Najlepšie IPL epilátory na domáce použitie

IPL epilátory, hladké nohy, hladké telo, telo bez chĺpkov, nohy bez chĺpkov

 

Patríte medzi ženy, ktoré sa usilujú o čo najhladšiu pokožku bez chĺpkov? Potom už asi máte vlastnú skúsenosť s depiláciou voskom, klasickým epilátorom alebo laserovým ošetrením. Možno nastal čas na IPL epilátor! Jeho použitie je ľahké, rýchle a bezbolestné. Navyše sa už po štvrtom ošetrení môžete tešiť na dokonale hebkú pokožku, ktorá vám vydrží až 8 týždňov.

 

Ako funguje IPL epilácia?

IPL technológia pracuje na princípe intenzívneho pulzného svetla. Toto svetlo pôsobí priamo na pigmentové bunky alebo pigment obsiahnutý v korienku chĺpka, ktorý ničí bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Tak dochádza k redukcii pigmentových škvŕn a k vypadnutiu chĺpkov a postupnému zamedzeniu ich rastu.

 

Preto je IPL epilátor najúčinnejší pri použití na svetlej až stredne svetlej pokožke s tmavými blond, hnedými alebo čiernymi chĺpkami.

 

Výhody fotoepilátora

 • Hotovo raz-dva. Domáca IPL epilácia je úplne najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť nechcených chĺpkov.
 • Nebolí. IPL je šetrná metóda, preto sa nemusíte báť žiadnej bolesti, ktorú vám v minulosti spôsobovala klasická depilácia či nechcené porezanie žiletkou.
 • Vyplatí sa. Zdá sa vám cena IPL epilátora vysoká? Skúste si spočítať, koľko vás odstránenie chĺpkov každý rok vlastne stojí.
 • Je skladný. Zamatovo hebkú pokožku si môžete dopriať aj na cestách. Fotoepilátor sa zmestí do každej batožiny.
 • Dlhotrvajúce účinky. Niektoré IPL epilátory vás od chĺpkov oslobodia až na 6 mesiacov.
 • Pre hanblivé povahy. Dať si niekým druhým odstrániť chĺpky z intímnych miest je pre mnohých ľudí úplne nemysliteľné. S vlastným IPL epilátorom tento problém riešiť nemusíte.

 

Ktorý IPL epilátor si vybrať?

 

Základný variant

Ak si vystačíte s najjednoduchšou verziou IPL epilátora, určite nič neskazíte kúpou modelu Philips Lumea Advanced SC1994/00.

 

Na telo aj tvár

Radi by ste sa okrem chĺpkov na tele zbavili aj tých na tvári? Siahnite po IPL epilátore Philips Lumea Advanced SC1997/00. Okrem nadstavca na telo s ním získate aj presný nadstavec na tvár.

 

Pre náročných

Philips Lumea Prestige BRI956/00 je doslova kráľom medzi fotoepilátormi, dokáže obmedziť rast chĺpkov až na pol roka. Jeho ďalšou výhodou sú hneď 4 nadstavce: na telo, podpazušie, oblasť bikín a tvár.

 

Náš TIP: Ako cenovo prívetivejšiu verziu tohto IPL epilátora na tvár, telo, podpazušie a oblasť bikín odporúčame Remington i-Light Prestige IPL6750.

 

Kedy sa fotoepilátoru vyhnúť?

 • Ak práve riešite zápalové akné alebo ekzém.
 • V prípade, že sú v mieste ošetrenia veľké vystupujúce jazvy.
 • Keď máte prirodzene biele, blond alebo ryšavé ochlpenie alebo veľmi tmavý odtieň pokožky.

 

Ako používať IPL epilátor?

 1. krok: Buďte pripravená. Dva týždne pred fotoepiláciou sa vyhýbajte:
 • priamemu slnečnému svetlu
 • soláriu
 • depilácii voskom
 • chemickému peelingu
 • kolagénovým injekciám
 • liečivám, ktoré znižujú zrážanlivosť krvi (aspirín, ibuprofen a ďalším)
 • krémom a séram s obsahom retinolu, AHA a BHA kyselín
 1. krok: Hoľte sa. IPL epilátor pôsobí priamo na korienky chĺpkov. Deň pred ošetrením sa preto môžete pokojne oholiť. Nie je nutné, aby ste si chĺpky nechávali narásť do určitej dĺžky, ako napríklad pri depilácii voskom.
 2. krok: Nastavte správnu intenzitu. Podľa návodu zistite, aká intenzita svetla je pre vašu pokožku a chĺpky ideálna, a na IPL epilátore ju nastavte.
 3. krok: Neponáhľajte sa. Samotná IPL epilácia je veľmi rýchla, preto sa ponáhľajte pomaly a postupujte podľa návodu. Aj tak obe lýtka stihnete ošetriť do 10 minút.
 4. krok: Neobmedzujte sa. Po ošetrení sa môžete vrátiť ku svojim bežným aktivitám, len s opaľovaním počkajte aspoň dva dni a používajte ochranu proti slnku s vysokým SPF.
 5. krok: Opakujte. Prvé štyri ošetrenia urobte v rozmedzí dvoch týždňov. Potom stačí, keď po fotoepilátore siahnete raz za mesiac.
 6. krok: Už sa nehoľte. Len čo si všimnete, že chĺpky prestali rásť, môžete skoncovať so žiletkou a úplne sa spoľahnúť na IPL epilátor.

 

Delila vás od zamatovo hladkej pokožky časovo náročná práca alebo starostlivosť o rodinu? Stačí len pár „blesknutí“ a svoj cieľ máte na dosah!