Mýty o blond vlasoch, ktorým netreba veriť

 

blond vlasy, zosvetlené vlasy, tmavá pleť a svetlé vlasy

EXTRÉMNE BLONDÍNKY

 

Tento typ blondínok sa dá považovať za najodvážnejší. Neboja sa platinovej či striebornej blond, i keď je ich vlasový základ tmavej farby. Vlasy si odfarbujú, hoci ich môžu mať prirodzene štruktúrované, suché, alebo kučeravé. Sú jednoducho nekompromisné. Svojím spôsobom sú extrémne blondínky ikonami blond myslenia, ktoré hlása, že by ste sa nikdy nemali vyhýbať odvážnym krokom. A zároveň sa v živote neuspokojiť s ničím iným než tým najlepším pre vás – či už to znamená ísť na blond, alebo nie. 

 

KÉRASTASE BLOND ABSOLU CICAEXTREME

 

Je pravda, že proces odfarbovania je pre vlasy náročný. Odfarbovanie odstraňuje z vlasov pigment, čím sa docieli svetlý odtieň, po akom túžite. Celý proces však môže vlasy značne oslabiť a zvýšiť ich citlivosť. Bez dôkladnej starostlivosti sú odfarbené vlasy náchylné k suchosti, poškodeniu a lámaniu. Čo samozrejme nevyzerá dobre. Takáto prekážka by vás ale nemala odradiť od vašej vysnívanej blond farby, či už túžite po jemnom presvetlení, alebo chladnej platinovej blond. Správna profesionálna vlasová kozmetika udrží vaše odfarbené vlasy zdravé a pripravené na ďalšie výzvy. Zoznámte sa s Kérastase Blond Absolu Cicaextreme – maximálnou starostlivosťou o blond vlasy.

 

Pre tie z vás, ktoré ešte stále váhate, tu máme niekoľko mýtov a neprávd o odfarbovaní, ktoré už dávno neplatia.

 

MÝTUS #1: Máte príliš tmavé vlasy, aby ste šli na blond.

 

Toľkým z nás bolo povedané, až ak máme prirodzene tmavé vlasy, nebude možné ich odfarbiť na peknú blond. To však nie je pravda. Blond farba môže vyzerať dobre na komkoľvek, príkladom tomu je Emily Ratajkowski či Emma Roberts. Prechod z tmavej na blond je len otázka spolupráce medzi vami a vaším kaderníkom, aby ste našli ten správny odtieň, v ktorom sa budete cítiť dobre.

 

Na rozdiel od jemného presvetlenia, prirodzene tmavé vlasy však budú potrebovať prejsť niekoľkými odfarbeniami a tónovaniami, čo sa značne odrazí na kvalite vlasového vlákna. Nemusíte zúfať. Aby ste tomu zabránili, stačí, že do vašej vlasovej rutiny pridáte produkty Blond Absolu Cicaextreme. Extra odvaha si vyžaduje extra starostlivosť.

 

Rrtina pre prirodzene tmavé blondíny

 

MÝTUS #2: Časté odfarbovanie spôsobuje padanie vlasov.

 

Nie, ak máte kaderníka, ktorý vie, čo robí! Blondíny s platinovým či strieborným odtieňom, alebo ženy perfekcionistky chodia na odfarbovanie častejšie. Vyrastajúcu korienky sú pre ne jednoducho no-go. Práve ich nájdete v pravidelných intervaloch 4-6 týždňov sedieť v kaderníckom kresle čakajúc na výsledok odfarbenia.

 

Ak váš odtieň blond farby vyžaduje častejšie odfarbovanie, ale obávate sa, že sa vám kvôli tomu môžu vlasy zničiť, a tým začať padať, poraďte sa so svojím kaderníkom. Ten vám presne odporučí, čo vaše vlasy vydržia a čo si môžu dovoliť. A keď nájdete tú správnu hranicu možností vašich vlasov, budete potrebovať vo vašej vlasovej výbave správne produkty, aby sa vaše vlasy nevysušili a nedolámali. Cicaextreme je vaša záchrana.

biele vlasy, extrémne blond vlasy, starostlivosť o blond vlasy

Rutina pre milovníčky častého odfarbovania

 

MÝTUS #3: O kučeravé vlasy nie je jednoduché sa starať, odfarbovanie vám to ešte viac skomplikuje.

 

To nevadí, stojí mi to za to. Presne toto si povedzte, keď vás bude niekto presviedčať, že sú vaše vlasy príliš komplikované na to, aby mohli byť odfarbené. Nie, nie sú.

 

Kučeravé vlasy majú tendenciu sa vysušovať, čomu odfarbovanie nepomôže – práve naopak. Odfarbené kučeravé vlasy preto vyžadujú extra dávku hydratácie. Tú nájdete v starostlivosti Blond Absolu Cicaextreme, pretože jednou z jej kľúčových zložiek je kyselina hyalurónová s obsahom nízkej a vysokej molekulárnej hmotnosti. Molekuly s nízkou hmotnosťou sú známe hĺbkovým prenikaním do vlasov a hojením poškodenia. Molekuly s vysokou hmotnosťou vyplňujú vlákno, takže získava späť svoju pružnosť. Kučeravé vlasy budú i napriek odfarbeniu hebké, silné a zregenerované.

kučeravé blond vlasy, odfarbené kučeravé vlasy

Rutina pre kučeravé blondíny

 

Vidíte, odfarbených blond vlasoch sa už báť nemusíte. A hoci budú vyžadovať dôkladnejšiu starostlivosť, vy to určite zvládnete. Obzvlášť ak je vaša vlasová rutina vybavená produktmi z radu Kérastase Blond Absolu Cicaextreme