Najkrajšie kombinácie manikúry a pedikúry tohto leta

Essie laky na nechty

Ste presvedčené o tom, že farba laku na nechty by mala na rukách i nohách vždy ladiť? Radi by sme vás vyviedli z omylu. Bola by to predsa škoda nosiť rovnakú farbu laku hneď dvakrát, keď si môžete vyberať z viac ako 60 odtieňov. Navyše, leto je ako stvorené na farebné experimentovanie, no nie? Prizvali sme si preto globálnu školiteľku značky Essie, Ritu Remark, ktorá vytvorila také dvojice, s ktorými budete perfektne zladená-nezladená, a to od palca k palcu.

INŠPIRÁCIA NA DOVOLENKU spin the bottle (mani) + mint candy apple (pedi)

Začneme zľahka a nenápadne... aspoň, čo sa týka vrchu. Pokiaľ preferujete neutrálne odtiene na rukách, siahnite po nude Essie Spin The Bottle. Táto farba vám určite pripomenie piesok na pláži. A čo už iné zladiť k piesočnatej pláži než tyrkysovú vodnú hladinu, ktorú nájdete vo fľaštičke Essie Mint Candy Apple.

LETNÁ KLASIKA perfect mate (mani) + peach daiquiri (pedi)

Horúce letné dni často zvádzajú k žiarivým farbám, ako Essie Peach Daiquiri, šťavnatému broskyňovému odtieňu, ktorý bude vyzerať skvelo v každých sandálikoch. A v rámci ovocného koktailu k nemu zvoľte na ruky marhuľovú v jemnejšom odtieni Essie Perfect Mate. Skrátka perfektné letné duo.

HORE K OBLAKOM bikini so teeny (mani) + allure (pedi)

Nielen hlavu môžete mať v oblakoch. Inšpirujte sa žiarivo modrou letnou oblohou aj pri vašej mani-pedi kombinácii. Jemne trblietavá, blankytne modrá – to je legendárny Essie Bikini So Teeny, ktorý priam volá po lete. A na doplnenie si v štýle obláčikov ozdobte nechty na nohách mliečnym odtieňom Essie Allure.

PROTIKLADY SA PRIŤAHUJÚ lilacism (mani) + fifth avenue (pedi)

Kedy inokedy sa vrhnúť do nechtových experimentov než v lete? Hoci na prvý pohľad môže kombinácia pastelovo fialovej Essie Lilacism a žiarivo červenej Essie Fifth Avenue vyzerať trocha nesúrodo, verte však, že v kombinácii manikúry a pedikúry funguje táto dvojica absolútne skvelo.

TÓN V TÓNE watermelon (mani) + fiji (pedi)

Ďalšou možnosťou, ako zostaviť ideálny pár, je ostať pri jednej farbe, no siahnuť pritom po veľmi kontrastných odtieňoch. A pretože len ružová je tá pravá, spojte manikúru v žiarivo ružovej farbe Essie Watermelon s pedikúrou v jemnej, pastelovej, ale plne krycej ružovej Essie Fiji.

Nikdy však nezabúdajte na to, že laky vyniknú najlepšie na upravených nechtoch. Tu nájdete pár tipov, ako na to. Najskôr odlakujete prípadný predchádzajúci lak a doprajete nohám kúpeľ. Stačí 8 – 10 minút v teplej vode, počas ktorých vám krásne zmäkne koža. Nechty sa snažte vytvarovať do štvorca, aby ste sa vyhli zarastaniu. Rovnako ako na rukách, aj na nohách treba zatlačiť kožtičky. Skvelým pomocníkom bude pomarančové drievko a olejček Essie Apricot Nail & Cuticule Oil. Ďalším v rade je pilník, pričom zlaté pravidlo znie: pilníkujte len v jednom smere! A posledné 2 kroky pred samotným lakovaním by mali pozostávať z hydratácie celých chodidiel krémom, a následne z odmastenia nechtov odlakovačom, aby vám lak z nechtov „neskĺzol“.