Najkrajšie jesenné vône, ktoré musíte vyskúšať!

Jeseň je ideálnym ročným obdobím na testovanie parfémov. S príchodom chladných dní idú ľahké svieže vône do ústrania a je načase experimentovať so silnejšími provokatívnymi tónmi, ktoré v zime lepšie vyniknú. Toaletné vody nechajte v šuplíku a siahnite po parfémovaných vodách a parfémoch.

jesenné parfémy

Ktorú vôňu však vybrať, keď je ponuka taká obrovská? Jednoduchá odpoveď: Začnite s výberom tých najkrajších jesenných parfémov navrhovaným našimi odborníkmi. Zahŕňa klasické vône aj novinky, ktoré si podmanili trh len nedávno. Možno medzi nimi nájdete svoju novú parfémovú lásku alebo skvelý darček na Vianoce pre niekoho blízkeho.

DKNY Golden Delicious

Zlatistá verzia slávneho jablka, Golden Delicious od DKNY, pripomína jesenné dni, keď je slnko nízko nad obzorom a farbí všetko dozlatista. S hrejivým odtieňom korešponduje aj obsah, v ktorom sa tradičná jablčná vôňa snúbi okrem iného s tónmi santalového dreva a slivky. Jemnosť dodávajú kvetinové zložky ako ruža, konvalinka a orchidea.

Chloé Eau de Parfum

Obľúbená vôňa Chloé sa hodí na každé ročné obdobie, najviac však zažiari práve na jeseň. Čisté a pritom zmyselné tóny ruže, pivónie a liči sa tu stretávajú s bielymi kvetmi frézie a konvalinky na ambrovom základe, ktorý všetkému dodáva elegantný nádych. Nie div, že Chloé Chloé patrí medzi stálice parfémových rebríčkov.

dámsky parfém

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Rovnako ako populárny Black Opium, aj verzia Nuit Blanche sa točí okolo božskej kombinácie vanilky a kávy, ktorá z nej robí hviezdu medzi gurmánskymi vôňami. Na rozdiel od svojej predchodkyne je však o niečo menej ovocná a dáva väčší priestor jemne sladkastým tónom ryže a mlieka. Výsledkom je opojný a pritom ľahký dezert vo fľaštičke.

CK Deep Euphoria

Parfém Calvin Klein Euphoria sa stal za dvanásť rokov svojej existencie modernou legendou medzi vôňami a táto jeho verzia sa pohráva s rovnakým princípom kvetinovej vône s drevitým základom. CK Deep Euphoria kombinuje ružu s korenistou silou pačuli a korenia, ktorú zjemňujú vodné tóny, pivonka a jazmín.

CK Obsessed for Women

Obsession od Calvina Kleina patrí medzi najobľúbenejšie parfémy na svete už niekoľko dekád. Nová vôňa Obsessed od rovnakej značky nadväzuje na jej slávu, ale pritom sa od nej zreteľne líši, či už dôrazom na bylinné tóny levandule a šalvie, alebo svojou športovou ľahkosťou. Táto dámska verzia je tak ideálna pre všetkých, ktorí si nepotrpia na silné a dominantné vône.