Najhoršie rady pre krásu

Najhoršie rady pre krásu

Ženy túžia po kráse od nepamäti. Za ten čas však vznikla celá rada mýtov a bizarných rád o tom, ako byť čo najkrajšia. Niektoré metódy však bývajú na míle vzdialené vytúženému výsledku a dokážu skôr uškodiť ako pomôcť. Ktoré sú tie najčastejšie?

pleť starostlivosť rady krása

Tvár najlepšie vyčistí voda a mydlo


Dobám, keď si ženy každý večer umývali tvár pomocou obyčajného mydla a vody, už dávno odzvonilo! Klasické mydlo je pre citlivú pleť tváre príliš agresívne, extrémne ju vysušuje a narúša jej prirodzené pH. Rovnako tak nadmerné oplachovanie tváre vodou prispieva k dehydratovaniu pleti. Klasické mydlo preto radšej použite na umývanie rúk a na dôkladné vyčistenie a odlíčenie pleti použite čistiace pleťové prípravky, ktoré sú pre tento účel špeciálne navrhnuté.

Zubná pasta lieči akné


Možno ste sa niekedy stretli s radou, že na akné najlepšie pomáha zubná pasta. Zubné pasty obsahujú rôzne abrazívne zložky, ako je napríklad kalcium karbonát alebo zinok, ktorý pupienky môže trochu vysušiť, aby vyzerali lepšie. Zubné pasty ale tiež zároveň obsahujú fluór alebo mentol. Tieto látky naopak môžu pupienky nepríjemne podráždiť a tým ich ešte zhoršiť. Zubnú pastu preto v žiadnom prípade na pupienky nenanášajte a radšej použite prípravky, ktoré sú pre zamedzenie tvorby pupienkov špeciálne určené!

oblicej 2

Pleťová maska ​​na noc


Počuli ste niekedy názor, že čím dlhšie necháte masku ​​na tvári pôsobiť, tým budú jej účinky viditeľnejšie? V tomto prípade sa opäť jedná o mýtus, pretože ingrediencie, ktoré sú v maske obsiahnuté, potrebujú na vstrebanie do pokožky čas maximálne 5-30 minút. Pokiaľ dĺžku tohto pôsobenia preženiete a masku si na tvári necháte napríklad celú noc, ráno vám hrozí skôr nepríjemné podráždenie, začervenanie alebo extrémne vysušenie pokožky. Vždy preto dodržujte postup, ktorý je uvedený na obale masky.

Lak na vlasy zafixuje vaše nalíčenie


Niektoré nápady ako vylepšiť líčenie sú naozaj veľmi originálne, v mnohých prípadoch však s týmito radami môžete napáchať viac škôd ako úžitku. Medzi takéto vylepšenia patrí napríklad používanie laku na vlasy pre zafixovanie make - upu. Takýto pokus môže mať totiž na vašu pleť neblahé účinky vo forme silnej alergickej reakcie, začervenania alebo podráždenia. Lak je navyše veľmi lepkavý, čo nie je rozhodne nič príjemné. Pre fixáciu make - upu preto radšej použite vhodné fixačné prípravky, ako sú napríklad podkladové bázy.

oblicej 3

Aviváž ako náhrada kondicionéru


Na niektoré zvláštne rady môžete naraziť aj v starostlivosti o vlasy. Možno ste niekedy počuli, že kondicionér na vlasy môžete v prípade potreby nahradiť avivážou. Tu sa jedná o naozajstný omyl, pretože aviváž má silne chemické zloženie, a ak ju aplikujete na vlasy, môžete si ich veľmi vážne poškodiť. Pri kontakte aviváže s citlivou pokožkou hlavy by ste si naviac koledovali o silnú alergickú reakciu kože.

Kajenské korenie podporuje rast vlasov


Štipľavé korenie zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke. Na základe tohto faktu vznikol nápad aplikovať si štipľavé korenie priamo na pokožku hlavy a tým aktivovať rast korienkov. Aplikácia štipľavého korenia však skôr spôsobí bolestivé začervenanie a svrbenie pokožky. Vzniknuté podráždenie vlasovej pokožky naruší jej prirodzené pH, čo môže rast aj kvalitu vlasov ovplyvniť skôr negatívne. S vašimi vlasmi preto radšej neexperimentujte a rast vlasov podporte stravou bohatou na vitamíny, jemnou masážou hlavy alebo pomocou kvalitných vlasových prípravkov pre rast vlasov.