Najlepšia žehlička na vlasy. Ako vybrať tú pravú?

žehličky na vlasy

S dobrou žehličkou na vlasy je to ako s dobrou kamarátkou. Pomôže vám nájsť každý deň ten správny štýl. Nikdy vás nenechá v kaši a vždy vám pomôže byť krásna. Ako vybrať tú najlepšiu žehličku práve pre váš typ vlasov? A ako si vôbec vlasy správne žehliť, aby ste ich nepoškodili?

Ako vybrať žehličku na vlasy

Do úvahy pri voľbe berte technické parametre a premýšľajte aj o tom, čo od svojej žehličky na vlasy chcete. Prečítajte si recenzie a dajte si záležať, aby to nakoniec bola nielen dizajnová, ale predovšetkým kvalitná žehlička na vlasy. Pred kúpou zodpovedajte pár otázok:

Klasická alebo profesionálna žehlička

 Budete ju používať nárazovo alebo denne? Čím častejšie, tým skôr sa zamerajte na profi rady, ktoré sú šetrnejšie k vašim vlasom.

Mokré alebo suché vlasy

Budete žehliť suché vlasy alebo potrebujete žehličku na mokré vlasy? Mokré žehlenie potrebuje špeciálne „wet“ technológie, aby vlasy zbytočne netrpeli.

Na žehlenie alebo lokne

Mala by mať vaša žehlička na vlasy úzke a dlhé platne, s ktorými zvládnete aj lokne, alebo krátke a široké, s ktorými rýchlejšie zvládnete klasické narovnanie vlasov?

Zdravé alebo poškodené vlasy

Máte zdravé alebo poškodené vlasy? Pre zdravé vlasy sa hodia prakticky všetky žehličky. Poškodené vlasy ocenia skôr parné alebo ionizujúce a ultrazvukové technológie.

Materiál žehličky na vlasy

Mala by byť žehlička na vlasy keramická, titánová alebo napríklad teflonová? Pretože každý povrch má iné výhody. Úplne obyčajný kovový povrch obchádzajte oblúkom, tam najviac hrozí popálenie. Keramika sa dobre a rovnomerne nahrieva. Titán je zas odolný. Dobré sú aj teflonové (vlasy sa neprepaľujú) a možno úplne najlepšia kombinácia niekoľkých povrchových materiálov, ktoré sa vzájomne doplňujú. Často sa pridáva napríklad turmalín na zmiernenie vzniku statickej elektriny.

Najlepšie žehličky na vlasy: TOP 5

A aké sú podľa nás, v Notine, úplne TOP žehličky na vlasy? Máme pre vás výber, kde si každý nájde tú svoju.

Žehlička na mokré vlasy Žehličku BaByliss Stylers I-Pro 235 XL Intense Protect môžete nastaviť na šesť rôzne vysokých teplôt, pričom v tých vyšších dokáže vlasy narovnať v jedinom ťahu. Keramické platne sú potiahnuté tenkou diamantovou vrstvou, ktorá ich chráni pred poškriabaním, a po bokoch vybavené jednoduchým hrebeňom pre súčasné prečesávanie. Ionizácia chráni vlasy pred zbytočným poškodením a zabraňuje aj ich statickému poletovaniu. A vyžehlíte s ňou aj mokré vlasy, čo vám ráno ušetrí veľa času.

žehlička na vlasy

Ionizačná žehlička (nielen) pre všetky typy vlasov

Ionizačné žehličky sa hodia pre všetky typy vlasov, chránia ich pred poškodením (ionizačné žehličky totiž vytvárajú záporné ióny, ktoré neutralizujú škodlivé katióny ‒ tým obmedzujú lámavosť aj sušenie vlasov). A napríklad Bio Ionic OnePass 1,5″ je vážne top žehlička na vlasy, aj medzi kaderníkmi je označovaná ako najrýchlejšia žehlička na vlasy! Zahrieva sa 10 sekúnd a na bokoch má špeciálne Speed Strips pre rýchle žehlenie aj vyšší lesk vlasov. Žehliace plochy sú obohatené o nanoiónové minerály a vyššiu cenu tejto žehličky na vlasy kompenzuje nadšenie z vysokého lesku vlasov po žehlení.

