Najlepšie jesenné parfémy pre rok 2018: hrejivé, zmyselné a opojné

Leto sa lúči a ľahké toaletky plné kvetinovo-citrusovej sviežosti takisto. Prichádza čas na ťažšie, sladko hrejivé parfémy. A pokiaľ zatiaľ vône na jeseň vyberáte márne, rada vám predstavím pár kúskov pre vás aj pre neho.

PRE ŇU

Čistá vášeň

Hugo Boss Boss The Scent je plná vášne. Aj keď je to kvetinová vôňa, v základe sa opiera o kakao, ktoré jej dodáva hĺbku a zmyselnosť! Navyše, aj tento parfém má svoje „dvojča“: pánsku toaletnú vodu Hugo Boss Boss The Scent, ktorá sa začína zázvorom, hrá sa s afrodiziakálnou maninkou aj živočíšnou kožou a drevom. Je to TOP!

Oslava ženskosti

Novinkou je Calvin Klein Women. Skvelá jesenná vôňa pre tie z nás, ktoré aj počas chladnejších mesiacov potrebujú niečo ľahšie, a napriek tomu dokonale ženské. Ideálne na deň, do práce, spájajúce eukalyptus, čierne korenie a citrusy s kvetinovým srdcom a prímesou pomarančovníka, to všetko v základe s kadidlom či cédrom. A keby to chcelo ešte niečo iné? Ľahšia je aj Tiffany & Co. Tiffany & Co!

jesenné parfémy pre ženy a mužov na Notino.sk

Nenútená elegancia

Keď vo vôni prepojíte kvetinové a chypre tóny s výraznými koženými akordmi, vznikne nenútene elegantný jesenný parfém, akým je aj Bottega Venetta Bottega Venetta. Je „vážna“ aj iskrivá. Nevnucuje sa, ale okúzľuje… A rozhodne vyčnieva z davu.

Esencia výnimočnosti

Lancôme La Vie Est Belle Intense je ako čistá esencia výnimočnosti, ženskosti, oslava života a krásy. Inšpirovaná sladkým dezertom prechádza od hrušky, bergamotu alebo listov čiernych ríbezlí cez lieskový oriešok, pomarančový kvet až k základu so šľahačkou, pačuli alebo tonka bôbmi. Mňam!

Opojná hravosť

Na každú príležitosť sa hodí Yves Saint Laurent Black Opium Glowing. Je veľmi spontánna a hravá. Vrchné tóny kávy sa snúbia napríklad s hruškou, v srdci vás uvíta jazmín s pomarančovým kvetom a v základe sa schováva céder, pižmo a pačuli. Aj takto môže vyzerať ideálny parfém na jeseň!

PRE NEHO:

V koži dobrodruha

Pre všetkých dobyvateľov a dobrodruhov, milovníkov (nočného) života tu je Burberry Mr. Burberry. Sýta jesenná vôňa odpichnutá od grepu, mäty, kardamómu, so srdcom z cédra, levandule aj muškátového orieška, so základom plným santalu, pačuli alebo napríklad ambry. Nezastaviteľná, ako muž, ktorý ju nosí.

Na plný plyn!

Predovšetkým na večer a výnimočné udalosti sa hodí Hugo Boss Boss Bottled Intense. Je to veľmi intenzívna, hlboká variácia na obľúbenú Boss Bottled plná korenia (škorica, klinček, kardamóm) aj mužného dreva, vetiveru alebo omamnej vanilky. WOW!