Movember II: Nové tipy, ako udržiavať bradu zdravú a mäkkú

Movember tohto roku oslavuje už 15. výročie, a na to, že vznikol pri pive kdesi v zapadnutej austrálskej krčmičke, dokázal neskutočné veci. Pripojil sa k nemu aj váš muž, kamarát alebo brat? Podporte ich, a okrem zvýšenej starostlivosti o ich zdravie im odporučte naše ďalšie tipy k starostlivosti o bradu!

Movember II: Nové tipy, ako udržiavať bradu zdravú a mäkkú

Hnutie Movember naozaj neskutočne rastie ‒ len minulého roku zasiahlo 20 krajín a za celé svoje obdobie vyzbieralo asi 650 miliónov eur na podporu mužského zdravia!

Movember podporuje mužov v boji s rakovinou semenníkov či prostaty, ale tiež sa snaží o prevenciu duševného zdravia. Štatistiky posledných rokov totiž ukázali, že vnútri tých našich hromotĺkov sa občas skrývajú nevyriešené úzkosti a boliestky… Poslednou z oblastí, kam Movember cieli, je pohyb. Chce mužov znovu rozhýbať a dostať do dobrej kondície, a to si tiež zaslúži „palec hore“.

Takže… poďme prestať vrtieť hlavami nad páperím, ktoré práve zdobí ich tvár, a ukážme im, ako sa starať o porast: či už sú to nové fúzy, alebo dlhodobá brada. Možno už ste spoločne nakúpili podľa tipov z predchádzajúceho dielu, ale tu sú ďalšie!

Pokožka bez trápenia

Na rast brady reaguje pokožka rôzne. Niekedy je v pohode, inokedy sa objavia lupiny, svrbenie. Ako na bradu, kým teda poriadne dorastie? Odporučte svojmu mužovi hydratačnú starostlivosť pre krátku bradu a tvár L’Oréal Paris Barber Club. Upokojuje pokožku aj zjemňuje porast kratší než 1 cm. Podobne funguje aj olej Burber Club, s ktorým muži zas ľahko zvládnu postup, ako sa starať o bradu.  

Vôňa, ktorú chcete

Áno, brada môže pekne voňať. Chce to len umývať ju a rozmaznávať. Skvelý šampón je napríklad Percy Nobleman Beard Care, ktorý bradu bez problémov zbaví nečistôt aj svrbenia. Alebo sa hodí čistiaci gél na bradu a tvár, Percy Nobleman Face & Stubble, ktorý navyše pokožku aj spolu s bradou zanechá hydratovanú a jemnú.

Keď potom ešte pridáte do balíčka starostlivosti o bradu olej na bradu s vôňou pomarančových kvetov od Toma Forda, ktorý porastu dodáva lesk aj uľahčuje jeho následnú úpravu (zvlášť úprava brady je potom jednoduchšia!), budete mať doma najvoňavejšieho bradáča pod slnkom.

kozmetika pre mužov na starostlivosť o fúzy a bradu

Štipka omladenia

Možno to ten váš ešte nepotrebuje, ale pokiaľ áno, je dobré vedieť, že starostlivosť o bradu znamená tiež možnosť ho „omladiť“. Postarať sa o to dokáže napríklad hydratačný fluid Collistar Man, ktorý sa ľahko roztiera, rýchlo sa vstrebáva (takže nezostávajú zvyšky v brade) a pleti s bradou doslova dodáva novú energiu!

Učesať a ísť

A pokiaľ sa ukáže, že to u vás brada s koncom Movembra nezabalí? Zamerajte svoju pozornosť aj na špeciálne hrebene (oceľový od Mr Bear Family priam dýcha testosterónom a jednoduchá je vďaka nemu úprava fúzov aj brady!) a poobzerajte sa po návode, ktorý vám podrobne ukáže, ako zastrihnúť bradu vo chvíli, keď vášmu mužovi bude… tak trochu prerastať cez hlavu!