žehlička na vlasy

Parná žehlička pre silné a hrubé vlasy

Zatiaľ čo pri obyčajnej žehličke na vlasy musíte po kučeravých, krepujúcich sa, hrubých a silnejších vlasoch prechádzať niekoľkokrát, sila pary ich žehlenie skráti. L’Oréal Professionnel Steampod LP7100F0/7PO R je naozaj kvalitná naparovacia žehlička na vlasy s keramickými platňami. Tie sú široké len 2,5 cm, umožňujú teda aj natáčanie vlasov, ktoré udržujú hydratované a lesklé. A silu pary môžete využiť aj na aplikáciu výživy. Najčastejšie sa parnou žehličkou na vlasy aplikujú prípravky s keratínom, v prípade tejto žehličky máte k dispozícii špecializovaný rad prípravkov Steampod a technológiu Pro-Keratin, ktoré spoločne vlasy regenerujú.

žehlička na vlasy

„Studená“ ultrazvuková žehlička pre suché a poškodené vlasy

Brazil Keratin Iron Repair nie je v skutočnosti klasická žehlička na vlasy, nežehlí, pretože nevyužíva teplo, ale vďaka ultrazvukovej technológii je tu pre ich ozdravenie a môžete ju použiť aj na zapracovanie farby do vlasov. Ako? Vlasy zafarbíte, opláchnete, vysušíte uterákom a zapnete ultrazvukovú žehličku, ktorou každý prameň prejdete 3× až 5×. To isté platí, keď chcete vlasy uzdraviť napr. keratínovou kúrou. Potom musíte vlasy ešte dofénovať, ale zdĺhavejší proces za žiarivú farbu a znovuobnovené zdravie vašich vlasov stojí. 

žehlička na vlasy

Cestovná žehlička na vlasy

Keď milujete žehlenie, oceníte aj minižehličku na vlasy, ktorá sa vojde vlastne aj do znovu módnej ľadvinky! Cestovná žehlička Remington On The Go S2880 má len 15 cm, zvlášť dobre funguje na krátke vlasy alebo končeky, ale zvládne s vami aj dlhé vlasy – len s ňou budete musieť mať trpezlivosť… Zahrieva sa však rýchlo a počíta aj s tým, že ju budete potrebovať rýchlo zbaliť: preto má žiaruvzdorné puzdro. Ešte nemáte vybrané? Pre ďalšie tipy sa pozrite do špeciálnej sekcie Žehličky na vlasy!

žehlička na vlasy

A ako si správne žehliť vlasy

Predovšetkým opatrne. Prístroje sú nastavené na veľkú teplotu (až 230 °C, napriek tomu, že za optimálnu sa považuje cca 190 °C), takže hrozí spálenie nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy, uší, dokonca aj rúk. Pre svoju bezpečnosť voľte žehličky na vlasy s rukoväťou z nekĺzavého materiálu. Pretože stále nie všetky žehličky na vlasy majú pri žehlení studenú špičku, sú v ponuke ochranné termorukavice (napr. Cera Styling) a hodí sa aj otočný kábel, ktorý sa nezamotáva.

A aby ste nespálili vlasy? Samozrejmosťou sú ochranné spreje (vlasy najmenej zaťažujú) alebo krémy a oleje, ktoré aplikujte na rozčesané vlasy nielen pred žehlením, ale aj kulmovaním alebo v prípade častého fénovania. Okrem ochrany tak pomáhajú výsledný účes aj dobre zafixovať, aj uhladiť a dodajú lesk. Vybrať si ich môžete v sekcii Ochrana vlasov pred teplom.

Vlasy žehlite nenalakované, vždy dobre rozčesané a po menších pramienkoch. A, pozor, pravidelne – keď žehlička na vlasy vychladne – utierajte jej pláty handričkou, inak sa na ne budú napaľovať stále väčšie vrstvy nečistôt…

 

Autor: Jana P.