Nájdite najlepšie samoopaľovacie prípravky pre svoju pleť

umelé opálenie

Kým budeme pokračovať a pohovoríme si o rôznych spôsoboch, ako doma dosiahnuť opálenejší vzhľad, ujasnime si jednu vec: Samoopaľovacie prípravky nie sú ochranné prípravky. Väčšina z nich neobsahuje žiadny ochranný faktor (SPF), ak to nie je na obale jasne uvedené. Natrieť sa luxusným samoopaľovacím mliekom je úplne v poriadku, ale zakaždým, keď idete von a vystavujete svoju pleť slnku, musíte použiť ochranný prípravok – je to jediný spôsob, ako predísť rakovine kože a vzniku predčasných vrások spôsobených pobytom na slnku. Je to jednoduché, naozaj – na prvom mieste je vždy zdravie vašej pleti.

Ako aplikovať umelé opálenie

Prvé pravidlo umelého opaľovania? Exfoliácia, exfoliácia, exfoliácia. Je to nesmierne dôležité. Určite to neznamená, že by ste mali svoje telo drhnúť, ale odstránenie odumretej pokožky pred použitím opaľovacieho prípravku je všeobecne najlepším spôsobom, ako zabrániť nerovnomernej aplikácii a tmavým škvrnám. Skúste Freeman Charcoal and Black Sugar Polishing Mask – je vhodná na tvár i telo a je priamo zázračná.

umelé opálenie

Len čo je vaša pleť čistá a exfoliovaná, hydratujte miesta, ktoré sú zvyčajne suché. Váš opaľovací krém alebo mlieko sa aplikujú odlišne na suchú a hydratovanú pleť, čo môže byť príčinou nejednotného vzhľadu. Zbožňujeme pleťové mlieko Vaseline Cocoa Radiant, pretože hydratuje aj tú najsuchšiu pleť a zároveň zanecháva príjemnú vôňu. Nech už si vyberiete akékoľvek samoopaľovacie telové mlieko (napríklad naše obľúbené Sisley Self Tanning Hydrating Body Skin Care), bude sa krásne nanášať, bez škvŕn.

Umelé opálenie na svetlú pokožku? Menej je niekedy viac

Áno, vieme, že je nesmierne lákavé dodať telu hnedý tón, keď ste prirodzene svetlý typ a prichádza leto. Ale prehnané použitie umelého opálenia nikdy neprináša pozitívne výsledky a na svetlej pleti je akákoľvek chyba oveľa výraznejšia. Začnite radšej s mliekom alebo krémom s jemným tónom. Mlieko Dove DermaSpa Summer Revive Light až Medium je fantastickým prípravkom, bez ohľadu na to, či sa natriete raz, alebo starostlivo nanášate jednotlivé vrstvy s cieľom dosiahnuť tmavší odtieň.

fake tan obr2

Odporúčame takisto prípravky, ktoré zaistia umelé opálenie v priebehu niekoľkých hodín. Predovšetkým značka Xen-Tan je odborníkom na dosiahnutie autentického vzhľadu vášho umelého opálenia. Vyskúšajte Xen-Tan Premium Sunless Tan Light/Medium a uvidíte, aký prirodzený bronzový odtieň dosiahnete. Ak je vaša pleť svetlejšia, je možné, že bude citlivejšia, čo je, samozrejme, ďalší z aspektov, ktoré je nutné zohľadniť pri výbere správnej starostlivosti o pleť a telo. Pre istotu dôverujte veľmi obľúbeným francúzskym farmaceutickým značkám a vyberte niečo v štýle Bioderma Photoderm Autobronzant Moisturising Foaming Spray, ktorý je navrhnutý pre osoby s citlivejšou pleťou. Samoopaľovací sprej bude všeobecne dobrým spôsobom, ako dosiahnuť bezchybný vzhľad. A predovšetkým to s aplikáciou opaľovacích prípravkov nepreháňajte. Tmavší tón docielite ľahko, ale odstránenie vrstvy umelého opálenia a zosvetlenie je prakticky nemožné.

Samoopaľovacie prípravky na tvár

Najlepším samoopaľovacím prípravkom na tvár býva obvykle taký, ktorý zodpovedá vášmu bežnému radu starostlivosti o pleť. To znamená, že ak bežne používate prípravky pre zrelú pleť, mal by byť váš samoopaľovací krém na tvár rozhodne hydratačný a vyživujúci, nie taký, ktorý zanechá matný vzhľad. Ruky preč od práškového bronzeru, zvoľte radšej luxusný krémový prípravok, ako je Lancôme Flash Bronzer Night-Sun. Toto pleťové mlieko má hydratačné účinky a pýši sa zvláštnou receptúrou, ktorá má zabrániť prenosu farby na oblečenie alebo iné povrchy.

fake tan obr4

Prekvapivo by sa však našlo niečo ešte lepšie. Neveríte? Vyskúšajte Clarins Radiance-Plus Golden Glow Booster. Tieto špeciálne samoopaľovacie kvapky možno pridať do akéhokoľvek hydratačného prípravku, z ktorého sa razom stane váš vlastný upravený samoopaľovací prípravok na tvár (prípadne na telo). Bez ohľadu na to, či ich použijete so svojím denným, alebo nočným krémom, dosiahnete s týmito kvapkami senzačné postupné opálenie s jemným účinkom, ktorý možno ľahko zosilniť.