Najlepšia sonická zubná kefka: vybrali sme TOP 5!

Sonická zubná kefka pre krásny úsmev

Povedzme si úprimne: starostlivosť o zuby je nezáživná rutina. Že sa s tým nedá nič robiť? Skúste sonickú zubnú kefku – sami uvidíte, že čistenie s ňou je radikálne iné. Aj usmievať sa budete radšej – a ten pocit extra čistých zubov, ten si jednoducho zamilujete!

Sonická kefka pracuje za vás

Ako deti sme chodili na preventívne prehliadky k zubárovi, kde nás učili, ako si správne čistiť zuby a kmitať kefkou. Pekne zhora dole, až naveky a nikdy inak. No nie všetci sme trpezliví, niekto na kefku veľmi tlačí, niekto v rýchlosti zvolí ťahy zo strany na stranu... Chyby, ktorých sa dopúšťame, nás vzďaľujú od dokonalého úsmevu. Nutnosť úplne presne dodržovať techniku čistenia však zmizne vo chvíli, keď zubnú kefku vymeníte za sonickú.

„Sonický“ totiž znamená, že štetinky rýchlo vibrujú – a práve tento pohyb štetín efektívne odstraňuje povlak a baktérie aj na ďasnách. Vibrácie majú extrémne vysoký počet sterov za minútu (až 31 tisíc pohybov), čo sa vám s manuálnou kefkou nikdy nepodarí. Mimochodom, táto technika je vhodná aj pre nositeľov strojčeka. Ďalšiu výhodu predstavuje „timer“, kefka si sama riadi správne trvanie programu.

Ako vybrať sonickú kefku

Zjednodušene by sa dalo povedať, že čím vyšší počet kmitov za minútu, tým lepšie. No ak máte citlivé ďasná, hľadajte kefky so špeciálnym programom na tento problém. Vyberať si môžete aj z ďalších populárnych programov, ktoré vám uľahčia život – na odstraňovanie tmavých škvŕn zo zubov, zvýšenie lesku, masáž ďasien alebo na hĺbkové čistenie, ideálne na večer.

Starostlivosť je samozrejme vhodné podporiť aj účinnou zubnou pastou. Stojíte hlavne o bielenie zubov? Skúste staviť na Mediblanc Whitening s profesionálnymi účinkami. So starostlivosťou o ďasná vám zase pomôže Mediblanc Healthy Gums.

Tip pre geekov: najprešpekulovanejšie sonické kefky majú funkciu spárovania so smartfónmi a strážia čistotu každého zubu.

Recenzie sonických kefiek: neoceniteľná pomoc

Aby ste našli najlepšiu sonickú kefku práve pre seba, vyplatí sa sledovať aj recenzie. K nášmu výberu kefiek, ktoré považujeme za absolútnu špičku, ich preto pár pridávame – ďalšie nájdete priamo na Notine.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 je jasná voľba, ak prechádzate z normálnej kefky. V priebehu niekoľkých prvých čistení vás totiž môže nový pohyb štetín nepríjemne štekliť. Sonická kefka Philips prvých 14 dní intenzitu vibrácií dávkuje, a vy si tak pohodlne zvyknete.

  • Pomer cena/výkon nadpriemerný. Odporúčam, skvele čistí.“ Filip
  • S výkonom kefky som spokojná. Uvítala by som, keby bola kratšia a ľahšia. Nepáči sa mi, že súčasťou produktu je len jedna kefka.“ Renča

Oral B Pulsonic Slim One 2200 White je zameraná na bielenie. Vďaka kompaktnosti a cestovnému puzdru je ako stvorená pre tých, čo zubnú kefku potrebujú ľahko zbaliť a vyraziť na cesty. Žiarivejšie zuby uvidíte už po 14 dňoch.

Produkt som dostala ako darček a musím povedať, že zuby si už nebudem čistiť ničím iným. Výsledok je perfektný. Zuby sú krásne hladké a dokonale vyčistené. S kefkou som maximálne spokojná.“ Alica

Značka Oral B právom patrí medzi stále hviezdy dentálnej starostlivosti. Oral B Pulsonic Slim Luxe 4200 Platinum má štíhle telo a súčasťou balenia je praktické cestovné puzdro. Okrem režimu čistenia alebo bielenia má aj „jemný“ pre citlivé ďasná a zuby.

  • Zuby sa mi zdajú krásne vyčistené, lepšie než s klasickou kefkou. Má tri stupne čistenia, mne by stačil aj jeden :) Dokovacia stanica slúži ako stojanček a kefka sa postupne dobíja, ale nemôže dôjsť k prepätiu. Podľa mňa super a odporúčam všetkým.“ Michal

Foreo Issa 2 je silikónová sonická zubná kefka značky, ktorá sa preslávila unikátnymi produktami starostlivosti o pleť. Ich „výlet“ do oblasti dentálnej starostlivosti sa ukázal ako ďalší úspech. Štetinky kefky sú antibakteriálne, jej výdrž je bezkonkurenčná – na jedno nabitie ide 365 dní. Vyberať môžete z niekoľkých farebných variantov, ružovú alebo tyrkysovú si zamilujete!

  • Úplne úžasná zubná kefka! Veľmi príjemná na ďasná, pritom zuby zanecháva čisté a hladké. Čistenie zubov je teraz radosť :). Oceňujem aj krásny dizajn a komfortné držanie.“ Andrea

PRE DETI

Philips Sonicare For Kids 3+ HX6322/04, sonická kefka pre deti od 3 rokov, dokáže spojiť starostlivosť o zuby so zábavou. Hravou aplikáciou motivuje k dlhšiemu a dôkladnejšiemu čisteniu. Má aj špeciálny časovač a čistenie zubov predlžuje postupne – preto je učenie príjemnejšie.

  • Konečne si aj mladší synček čistí zuby bez výhovoriek a rád, a to bol aj dôvod kúpenia a naša posledná nádej.“ Pavla
  • Ľahké použitie, zábavná aplikácia, ktorá deti učí správne si čistiť zuby. Náš drobec si ju obľúbil.“ Ján