My UV PATCH: Chráňte sa pred UV žiarením

uvpatch 2

Tešíte sa na už na slnečné dni strávené pri vode? Horúce leto už nám klope na dvere. No predtým, než svoje telo vystavíte slnečným lúčom, majte na pamäti, že je dobré predísť bolestivému spáleniu a poškodeniu pokožky. Vďaka kožnému senzoru UV PATCH s aplikáciou pre smartphony budete mať toto leto opaľovanie pod kontrolou.

Rakovina? Ďakujem, neprosím!

Každý tretí diagnostikovaný prípad rakoviny je práve rakovina kože. S každým nechráneným opaľovaním sa riziko, že sa dotkne aj vás, dramaticky zvyšuje. Dôsledná ochrana pokožky s produktami s UV filtrami by preto mala byť pri každom opaľovaní samozrejmosťou. La Roche-Posay posúva tento rok hranice v ochrane pokožky pred UV žiarením ešte ďalej. Vďaka jedinečnému senzoru UV PATCH budete presne vedieť, kedy máte použiť opaľovací krém, aký ochranný faktor je pre vás najvhodnejší či kedy sa máte slnečnému žiareniu radšej vyhnúť.

uvpatch 3

Čo je UV PATCH?

Extra tenká náplasť v tvare modrobieleho srdca, ktorá vám nedovolí zabudnúť na ochranu pred nebezpečným UVA a UVB žiarením. UV PATCH je šikovný senzor, ktorý vám vydrží na pokožke nalepený aj niekoľko dní a ktorý vás zmenou farby upozorní, že sa treba mať na pozore. Keď sa farba srdiečka na vašej pokožke zmení, aplikácia v mobilnom telefóne vám odporučí, ako svoju pokožku najlepšie ochrániť. Senzor dokáže presne zmerať mieru UVA žiarenia a následne dopočítať UVB žiarenie. UV PATCH je personalizovaný – do úvahy berie váš jedinečný typ pokožky a aj mieru slnečného žiarenia v čase a na mieste vášho pobytu.

uvpatch 1

Chráni váš najväčší poklad

Mnoho detí navštívi prímorské či exotické krajiny už v kojeneckom veku či ako batoľa. Je známe, že pri mori je slnko ostrejšie, no ani v našich končinách by sme nemali ochranu pred slnečným žiarením podceňovať. Väčšina rodičov na ochranu pokožky svojich detí používa kvalitné opaľovacie prípravky určené špeciálne pre ich citlivú pokožku. Často sa však stáva, že kvôli zdĺhavej stavbe hradu z piesku, príprave desiaty či kvôli stráženiu nafukovacích balónov zabudneme svoje deti znovu natrieť. Preto La Roche-Posay testoval UV PATCH aj na detskej pokožke. Môžete sa tak venovať zábave a spoľahnúť sa na to, že sú vaše poklady v bezpečí. A keď sa deti unavia hraním na pláži, tak ich môžete zabaviť edukatívnymi hrami so superhrdinami v aplikácii MY UV PATCH.

uvpatch 4

Kde UV PATCH získať?

V priebehu budúceho týždňa (od 19. júna) bude na našej facebookovej stránke prebiehať súťaž, v ktorej budete môcť vyhrať jedinečný senzor UV PATCH. A nielen to! Jednou z výhier bude aj prípravok Anthelios na ochranu pred UV žiarením od La Roche-Posay. Práve kolekciu Anthelios odporúčajú európski dermatológovia najčastejšie ako spoľahlivú ochranu pred slnkom. Ponúka totiž extrémne vysokú ochranu pred UVA žiarením a je vhodná aj pre pokožku s alergiou na slnko. Je nekomedogénna, bez parfému a parabénov. Tak a teraz už vám nič nebráni užívať si leto plnými dúškami. Tak hor sa za zábavou bez obáv zo spálenia pokožky.

Aplikáciu si môžete pohodlne a rýchlo stiahnuť v App Store a cez Google Play.