Najlepšie letné parfémy: ako si z nich vybrať ten svoj?

Keď som chystala jarné novinky medzi parfémami, bolo to hlavne o kvetinových vôňach, v ktorých zložení dominovali ruže. Tie patria aj k letu, ale napriek tomu sú letné parfémy trochu iné: šťavnaté, ovocné aj svieže ako vánok. Tak poďte vyberať – z osvedčených vôní aj noviniek. Pre seba aj pre neho!

Ak hľadáte parfum, možno si to ešte rozmyslíte, počas leta sa častejšie odporúča toaletná voda. Zatiaľ čo pri parfume sa koncentrácia esencií pohybuje okolo 15 až 20 %, pri toaletke je 5 až 15 %. Sú to teda z princípu odľahčené vône, ale nie výrazne menej trvajúce. A podiel na tom má aj ich zloženie.

V toaletnej vode sa derú dopredu vrchné (ovocné alebo bylinkové) tóny, zatiaľ čo pri parfume si najviac vychutnávate srdce a základné tóny (korenie, drevité tóny). Aj preto sa stáva, že keď pri jednej vôni otestujete parfum aj toaletku, budú si podobné, ale nie rovnaké… Aj preto je jasné, prečo sú v lete lepšie toaletky a unisex vône!

letné vône pre mužov a ženy

DÁMSKE LETNÉ VÔNE

Z pláže

Už v roku 2001 sa podarilo do Dolce & Gabbana Light Blue vtesnať atmosféru pobrežia Stredozemného mora. Je osviežujúca, omamná aj veľmi ľahká. A stále patrí k bestsellerom! Do podobného súdka spadá aj evergreen Davidoff Cool Water Woman...

Sladko kvetinová

Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet je oproti tomu úplne nová a ako stvorená na horúce dni. Zrelé maliny alebo černice, sedmokrásky… ženskosť, kam sa pozrieš! Alebo vyskúšate ďalšiu kvetinovú novinku, Armani Light di Gioia?

PÁNSKE A UNISEX LETNÉ PARFÉMY

Citrusový háj

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri je tá najsviežejšia vôňa, akú si dokážete predstaviť. Šťavnaté pomaranče, mandarínky aj citrón sa vás chytia a nepustia. A pozor, je UNISEX!!! Rovnako ako stará dobrá Calvin Klein CK One alebo Tom Ford Neroli Portofino z kategórie Niche.

Ležérne korenistá

Špeciálne pre toto leto bola navrhnutá Calvin Klein CK One Summer 2019 a vydarila sa veľmi! Koriander s matchou sú v spoločnosti bergamotu a lekna príjemne ležérne… A citrusy s bylinkami sa prelínajú aj v Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Blanc.

Prímorský vánok aj vôňa divočiny

Paco Rabanne Invictus síce nemá dlhé meno, ale zato výdrž áno. A len čo k nemu privoniate, vezme vás k moru, do hlbín oceánov. A keby sa vášmu mužovi páčilo niečo úplne iné, ukážte mu Davidoff Run Wild! Skvelá voňavá cesta do divočiny!

P. S.: Ešte viac voňavej inšpirácie, tipy na letné parfémy a toaletky nájdete v kategórii Letné parfémy!